В Києві на Софійській площі відкрили інсталяцію, присвячену Азовсталі
Фото: Yurii Stefanyak

У Києві на Софійській площі відкрили інсталяцію-символ стійкості українських військовополонених з Азовсталі, повідомляє Асоціація родин захисників Азовсталі.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Фото: Yurii Stefanyak
Фото: Yurii Stefanyak

Автори скульптури розповіли, що головний задум інсталяції полягає в тому, що з одного боку складені руки символізують серце, а з іншого — вони виглядають напруженими, як зазвичай у зв'язаному положенні.

"Наша скульптура має певний сенс, тому що якщо на неї подивитись із двох сторін, то з одної вона має форму сердечка, а з іншої сторони це будуть напружені пальці людей, які стояли до останнього наказу. Зараз вони вже рік у полоні, тому саме сьогодні ця інсталяція буде представлена", — розповіла співавторка інсталяції Наталія Башкатова виданню "Суспільному".

Фото: Yurii Stefanyak
Фото: Yurii Stefanyak

Скульптуру створив за місяць Ян Беспалько в команді митців Наталії Башкатової, Анастасії Семененко, Дениса Петришина, Валентини Ярощук, Дарини Дриги та Володимира Третьяка за підтримки бетонної майстерні TVERDO на Арт-Завод Платформа.

За словами митців, скульптура символізує віру та незламність героїв, які перебувають у полоні, але також покликана показати їхнім рідним, що світ та Україна бачать ці страждання, співпереживають та докладають всіх зусиль для того, щоб повернути коханих людей.

"Такі меморіали є в Британії, Австралії, Фінляндії, Малайзії та Франції. Тож, відкриваючи цю інсталяцію, ми також проводимо межу між нами та окупантами — ми шануємо своїх героїв: живих, загиблих та невільних", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що інсталяція стоятиме на площі, допоки весь гарнізон "Маріуполь" не повернеться додому.