Пітьма, Крим та історія України. Сім улюблених книг акторки Анастасії Цимбалару
![Пітьма, Крим та історія України. Сім улюблених книг акторки Анастасії Цимбалару Пітьма, Крим та історія України. Сім улюблених книг акторки Анастасії Цимбалару](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2024/06/10/20240610155232-9729.png&w=1280&fit=cover&dpr=2)
Сьогодні LIGA.Life зазирнула до бібліотеки української акторки серіалів та кіно Анастасії Цимбалару. Вона поділилася своїми улюбленими сімома книгами, серед яких чимало українських авторів.
Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life
Солодка Даруся
Автор: Марія Матіос.
"Книга, яка вразила мене ще за студентських років. Роман розгортає перед нами дивовижну панораму життя на Буковині з її колоритними, яскравими та смачними мовними діалектами та стилем спілкування. На фоні подій XX століття бачимо особисту драму сім'ї, яка характеризує ті події, що відбувалися в часи, коли до України якраз приходила радянська влада. Тому роман не тільки про Дарусю та її трагедію, а й про історію нашої країни", – описує сюжет Анастасія.
За її словами, вона обовʼязково повернеться до твору ще не один раз. Адже хочеться перечитувати певні деталі та знову проживати історію разом з героями.
![Пітьма, Крим та історія України. Сім улюблених книг акторки Анастасії Цимбалару](https://www.liga.net/images/general/2024/06/10/20240610115408-1857.jpg)
За Перекопом є земля
Автор: Анастасія Левкова.
"Прочитала її буквально нещодавно, а глибокого враження, що залишає ця книга після прочитання, ніяк не вдається позбутися. Це рана, яку має відкрити кожен і носити з собою щодня. Адже книга розповідає про історичні події анексії Криму – переселення кримських татар, про їхні звичаї, погляди, про власне становлення та ідентифікацію головної героїні", – розповідає акторка.
Завдяки цій книзі Анастасія зазирнула в події 2014 року, коли почалася окупація Криму. За її словами, їй вдалося прожити цей період разом з героями та відчути невимовний біль.
"Так хочеться вірити, що кожна людина, яка вимушено втратила свій дім, обовʼязково повернеться додому. А кожен клаптик землі буде деокупований".
![Пітьма, Крим та історія України. Сім улюблених книг акторки Анастасії Цимбалару](https://www.liga.net/images/general/2024/06/10/20240610115406-4260.jpg)
Для стосунків потрібні двоє
Автор: Володимир Станчишин.
"Ця книга дуже допомогла мені прожити тяжкий період, навчила правильного розуміння своїх помилок у кожному пройденому шляху та їхнього вчасного опрацювання", – ділиться акторка.
За її словами, книга підіймає дуже важливі питання:
- що відбувається, коли закінчується перший етап закоханості;
- чому кризи та конфлікти — це нормально;
- як змінюється життя, коли в пари з’являється немовля;
- як батькам пережити "вибух" підліткового віку дитини;
- які етапи проходить сім'я, що виховує дитину з інвалідністю;
- чому домашнє насильство — не приватна справа і про нього треба говорити;
- як жити членам сім’ї, де є алкозалежна людина;
- як пережити втрату партнера.
"Усі ці моменти доводиться проживати багатьом парам, але ніхто не вчить, як правильно проходити їх, залишаючись сімʼєю, підтримкою та опорою одне для одного. Вважаю: кожна людина обовʼязково має зазирнути на сторінки цієї книги. До того ж вона дуже легко написана, з гумором. У деяких моментах справді може замінити вам цілу сесію з психологом", – підсумовує Анастасія.
![Пітьма, Крим та історія України. Сім улюблених книг акторки Анастасії Цимбалару](https://www.liga.net/images/general/2024/06/10/20240610115408-1081.png)
Подолати минуле
Автор: Ярослав Грицак.
Акторка описує "Подолати минуле" як книгу про глобальну історію України. Саме її вона нині читає.
За її словами, автор намагається не лише описати події минулого, а й оцінити їх з позицій теперішнього часу. Ярослав Грицак ставить головне питання своєї книги: "Якою має бути сучасна Україна?" Починає дискусію на цю тему та запрошує долучитися до неї всіх читачів.
"Мені дуже цікаво і захопливо пірнати в історію, аналізувати події та намагатися разом з автором знаходити відповіді на питання, що хвилюють кожного з нас. Особливо приємно було дізнатися про цю книгу саме з соцмережі. Це говорить про те, що молодь прагне знати історію своєї країни і робити висновки задля того, аби не повторити помилки минулого".
Я бачу, вас цікавить пітьма
Автор: Іларіон Павлюк.
"Це виявився не просто захопливий трилер, а й справжнє занурення в людську психіку та темряву наших страхів", – каже Анастасія.
Головний герой – кримінальний психолог Андрій стикається з випадком, який спочатку здається звичайним, але швидко перетворюється на щось набагато більш зловісне і небезпечне.
"Павлюк майстерно створює атмосферу напруги й невизначеності, змушуючи мене буквально відчувати тривогу разом з героями, які є дуже живими й реалістичними, особливо Андрій, який змушений боротися не тільки з зовнішніми обставинами, а й зі своїми внутрішніми демонами", – описує акторка та додає: "Пітьма – це не тільки щось зовнішнє, а й ті темні куточки нашої душі, які часто намагаємося ігнорувати. Книга залишила в мені глибокий слід і змусила задуматися про багато речей".
Мартін Іден
Автор: Джек Лондон.
"Ця книга залишила мене з глибокими роздумами. Історія проста і водночас складна: життя простого моряка, який через величезну працю та непохитну віру в себе став успішним письменником. Я глибоко співчувала його внутрішній боротьбі та сумнівам, коли він стикався з відмовами та нерозумінням з боку оточення", – ділиться враженнями Анастасія.
Найбільше її вразило те, як Лондон показує ціну успіху: коли Мартін нарешті досягає визнання, розуміє, що матеріальні блага і слава не приносять йому справжнього щастя.
"Це викликає питання: що дійсно важливо в житті? Мій висновок: "Мартін Іден" — більше, ніж просто роман про успіх. Це глибоке дослідження людської природи, прагнень, мрій і розчарувань".
![Пітьма, Крим та історія України. Сім улюблених книг акторки Анастасії Цимбалару](https://www.liga.net/images/general/2024/06/10/20240610115410-7970.jpg)
Фактор Черчилля: як одна людина змінила історію
Автор: Боріс Джонсон.
Книга не просто переказує біографію Черчилля, а й детально аналізує його вплив на перебіг історії.
"Мене особливо вразила детальна розповідь про ранні роки Черчилля, його сміливі рішення та непохитну віру в перемогу під час Другої світової війни. Книга написана з великим почуттям гумору та гострим розумом, що робить її читання легким і приємним, одночасно змушуючи задуматися про роль особистості в історичних подіях і про те, які риси характеру роблять лідера справді великим", – розповідає акторка.
Її особистий висновок: ця книга є обов'язковою для всіх, хто цікавиться історією, політикою та видатними постатями. Вона надихає і показує, що навіть одна людина може змінити світ.
![Пітьма, Крим та історія України. Сім улюблених книг акторки Анастасії Цимбалару](https://www.liga.net/images/general/2024/06/10/20240610115407-6579.jpg)