Найемоційніша подія для українських вболівальників – олімпійське золото Жана Беленюка.

У 2016 році український борець греко-римського стилю став срібним призером, а вже за 5 років здобув нагороду вищого ґатунку.

Це перше олімпійське золото для Беленюка в кар'єрі, перше – для України в Токіо, а також перше – в українській греко-римській боротьбі з 1996 року.

Олімпіада в Токіо в фото: гопак Беленюка, медалісти України та завершення кар'єри легенди

Традиційний гопак від олімпійських чемпіонів. У 2012 році так святкував свою перемогу боксер Олександр Усик, у 2021 – борець Жан Беленюк.

Срібна нагорода, але на вагу золота. Саме такою була медаль Парвіза Насібова.

У фіналі Насібов боровся з іранцем Могаммадом Реза Гераї та поступився із рахунком 9:1.

Але це його перша Олімпіада й одразу – срібна нагорода.

Ще один приємний подарунок від борців – бронзова нагорода Ірини Коляденко.

Таким чином, за один день українські борці зібрали повний комплект нагород.

Долучився до медальної естафети та дует з артистичного плавання – Марта Фєдіна та Анастасія Савчук.

"Українські русалоньки" завоювали історичну бронзову нагороду в артистичному плаванні.

Адже до цієї Олімпіади українкам жодного разу не вдавалося піднятися на п'єдестал на Іграх.

Тим часом в Токіо погода продовжує знущатися з легкоатлетів.

У дебютному олімпійському виді спорту – скейтбордингу – знову виграла молодь.

Перемогу у змаганнях впевнено здобула японка Сакура Йосодзумі, якій виповнилося 19 років.

Її співвітчизниця – дванадцятирічна Кокона Хіракі – стала другою. Бронзову медаль здобула тринадцятирічна Скай Браун (Велика Британія).

Останні кваліфікаційні змагання зі скелелазіння. Уже сьогодні, 5 серпня, тут розіграють перші олімпійські нагороди.

Це також дебютний вид в олімпійській програмі.

Цікаво, що тут визначається чемпіон за результатами трьох дисциплін - швидкість, боулдерінг, складність.

Представник велоспорту Сімоне Консонні з Італії побачив результат свого виступу і зрозумів, що виграв золоту медаль у командних перегонах переслідування серед чоловіків.

Борець греко-римського стилю Френк Стаблер з Німеччини став бронзовим призером у ваговій категорії 67 кг.

Після перемоги у бронзовій сутичці спортсмен заявив про завершення кар'єри.

Спортивна традиція – "повісити взуття на цвях".