У Варшаві відбувається виставка робіт, створених протягом 433-447 днів війни
![У Варшаві відбувається виставка робіт, створених протягом 433-447 днів війни У Варшаві відбувається виставка робіт, створених протягом 433-447 днів війни](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2024/01/31/20240131173636-8083.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
У Варшаві 25 січня відкрилась колективна виставка робіт художників з України, Польщі та Чехії, створених протягом 433-447 днів повномасштабної війни.
Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life
Зазначається, що відлік часу для кожного українця тепер сприймається через підрахунок днів повномасштабної війни. 433-447 — саме на ці дні припала артрезиденція BIRUCHIY – BOROWIEC 023, що відбулась навесні 2023 року у невеличкому польському селищі Анджейова неподалік від Варшави.
![Фото з виставки](https://www.liga.net/images/general/2024/01/31/20240131173657-3901.jpg)
У травні 2023 року художникам з України, Польщі та Чехії запропонували попрацювати над локальним контекстом місцевості Боровець, подумати над спільним минулим країн, віднайти колективні травми та пофантазувати над майбутнім, що чекає після закінчення війни.
![Фото з виставки](https://www.liga.net/images/general/2024/01/31/20240131173647-6626.jpg)
Художники досліджували й висловлювали свої роздуми про спадщину тоталітарного режиму, яка вплинула на їхні країни. Вони розглядали теми, такі як репресії, політична цензура, ідентичність та пам’ять. А також досліджували, як радянський період вплинув на культурну самобутність їхніх країн, національну ідентичність, спільно працювали над переосмисленням історичних подій, які сталися в країнах протягом саме цього періоду.
![Фото з виставки](https://www.liga.net/images/general/2024/01/31/20240131173718-8110.jpg)
"Обговорювались і сучасні проблеми, з якими стикаються наші країни під час війни, такі, наприклад, як корупція, соціальні нерівності та екологія", — говорить куратор виставки, президент ГО "Спілка дослідників сучасного мистецтва" Геннадій Козуб.
![Фото з виставки](https://www.liga.net/images/general/2024/01/31/20240131173707-7318.jpg)
Майже за три тижні резиденції у неперервному діалозі APL 315, Blazej Rusin, Оксана Солоп, Євгенія Лаптій, Нікіта Кравцов, Jan Zdvorak, Юрій Єфанов, Аліна Якубенко, Андрій Рачинський, Анжеліка Єфанова та Юлія Данилевська інтегрувались у місцевий контекст та рефлексували над детермінованістю війни. Саме їхні роботи можна побачити в Українському домі у Варшаві на виставці, яка триватиме до 15 лютого.
![Фото з виставки](https://www.liga.net/images/general/2024/01/31/20240131173246-8080.png)
![Фото з виставки](https://www.liga.net/images/general/2024/01/31/20240131173621-3538.jpg)