В Києві на Софійській площі відкрили інсталяцію, присвячену Азовсталі
![В Києві на Софійській площі відкрили інсталяцію, присвячену Азовсталі В Києві на Софійській площі відкрили інсталяцію, присвячену Азовсталі](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/05/23/20230523112014-4115.png&w=620&fit=cover&dpr=2)
У Києві на Софійській площі відкрили інсталяцію-символ стійкості українських військовополонених з Азовсталі, повідомляє Асоціація родин захисників Азовсталі.
Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life
![Фото: Yurii Stefanyak](https://www.liga.net/images/general/2023/05/23/20230523111937-6657.jpg)
Автори скульптури розповіли, що головний задум інсталяції полягає в тому, що з одного боку складені руки символізують серце, а з іншого — вони виглядають напруженими, як зазвичай у зв'язаному положенні.
"Наша скульптура має певний сенс, тому що якщо на неї подивитись із двох сторін, то з одної вона має форму сердечка, а з іншої сторони це будуть напружені пальці людей, які стояли до останнього наказу. Зараз вони вже рік у полоні, тому саме сьогодні ця інсталяція буде представлена", — розповіла співавторка інсталяції Наталія Башкатова виданню "Суспільному".
![Фото: Yurii Stefanyak](https://www.liga.net/images/general/2023/05/23/20230523112003-4232.jpg)
Скульптуру створив за місяць Ян Беспалько в команді митців Наталії Башкатової, Анастасії Семененко, Дениса Петришина, Валентини Ярощук, Дарини Дриги та Володимира Третьяка за підтримки бетонної майстерні TVERDO на Арт-Завод Платформа.
За словами митців, скульптура символізує віру та незламність героїв, які перебувають у полоні, але також покликана показати їхнім рідним, що світ та Україна бачать ці страждання, співпереживають та докладають всіх зусиль для того, щоб повернути коханих людей.
"Такі меморіали є в Британії, Австралії, Фінляндії, Малайзії та Франції. Тож, відкриваючи цю інсталяцію, ми також проводимо межу між нами та окупантами — ми шануємо своїх героїв: живих, загиблих та невільних", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що інсталяція стоятиме на площі, допоки весь гарнізон "Маріуполь" не повернеться додому.