На Київщині вилікували 260-річний дуб – тепер там можуть жити птахи й кажани
![На Київщині вилікували 260-річний дуб – тепер там можуть жити птахи й кажани На Київщині вилікували 260-річний дуб – тепер там можуть жити птахи й кажани](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/11/20/20231120102703-2692.png&w=620&fit=cover&dpr=2)
У Боярці, що в Київській області, вилікували 260-річний дуб. Усередині дерева, де утворилась порожнеча, облаштували житло для птахів і кажанів, повідомив арборист Володимир Ветроградський.
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
Зазначається, що дуб постраждав унаслідок сильного буревію. Тоді через анатомічну ваду розвилки на дереві розмножилися патогенні гриби, прогресувала гниль. З часом частина дерева відірвалась від основного стовбура, відкривши ушкоджену ділянку.
![Фото: Володимир Ветроградський](https://www.liga.net/images/general/2023/11/20/20231120102851-5523.jpg)
"Такі дерева в нашій країні й не тільки, списують як аварійні та безнадійні. Але не у мене. Маючи значну цінність для міста й середовища життя деревного патріарха, вирішили поборотись за його подальше життя", — розповів Ветроградський.
У відкритій порожнині величезного розміру облаштували структурований і комфортабельний житловий фонд для кажанів і дрібних птахів. Там тварини зможуть мешкати найближчі 50–60 років, поки дерево затягуватиме рану, пояснив арборист.
![Фото: Володимир Ветроградський](https://www.liga.net/images/general/2023/11/20/20231120102748-3249.jpg)
За словами Ветроградського, це найбільш масштабний кейс із порятунку дерева на приватних об'єктах в Україні.
![Фото: Володимир Ветроградський](https://www.liga.net/images/general/2023/11/20/20231120102720-6113.jpg)
![Фото: Володимир Ветроградський](https://www.liga.net/images/general/2023/11/20/20231120102918-9184.jpg)