На Netflix відбудеться прем'єра українського серіалу — відео
Кадр з серіалу

Прем’єра українського серіалу "Перші дні" відбудеться 1 листопада на Netflix в Україні й низці європейських країнах: Польщі, Чехії, Словаччині, Румунії, Угорщині, Молдові, балтійських та балканських країнах.

Це вперше, коли премʼєра українського проєкту відбудеться на стримінговому сервісі Netflix і на декілька країн одночасно. Крім того, у більш ніж 12 державах, як-от Ісландії, Австралії та Франції, стрічку покажуть національні телеканали.

Кожен епізод "Перших днів" — це художній мініфільм, натхненний справжніми подіями, а деякі персонажі мають прототипів у реальному житті.

Ольга з дітьми вимушена жити в одному домі з двома чоловіками — нинішнім і колишнім; Максима війна застає на роботі, у зоопарку, звідки він не може виїхати; безхатько, що живе в машині, допомагає місцевій ТрО, а хлопчик Єгор заспокоюється тим, що у своїй уяві збиває ракети, як злих пташок; а легенда української естради, прототипом якої став Андрій Данилко, проводить стрими зі своєї столичної квартири — і стає натхненням для мільйонів.

"Україна нині в центрі уваги світу, та іноземній аудиторії цікаво дізнатися, що відбувається з нами, не тільки з новин, а на глибшому рівні. Саме формат художнього серіалу дає змогу глибше відчути наш біль та сподівання — і співвіднести себе зі звичайними українцями", — розповіла Анна Єлісєєва, продюсерка проєкту.

"Перші дні" — це шість історій від шести режисерів, яких об’єднала своєю ідеєю шоуранерка серіалу Анастасія Лодкіна. До проєкту долучилися українські митці: Олексій Єсаков і Тала Пристаєцька, що працювали над серіалом "Кріпосна", Артем Литвиненко — автор ідеї та режисер серіалу "Нюхач", автори "Перших ластівок" Валентин Шпаков і "Ти — космос" Павло Остріков; кліпмейкерка Катя Царик.

Український серіал "Перші дні" став наймасштабнішим спільним виробництвом з іншими країнами з лютого 2022 року. На перших етапах розроблення серіалу до FILM.UA Group приєдналися як копродюсери телеканали Швеції (SVT), Норвегії (NRK) та Фінляндії (YLE). Світовим дистриб’ютором виступає німецька компанія Red Arrow Studios International, з якою цей проєкт розроблявся ще на рівні сценаріїв.