В Україні видали першу дитячу книгу, написану штучним інтелектом
Фото: видавництво ''Ранок''

Першу дитячу книгу, написану й проілюстровану у співавторстві зі штучним інтелектом, видало видавництво "Ранок". Про це повідомив засновник і гендиректор видавництва Віктор Круглов.

Це книга під назвою "Хочу на Марс", вона розповідає про колонізацію людьми Марсу, що робити, щоб стати космонавтом та енциклопедійні факти про космос.

Авторами книги стали редакторка Марʼяна Горянська, дизайнер Олександр Ковалєвський і їхні цифрові "двійники", зазначають у видавництві.

За словами Віктора, редакторка книги формулювала запитання штучному інтелекту від імені дитини. Головний герой книги — хлопчик 5-6 років.

Фото: видавництво ''Ранок''
Фото: видавництво ''Ранок''

"Чесно кажучи, працювати було досить важко. ШІ дійсно спілкується з тобою, говорить компліменти, але ти нізащо не сплутаєш його з людиною ― ніякого особистого стилю, дуже складний лексикон, багато канцеляризмів, і навіть відомі факти потрібно перевіряти, бо зустрічаються помилки", ― сказала Мар’яна.

Дизайнер Олександр Ковалєвський зазначає, що ілюстрації дуже красиві й складні, але не відповідають дійсності. Навчати дитину за цими ілюстраціями неможливо, але вони приваблюють дітей, заохочують мріяти.

Фото: видавництво ''Ранок''
Фото: видавництво ''Ранок''

"Вважаю, що це історичний момент для нашої галузі, і ми дуже зацікавлені у подальших дослідженнях та розвитку штучного інтелекту у застосунках для освіти та розвитку наших дітей", — додає Віктор Круглов.

За його словами, вони планують випустити ще інтерактивний підручник, з яким може спілкуватися дитина.

Видавництво "Ранок" уже почало передпродаж книги обмеженим накладом.