У Києві до реабілітації військових залучили тварин із зоопарку — фото
![У Києві до реабілітації військових залучили тварин із зоопарку — фото
У Києві до реабілітації військових залучили тварин із зоопарку — фото](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/03/31/20230331124539-9720.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Місто впроваджує пілотний проєкт соціальної реабілітації військових, він передбачає залучення тварин. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
Тварин спеціально привозять із Київського зоопарку щотижня. Це шиншили, кролики, морські свинки, черепахи. Зазначають, що усі тварини під постійним ветконтролем та з необхідними щепленнями.
![Фото: КМДА](https://www.liga.net/images/general/2023/03/31/20230331124531-8929.jpg)
"Я була здивована, наскільки спілкування з тваринами може розслабити людину та дати можливість психологам з нею працювати. Найбільша проблема, особливо тих, хто був у полоні, – це тактильність. Люди не готові комунікувати й дозволяти, щоб до них доторкнулися, і саме спілкування з тваринами їх соціалізує", — розповіла Хонда.
У КМДА зазначають, що окрім анімалотерапії реабілітологи використовують арттерапію (різні види мистецтв), буктерапію (читання та обговорення книг) та ігротерапію (настільні активності).
![Фото: КМДА](https://www.liga.net/images/general/2023/03/31/20230331124553-7458.jpg)
![Фото: КМДА](https://www.liga.net/images/general/2023/03/31/20230331124522-7138.jpg)