Пояснення

Якою повинна бути ідеальна IT-освіта для дитини. Поради батькам школярів

Якою повинна бути ідеальна IT-освіта для дитини. Поради батькам школярів

CEO школи з робототехніки RoboCode, керуючий партнер інноваційної школи FSOT, викладач математики
23.03.2021, 15:49 • 2 хвилини

Чим раніше та глибше дитина зануриться в IT, тим легше їй буде обрати професію у майбутньому

На сьогодні, 47% бакалаврів в сфері ІТ-інженерії випускають Китай та Індія. Тобто через умовні 10 років глобальна конкуренція в індустрії суттєво посилиться, відповідно, можуть підвищитися вимоги до рівня спеціалістів-джунів (стартова позиція в програмуванні. – Ред.).

Саме тому варто подумати про вивчення програмування ше в середній школі. З одного боку, ринок росте, а з іншого – у зв’язку з технологічним розвитком, все більше людей опановуватимуть IT-сферу.

Загалом, навчання IT можна розділити на дві частини. 

1. Дитина хоче опанувати професію програміста, бо рідні, знайомі успішно працюють в IT.
2. Учні хочуть отримати глибокі знання в програмуванні, бо і вони, і їхні батьки розуміють – це необхідний інструмент в будь-якій професії у майбутньому. 

Яка має бути освіта у майбутнього IT-спеціаліста 

Найкращий варіант – коли у шкільному віці дитина глибоко вивчає одну мову програмування. 

Так майбутній спеціаліст може почати свій шлях у спецшколі або на курсах, де він зможе познайомитися з різними сферами IT, і потім обрати, що йому більше подобається. 

Подальше вивчення мов програмування, як правило, дається легше. Але за умови, якщо учень добре освоїв першу мову. 

Якщо дитина вирішила розвиватися в IT, найближчі п’ять років їй знадобляться знання JavaScript, а також інші мови програмування, залежно від професії, яку обере учень.

Коли дитина захоче стати програмістом, першочергово необхідно обрати не мову програмування, а сферу, в якій вона хоче розвиватися. 

Наприклад, якщо подобається математика і дитина має хороший рівень знань з цієї науки, можна обирати напрям геймдеву або штучного інтелекту, нейронних мереж. Тоді можна вчити Python чи С#. 

Для будь-якого науковця (біолог, хімік, фізик) важливим є знання Python. Те ж можна сказати про маркетологів та економістів, які досліджують та обробляють великі дані. 

Інженерам, крім Python, варто знати Embedded програмування. 

Творчим дітям варто звернути увагу на Frontend розробку. 

Для дітей 8-10 років буде цікавою робототехніка, так як вони бачать результат роботи коду у рухах робота. 

Вивчаючи IT для себе, мова програмування може бути різною: JavaScript, Python, Embedded програмування.

Опанування IT не може бути швидким. Це складний процес, який багато в чому залежить від рівня абстрактного мислення дитини. До 12-13 років це навчання повинно бути постійним, глибоким, терплячим, повільним, без тривалих перерв. Вже з 13-14 років, маючи достатній багаж знань, учень потребуватиме не стільки подальшої підтримки учителя, скільки наставника.

Найкраща порада – наберіться терпіння. Загалом, у шкільному віці мови програмування потрібно вивчати чотири-шість років. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Голоси", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини