В Україні почали зводити будинки для прийомних сімей, які втратили житло
![В Україні почали зводити будинки для прийомних сімей, які втратили житло В Україні почали зводити будинки для прийомних сімей, які втратили житло](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/09/13/20230913112112-9637.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Перші 14 будинків для великих прийомних родин із прифронтових регіонів почали зводити в Україні. Їх будують за ініціативи фундації Олени Зеленської "Адреса дитинства" у восьми областях.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Нові будинки для таких родин будуть інклюзивними, енергоефективними та з облаштованими укриттями. Зазначається, що цей проєкт реалізовується винятково коштом міжнародних донорів.
![Фото: Фундація Олени Зеленської](https://www.liga.net/images/general/2023/09/13/20230913112104-1897.jpeg)
Сьогодні в Україні налічується 1310 великих прийомних родин. У них виховують від 5 до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За час повномасштабної війни без дому залишилися щонайменше 80 таких родин. Вони виїхали у більш безпечні регіони України, але так і не мають постійного місця проживання.
Однією із перших новий дім матиме родина Алли та Олександра Ярославцевих із Запорізької області. Їхня домівка в Михайлівці зруйнована. Батьки з одинадцятьма дітьми наразі орендують житло в Борисполі.
"Коли рік тому з’явилася моя фундація, щоби допомагати українцям долати гуманітарні, освітні, медичні виклики, які виникли через війну, одні із перших, кому ми стали допомагати, — великі прийомні родини. Кожній четвертій родині ми надали необхідні речі: від меблів та одягу до ноутбуків. Але ви здогадуєтеся, який їхній запит був основний — дім. Ми не можемо на разі повернути їм їхній дім. Але можемо дати дитинству, яке опинилося у вигнанні, нову адресу, яка стане улюбленим домом", — сказала перша леді.