У Львові одну з вулиць перетворили на мистецьку галерею – фото
![У Львові одну з вулиць перетворили на мистецьку галерею – фото У Львові одну з вулиць перетворили на мистецьку галерею – фото](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/10/09/20231009104304-6144.jpeg&w=620&fit=cover&dpr=2)
У рамках Львівського тижня скульптури 2023 вулицю Шевченка перетворили на мистецьку галерею. Тут встановили скульптури сучасних українських митців, повідомляє Львівська міська рада.
Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life
Три скульптури спеціально створили для вулиці, ще дві — адаптовані до неї:
- Ілля Новгород представив металеву скульптуру BUGABOO, зроблену "з непотребу й решток минулого";
- від Володимира Семківа можна побачити не типові для нього деревʼяні роботи, а сталевий "Фонтан Війни". Скульптура виконана з нержавіючої сталі й металу, що під впливом дощу чи снігу залишає сліди іржі;
- робота Яна Потрогоша з цинку має вигляд жорен, що "перемелюють" будиночки, змінюючи місто;
- "Зв'язок" Дениса Шиманського розташований в ніші від старої зупинки громадського транспорту. Скульптура складається з металевих основ, об’єднаних керамічною вставкою, що утворюють місток;
- Олекса Фурдіяк створив скульптуру, яка, на перший погляд, схожа на гігантську машину, але якщо придивитись, можна побачити геометричну людину, яка пробує втримати чи відірвати велику вагу від землі.
![Фото: Львівська міська рада](https://www.liga.net/images/general/2023/10/09/20231009104240-6081.jpeg)
Експозиція вуличної галереї Шевченка буде постійно змінюватись: з’являтимуться нові роботи в нових місцях. Ці 5 скульптур попередньо стоятимуть близько року.
![Фото: Львівська міська рада](https://www.liga.net/images/general/2023/10/09/20231009104217-6279.jpeg)
Куратор проєкту каже, що ідея зробити з вулиці галерейний простір зʼявилась під час прогулянки. А підготовка проєкту тривала понад рік.
"Ця вулиця прекрасна своїм шумом, як візуальним, так і звуковим, своєю історією, місцем розташування, тому їй справді бракувало почерку митців. Ми зробили все можливе, щоб сюди вбудовувалось сучасне мистецтво, і не за державні кошти, а за меценатів – забудовників і бізнесу, що функціонує на цій вулиці. Символічно, що нове бачення вулиці Шевченка відкривається саме під час Львівського тижня скульптури", — розповідає куратор проєкту Павло Гудімов.
![Фото: Львівська міська рада](https://www.liga.net/images/general/2023/10/09/20231009104232-8551.jpeg)
![Фото: Львівська міська рада](https://www.liga.net/images/general/2023/10/09/20231009104226-9441.jpeg)
![Фото: Львівська міська рада](https://www.liga.net/images/general/2023/10/09/20231009104247-1404.jpeg)