У Києві біля "Житомирської" невідомі підпиляли 200-річні здорові дуби — фото
![У Києві біля "Житомирської" невідомі підпиляли 200-річні здорові дуби — фото У Києві біля "Житомирської" невідомі підпиляли 200-річні здорові дуби — фото](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/05/30/20230530165321-5013.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Біля станції метро "Житомирська" в Києві невідомі підпиляли пилою 200-річні дуби, повідомив фахівець з комплексного догляду та обслуговування зелених насаджень Володимир Ветроградський.
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
![Фото: Volodymyr Vetrogradskiy/Facebook](https://www.liga.net/images/general/2023/05/30/20230530165259-8909.jpg)
"Дуби цинічно підпиляно судячи зі слідів 2-3 дні тому. Підготовано до знищення. По іншу сторону дороги, біля пам'ятки природи місцевого значення, вже зрізано три здорові дерева інших видів віком до 40 років", — пише Ветроградський.
Зокрема, арборист закликає киян написати заяву в поліцію за статтями:
1. Стаття 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП): "Знищення або пошкодження зелених насаджень в населених пунктах".
2. Стаття 152 КУпАП: "Пошкодження об’єктів благоустрою".
![Фото: Volodymyr Vetrogradskiy/Facebook](https://www.liga.net/images/general/2023/05/30/20230530165310-3228.jpg)
За словами Ветроградського, ці дуби біля "Житомирської" ростуть 200 років, і вони споконвіку були окрасою цього місця. А саме частиною пралісу, який прорізали для розширення міста. І 200 років для дуба — це лише початок життя, якщо згадати про те, що Дуб черешчатий живе по 1000 — 1500 років.
"Саме так ми втрачаємо спадщину, яку не компенсувати жодними посадками молодих дерев", — додає арборист Володимир Ветроградський.