Київ піднявся у рейтингу якості повітря
Фото: Unsplash

Київ увійшов до рейтингу 30 столиць світу з найкращими показниками якості атмосферного повітря у 2022 році. Щорічний світовий рейтинг проводить IQAir World Air Quality Report. Про це повідомив очільник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Столиця України посіла 26-те місце рейтингу та увійшла до "зеленої" зони. Також Київ отримав особливу відзнаку як місто, яке, попри повномасштабну війну, розбудовує систему моніторингу повітря та докладає зусиль для покращення екологічної ситуації.

За словами Возного, на цьогорічний рейтинг вплинуло введення воєнного стану в Україні, зменшення кількості транспорту та інтенсивності роботи підприємств у столиці. Згідно з даними рейтингу, концентрація пилу фракції PM 2.5 у Києві за минулий рік знизилася на 50%.

"Проте не менш важливим є те, що завдяки нашій активній позиції з 2022 року компанія IQAir отримує інформацію про стан повітря у Києві безпосередньо від міської системи моніторингу", — зазначив Возний.

До цьогорічного рейтингу увійшло 116 столиць. У списку міст з найчистішим повітрям: Сан-Хуан (Пуерто-Рико), Гамільтон (Бермуди) та Канберра (Австралія).

Серед міст із найбільш забрудненим повітрям увійшли: Нджамена (Чад), Дакка (Бангладеш), Багдад (Ірак).

Фото: IQAir
Фото: IQAir

IQAir World Air Quality Report — щорічний рейтинг, який складає міжнародна компанія IQAir з 2018 року. Дані, використані у звіті, були зібрані з понад 30 000 станцій моніторингу якості повітря, включно із міською системою моніторингу Києва.

У Києві діє мережа із 7 високоточних (референтних) та 46 індикативних пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка. Пункти спостережень аналізують повітря за такими показниками, як пил, діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини.