У затопленому будинку-музеї Поліни Райко збереглась лише третина фресок — фото
![У затопленому будинку-музеї Поліни Райко збереглась лише третина фресок — фото У затопленому будинку-музеї Поліни Райко збереглась лише третина фресок — фото](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/06/19/20230619131600-5574.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Будинок-музей художниці Поліни Райко в місті Олешки Херсонської області, який затопило через підрив росіянами Каховської ГЕС, майже повністю знищено. Про це повідомив представник Херсонського обласного благодійного фонду ім. Поліни Райко Семен Храмцов.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
![Фото: Семен Храмцов/Facebook](https://www.liga.net/images/general/2023/06/19/20230619130431-8064.jpg)
За його словами, більшість внутрішніх стін обвалилися, збереглося десь 30-40% фресок зі стелями.
"Тепер це жахливий опенспейс. "Стіна з сестрами" повністю втрачена; ймовірно, не збереглися роботи "Муж-рибак", "Медсестра", "Дорога в рай" і зображення котів, що були в нижній частині дому-музею", — написав Храмцов.
![Фото: Семен Храмцов/Facebook](https://www.liga.net/images/general/2023/06/19/20230619130413-8011.jpg)
Невідомо, скільки часу будинок ще зможе вистояти у такому стані, берегині будинку планують висушити дім.
![Фото: Семен Храмцов/Facebook](https://www.liga.net/images/general/2023/06/19/20230619130404-7153.jpg)
![Фото: Семен Храмцов/Facebook](https://www.liga.net/images/general/2023/06/19/20230619130451-8454.jpg)
Поліна Райко народилася 1928 року в Олешках, саме там прожила все своє життя. Художниця почала малювати в 69 років, не маючи художньої освіти.
Мисткиня творила в жанрі наївного мистецтва й розписала всі стіни свого будинку разом із гаражем та парканом, відтворивши власну родину, тварин і природу. Образна система Райко поєднувала християнську, радянську та язичницьку символіки.
Після смерті художниці її хату придбало подружжя з Канади, завдяки яким будівля збереглася. На їхнє прохання дім доглядали місцеві жінки.
Будинок Поліни Райко охороняється Законом України "Про охорону культурної спадщини".