На фасаді КПІ з'явилася мініскульптура, присвячена цукрозаводчикам
![На фасаді КПІ з'явилася мініскульптура, присвячена цукрозаводчикам На фасаді КПІ з'явилася мініскульптура, присвячена цукрозаводчикам](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/04/12/20230412144818-9413.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
На фасаді першого корпусу Київського політехнічного інституту встановили мініскульптуру "Цукровий бурячок", присвячену українським меценатам-цукрозаводчикам.
Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life
Мініскульптурка присвячена цукрозаводчикам, що наприкінці ХІХ — початку XX століть передавали прибуток від виробництва цукру на розбудову Києва. Зазначається, що Київський політехнічний інститут був збудований на "цукрові гроші" київських меценатів. У 2023-му заклад святкує 125-річчя.
![Фото: Юлія Бевзенко](https://www.liga.net/images/general/2023/04/12/20230412144827-6156.jpg)
Поряд із мініскульптуркою розміщена табличка з QR-кодом, за яким можна перейти на сайт проєкту та прочитати більше про її історію.
"Цукровий бурячок" — це 39-та мініскульптура у межах проєкту Юлії Бевзенко "Шукай!", що розповідає історію Києва.
Мініскульптурку створив Юрій Білявський, а меценатом виступив Дмитро Синенко — підприємець та випускник КПІ.
![Фото: Юлія Бевзенко](https://www.liga.net/images/general/2023/04/12/20230412144834-8445.jpg)
Мініскульптуру "Цукровий бурячок" можна знайти за адресою Берестейський проспект, 37 (раніше — проспект Перемоги), у дворі першого корпусу КПІ, на Музейній площі, на фасаді ліворуч від вікна.