В Україні створять державний банк українських шрифтів, щоб відмовитися від російських
Фото: Богдан Гдаль

Міністерство культури та інформаційної політики планує створити банк українських шрифтів та відмовитися від використання російських. Про це йшлося 18 вересня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Парламент планує відмовитись від використання у своїх внутрішніх документах російського шрифту "Іжиця" та похідних від нього. Натомість пропонують впровадити дизайнерський шрифт "Воля", який розробила Марчела Можина на базі літерацій головного художника УПА Ніла Хасевича.

Цим шрифтом оформлювали плакати, журнали та газети для підтримки українського визвольного руху середини XX століття.

"Писемність як складова мови є одним з елементів національної ідентичності. В Україні давно діє заборона на використання російської мови у документації, тож варто позбутися і російської системи гліфів, тобто шрифтів. МКІП запланувало проведення відбору та формування банку унікальних українських шрифтів", – наголосив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

За його словами, український шрифт має бути впізнаваним, нести історичне підґрунтя, графічно вирізнятися серед інших кириличних шрифтів та привертати увагу.

Окрім того, він має відповідати параметрам інклюзії та бути легким для сприйняття усіма категоріями громадян. Також слід врахувати можливість технічної інтеграції шрифту у цифрове середовище.

До роботи у цьому напрямку залучені представники профільних установ, а також художники-шрифтовики.