Дослідження: вечірні заняття спортом ефективніші, ніж фізична активність протягом дня
Фото: Unsplash

Дослідники з Сіднейського університету в Австралії виявили, що вечірні фізичні вправи можуть принести більше користі, ніж заняття спортом протягом дня. Також вчені зазначили, що люди, які займались помірною або активною діяльністю ввечері — з 18:00 до опівночі, — мали найнижчий ризик передчасної смерті. Про це повідомляє Healthline.

Для дослідження вчені спостерігали протягом восьми років за понад 30 000 людей з ожирінням віком більш як 40 років, зокрема майже 3000 осіб мали діабет.

Учасників дослідження просили носити трекери активності, щоб визначити, коли вони отримували найбільше помірної та інтенсивної активності. Щодо до результатів активності, люди були розподілені за категоріями відповідно до того, коли вони отримували найбільше аеробної активності вранці, вдень або ввечері.

Проаналізувавши дані, команда виявила, що ті, хто займався помірною або активною діяльністю ввечері — з 18:00 до опівночі, — мали найнижчий ризик передчасної смерті.

Вони також мали менше шансів померти від серцево-судинних захворювань, як-от серцевий напад, серцева недостатність та інсульт, або мікросудинних захворювань, стан, коли дрібні артерії серця не функціонують належним чином.

"Вечірні фізичні вправи можуть значно покращити якість сну, оскільки вони регулюють внутрішній годинник вашого організму і сприяють вивільненню мелатоніну — гормону, який має вирішальне значення для регуляції сну", – каже Сергій Пуцов, кандидат спортивних наук.

За словами Пуцова, вечірня активність може допомогти вам відчути себе розслабленим і зменшити стрес.

"Фізичні вправи наприкінці дня також пов'язані з покращенням метаболічних функцій. Вони викликають вивільнення ендорфінів, нейромедіаторів, які, як відомо, сприяють відчуттю щастя і благополуччя", – додав Пуцов.

Дослідники наголошують: перед початком регулярних фізичних занять необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб визначити, які вправи через стан здоров’я робити не варто.

"Почніть з легких навантажень, які можна контролювати і які не викликають дискомфорту, — наприклад, ходіння, плавання, їзда на велосипеді. Через деякий час поступово збільшуйте інтенсивність і тривалість вправ у міру покращення фізичної форми", – каже Ендрю Вайт, сертифікований особистий тренер із Garage Gym Pro.

За словами Вайта, важливо звертати увагу на те, як реагує тіло на фізичні вправи.

"Важливо підштовхувати себе до прогресу, але уникати надмірних навантажень, які можуть призвести до травм або вигорання", – каже Вайт.

За його словами, регулярна фізична активність є ключовим компонентом боротьби з ожирінням і поліпшенням загального стану здоров'я.