Зміст:
  1. Жадан і Собаки – Радіопромінь
  2. Антон Слєпаков / Андрій Соколов – warнякання
  3. Electrobirds – Чарівний замок
  4. CHEEV – Noir
  5. Пиріг і Батіг – Зелений
  6. Джозерс, Джон Дір – Епілог для двох
  7. Хейтспіч – Кохана, ми вбиваємо музичну індустрію
  8. Левко – ціль+засіб
  9. ДК Енергетик – Шлях
За цей тиждень український музичний простір поповнився на понад 400 релізів. LIGA.Life розповідає про шостий альбом гурту "Жадан і Собаки", спокенворд-проєкт warнякання та "Чарівний замок" одеситів Electrobirds.

Жадан і Собаки – Радіопромінь

Жанр: ска-панк, панк, рок.
Дата релізу: 17 листопада 2023 року.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Шостий студійний альбом гурту, який підсумував творчість із 2020 року. До лонгплею увійшли здебільшого раніше видані пісні ("Автозак", "Ріка", кавер на хіт "Наркомани на городі" Братів Гадюкіних). Проте в альбомі знайшлося місце й для новинок ("Буратіно", "Віскі", "Радіопромінь" та спільний із гуртом Qarpa трек "Виживи").

Як зазначає сам гурт, альбом названо на честь Радіо Промінь, на етерах якого сформувалося сприйняття Сергія Жадана.

Сам альбом є сумішшю різних жанрів, серед яких чітко прослідковується ска-панк, який є "рідним жанром" для гурту. 

Антон Слєпаков / Андрій Соколов – warнякання

Жанр: спокенворд, давнтемпо, ідм, електроніка.
Дата релізу: 17 листопада 2023 року.

Програма, тривалістю у понад годину, що розпочалася з повномасштабного вторгнення та є повноцінним спокенвордом (декламацією віршів або тексту під музичний супровід) під електронним акомпанементом. Альбом warнякання пролунав на понад 70 концертах у різних містах України та Європи.

Він залишає невимовно змішані відчуття, адже передає усю хроніку роздумів, які виникали у голові Антона Слєпакова за півтора року війни, яка нагадала про себе вдруге.

Electrobirds – Чарівний замок

Жанр: нова хвиля, постпанк, шугейз.
Дата релізу: 17 листопада 2023 року.

"Чарівний замок" – новий альбом одеського гурту. Це своєрідна оповідь про кохання, яке у кожному треку перебуває на іншій стадії та у різноманітних формах.

Гурт все більше віддаляється від звичного постпанку у площину нової хвилі. За атмосферою це все ще меланхолійна музика, але зовсім інакша за звучанням.

CHEEV – Noir

Жанр: поп, нова хвиля.
Дата релізу: 17 листопада 2023 року. 

Продовження альбому Drama, яке у чорно-білих тонах розповість про сьогодення України. Усі 9 композицій – зафіксовані почуття, які кожен може відчути на різних етапах свого життя.

Окрім раніше виданих пісень ("Мрієшся", "Пазл") увійшли й нові. Серед них "Опівночі", "Інший світ" та "Пароль".

Пиріг і Батіг – Зелений

Жанр: фолк, співана поезія.
Дата релізу: 17 листопада 2023 року.

Другий повноформатник, який знайомить із творчістю Богдана-Ігора Антонича під камерну барокову музику. "Зелений" зачаровує своїм індивідуальним підходом до кожного вірша, що надає йому різноманітності.

Родзинка цього альбому – швидкість створення: усього за 9 днів світ побачив 13 композицій, які розкривають багатогранність творчості поета. Гурту вдалося підібрати ідеальний музичний супровід до кожного твору.


Джозерс, Джон Дір – Епілог для двох

Жанр: авантпоп, електропоп, шугейз.
Дата релізу: 17.11.2023. 

Друга спільна робота виконавців. Це жанровий оксюморон стилів калуських думерів та учасника групи "Селюки".

Пісня розвиває в абстрактних тонах історію ліричного героя з пісні "Зайвий персонаж", який отримав нарешті власний епілог. "Це ще не кінець!" – переконує її хлопець на останніх секундах їхнього падіння.

Хейтспіч – Кохана, ми вбиваємо музичну індустрію

Жанр: панкрок, панк, гайперпоп, брейкбіт, хардстайл, альт-рок.
Дата релізу: 17 листопада 2023 року. 

Одеський дует, відомий слухачам треками "Я вб’ю всіх богів", "Добровольці" та "Діти сатани", презентує другий мініальбом за час активної творчості – реліз "Кохана, ми вбиваємо музичну індустрію".

Гурт висвітлює проблематику музичної індустрії, яка втратила ідейну унікальність на користь конвеєрного випуску одноманітних пісень.

До треклісту увійшли три нові пісні та ремікс на хіт від CRASHMAESTRO "Я вб’ю всіх богів". Робота абсорбувала електронну музику, від чого пісні стали менш тривалими, проте агресивнішими.

Левко – ціль+засіб

Жанр: протопанк, панк-рок.
Дата релізу: 17 листопада 2023 року.

Диптих, який у двох діях оповість про те, наскільки важливо бути далекоглядним та обирати вищі цілі. А ще це приємний протопанк, що має "автентичний" сирий звук та не менш банальний текст із простою та зрозумілою ідеєю.

ДК Енергетик – Шлях

Жанр: постпанк, альт-рок.
Дата релізу: 17 листопада 2023 року. 

Довгоочікуваний альбом від київсько-броварського гурту. "Шлях" – концептуальна історія про заробітчанина, який повертається додому без грошей. Кожен трек цього лонгплею – ланцюгова прогулянка, що має власний фінал.

Гурт продовжує працювати у площині постпанку. Хоч цей реліз не пропонує цікавих та інноваційних елементів, але виконаний якісно, з дотриманням монотонного стилю та барв.

Читайте також: Українська музика тижня: Postman, typeled, KOLA