У Луцьку відкривають кафе, 80% прибутку якого йтиме на розвиток міста
![У Луцьку відкривають кафе, 80% прибутку якого йтиме на розвиток міста У Луцьку відкривають кафе, 80% прибутку якого йтиме на розвиток міста](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2024/02/21/20240221130850-4752.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
У Луцьку відкриють misto.cafe — заклад суспільного впливу. Тут також буде подієвий майданчик і крамниця українських виробів. Відкриття кафе планують на кінець весни.
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
Проєкт ініціювала платформа "Алгоритм дій" у співпраці з івано-франківським "Теплим містом", взявши за основу модель ресторану Urban Space 100. Тобто 80% чистого прибутку йтиме на підтримку громадських проєктів для розвитку міста.
![Фото: balbek bureau](https://www.liga.net/images/general/2024/02/21/20240221130810-9676.jpg)
На період воєнного стану у фокусі будуть ініціативи, пов’язані з військовими та ветеранами. Крім того, розглядатимуть проєкти з розвитку інфраструктури, соціальної, культурної чи освітньої сфер Луцька.
У misto.cafe буде 100 співзасновників з однаковим вступним внеском та рівними правами. Усі вони будуть вибирати, на які саме громадські проєкти йтиме 80% чистого прибутку закладу. Такі рішення ухвалюватимуть на загальних зборах щокварталу — відповідно до старту грантових сезонів.
Водночас співзасновники не втручатимуться в операційну діяльність закладу і не претендуватимуть на розподіл прибутків, оскільки це суперечить початковій ідеї проєкту.
![Фото: balbek bureau](https://www.liga.net/images/general/2024/02/21/20240221130439-8239.jpg)
Таким чином абсолютно кожен стає частиною впровадження змін. Гості закладу, оплачуючи рахунок, створюють фінансове забезпечення для майбутніх грантів. Активісти пропонують ідеї — і отримують кошти на їх реалізацію.
Кафе керуватиме відомий у Луцьку ресторатор Сергій Капацина, який має понад 19 років досвіду в управлінні ресторанним бізнесом. А українська архітектурна студія balbek bureau розробила дизайн інтер'єру закладу.
![Фото: balbek bureau](https://www.liga.net/images/general/2024/02/21/20240221130355-3402.jpg)
"Нашою великою ідеєю було створити місце, яке стане "своїм" для гостей із різними інтересами. Для цього ми організували простір так, аби в ньому було однаково комфортно поснідати великою компанією, попрацювати за ноутбуком і провести вечір за баром. В інтер'єрі закладу багато світла, зелені й натуральних матеріалів, а також дрібка неону, який привертатиме увагу перехожих ще з вулиці," — коментують архітектори.
![Фото: balbek bureau](https://www.liga.net/images/general/2024/02/21/20240221130430-4759.jpg)
Urban Space 100 — перший в Україні громадський ресторан, який спрямовує левову частку прибутку на реалізацію громадських проєктів. Ресторан успішно функціонує вже понад 9 років і підтримав 163 проєкти на суму понад 7 мільйонів гривень.
![Фото: balbek bureau](https://www.liga.net/images/general/2024/02/21/20240221130800-3703.jpg)