На Подолі знесли 200-річну садибу, яка була зразком житлової деревʼяної забудови
Фото: Kateryna Butko / Facebook

На Ярославській, 13Б вранці 10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу на Подолі, що була зразком київської житлової деревʼяної забудови ХІХ ст. Про це повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова.

"На Ярославській зносять двохсотрічний будинок. Там, де дозволу ДОКС немає, а благоустрій анулював картку порушення благоустрою", — йдеться у повідомлені.

Згідно з документами, замість будівлі постане "клубний дім" за замовленням Сергія Боярчукова.

Фото: Kateryna Butko / Facebook
Фото: Kateryna Butko / Facebook

За словами Дмитра Перова, забудовник самовільно, всупереч закону здійснив демонтажні роботи 200-річного будинку, що підпадає під кримінально-правову кваліфікацію ст. 356 КК України — самоправство. "На місце викликали поліцію, оформлюються відповідні заяви", — додав активіст.

Фото: Руслан Тарасов
Фото: Руслан Тарасов

Наприкінці липня будівлю обгородили будівельним парканом. 1 серпня у звʼязку з розголосом інспектори "Київблагоустрою" внесли припис забудовнику, вимагаючи демонтувати будівельний паркан упродовж трьох днів. У приписі було вказано, що власник паркану, тобто відповідальний за роботи, невідомий.

Будинок на Ярославській 13,Б — це зразок першої забудови Подолу після великої пожежі 1811 року. Садиба датується орієнтовно першою половиною ХІХ ст. Будівлю звели на камʼяному цоколі через часті повені на Подолі, вона є унікальним зразком київської житлової деревʼяної забудови. З 1882 року садиба належала міщанину Харичкову, з 1898 року — сімʼї Єфросинії Кравченко.

Фото: Руслан Тарасов
Фото: Руслан Тарасов