У межах Парламентської асамблеї Ради Європи відкриється виставка картин Марії Примаченко
Картина Марії Примаченко "Отак Іван пана покатав, аж у коляску впав"

16 та 17 квітня в Страсбурзі, Франція, у межах весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи відкриється виставка картин Марії Примаченко. Організатори заходу прагнуть звернути увагу європейських депутатів на українську культурну спадщину, яка знищується через вторгнення Російської Федерації.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

"Дії Російської Федерації в агресії проти України є постійним нагадуванням про небезпеку, що загрожує її культурній спадщині. Крім прямих нападів на культурні об’єкти, небезпеку становлять також і більш витончені форми знищення культурної спадщини, як-от вивезення архівів, пропаганда через освіту, спотворення історичних наративів тощо", — говорить голова української делегації ПАРЄ Марія Мезенцева.

За її словами, виставка має змусити кожного глибше замислитися про значущість збереження української культури.

На виставці буде представлено 20 картин з приватних колекцій художниці.

"ЇЇ творчість унікальна, бо є зрозумілою кожному, хто вміє дивитися не тільки очима, а й серцем. На роботах зображена і краса природи, і сила почуттів, і біль, який приносить війна. Останнє відчувається особливо гостро, якщо згадати, що 25 лютого 2022 року музей мисткині в селі Іванків на Київщині було знищено російськими військами", – повідомляють організатори виставки.

Директорка фонду Prymachenko Family Foundation Анастасія Примаченко говорить, що всі роботи художниці — життєствердні. Кольори та символи відображають перемогу добра над злом, що означає перемогу життя. Марія Примаченко не оминає складних соціальних питань і дає поради, як їх вирішувати: бути добрим, але й пускати в хід кігті, зуби й лапи, якщо хтось зазіхає на найцінніше.

За словами організаторів, роботи Марії Примаченко — це міст, для якого не існує фізичних та культурних кордонів і який допомагає світові краще зрозуміти українське мистецтво.