Потрібно лише 140 годин, щоб надрукувати на 3D-принтері будівлю на 9 м — фото
Зараз у німецькому місті Гайдельберг будується найбільша в Європі надрукована на 3D-принтері будівля. За оцінками експертів, на реалізацію проєкту знадобиться приблизно 140 годин, пише The Mayor.
На будівництві залучені лише дві людини. Готовий проєкт, у якому буде дата-центр, будується зі 100% переробленого бетону. За даними виробника бетону Heidelberg Materials, їхній матеріал має на 55% нижчий слід CO2 проти звичайного бетону.
За словами розробника будівлі PERI 3D Construction, новий дата-центр у Гейдельбергу стане найбільшою в Європі 3D-надрукованою будівлею. Готовий проєкт матиме 54 метри в довжину, 11 метрів у ширину і 9 метрів у висоту.
Будівництво почалося в березні і його планують завершити в липні. Крім того, загальний час будівництва займе всього 140 робочих годин. Однак технологія не дозволяє надрукувати все за один раз, оскільки працівникам доводиться зупинятися й дати нашаруванням застигнути, поки вони встановлюють кабелі, труби та вікна.
3D-друк будівель із бетону має свої переваги: потрібно наймати менше робітників для фізичної праці, а також витрачається менше матеріалів. Згідно з даними Heidelberg Materials, на будівництво 3D-будівлі потрібно на 30% менше матеріалів, ніж на класичну з аналогічними розмірами.