Ліні Костенко хочуть надати звання "Почесний громадянин міста Києва"
Фото: УНІАН

Українській поетесі та письменниці Ліні Костенко хочуть надати звання "Почесного громадянина міста Києва". Відповідне клопотання на ім’я мера Віталія Кличка подали депутатка Київради Олеся Пинзеник та акторка театру й кіно Ада Роговцева.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Фото: КМДА
Фото: КМДА

Як зазначила Олеся Пинзеник, творчість Ліни Костенко зміцнила національну свідомість багатьох поколінь киян та українців загалом. На думку депутатки, поетеса достойна звання "Почесний громадянин міста Києва", зважаючи на її громадську та письменницьку діяльність, внесок у культуру України, світу та міста Києва.

"Ліна Василівна була та продовжує бути творчим маяком декількох поколінь українців", — додала Пинзеник.

Ліна Василівна Костенко – видатна українська письменниця та поетеса, лауреатка Шевченківської премії (1987 рік), Премії Антоновичів (1989 рік), кавалер Ордена Почесного легіону Франції (2022 рік), почесна професорка Києво-Могилянської академії, Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, почесна докторка Львівського національного університету ім. І. Франка, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Коли у 2022 році почалося повномасштабне вторгнення РФ в Україну, Костенко з'явилась на публіці під час нагородження Орденом Почесного легіону Франції. Письменниця також розповіла, що не припиняла працювати, навіть коли під Києвом точилися бої.