До роковин трагедії рейсу MH17 в український прокат вийде стрічка "Залізні метелики"
Кадр з фільму "Залізні метелики"

20 липня в українських кінотеатрах вийде документальна картина "Залізні метелики" режисера Романа Любого про збиття російськими військовими літака Малайзійських авіаліній на початку російсько-української війни.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Покази присвячені дев’ятим роковинам трагедії, що відзначаються кількома днями раніше — 17 липня.

Кадр з фільму 'Залізні метелики'
Кадр з фільму 'Залізні метелики'

Влітку 2014 року російські військові в небі над українським Донбасом збили цивільний літак рейсу MH17 з 298 людьми на борту. Російський уряд одразу почав заперечувати свою причетність до трагедії, а пропаганда — працювати на повну потужність, намагаючись приховати справжні обставини злочину. Стрічка розповідає про обставини воєнного злочину, розслідування якого тривало 8 років.

Вперше "Залізні метелики" побачили світ на "Санденсі" — одному з головних фестивалів незалежного кіно у США — у конкурсній секції World Cinema Documentary Competition. Європейська прем’єра відбулася на "Берлінале" у програмі Panorama. Також фільм показували в Гаазі на фестивалі Movies That Matter.

Українська прем’єра фільму відбудеться 4 червня на фестивалі Docudays UA (повторний показ пройде 5 червня).

Картину створили кінооб’єднання "Вавилон’13" у копродукції з TRIMAFILM (Німеччина) та RBB/ARTE (Німеччина) за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно. Продюсери: Андрій Котляр, Володимир Тихий, Давід Лехмер, Ізабель Бертолон, Тріні Гьотце.