Зміст:
  1. Beresagne Rose 2015 від Beykush Winery
  2. 46 Parallel Grand Admiral Brut Nature Rose 
  3. Sekt Selection Brut Nature 2021 від Chateau Chizay
  4. Артанія петнат від Beykush Winery
  5. Shabo Grand Reserve екстра брют біле
  6. Першотвір ігристе Біодинаміка від Biologist
  7. Петнат Оттонель від Fatherʼs Wine 
  8. Піно Нуар від Фрумушика-Нова
  9. Сухолиманськое та Шардоне від Фрумушика-Нова
  10. White brut "Methode Traditionnelle" Grande Vallee
  11. My Wine sparkling rose від my Wine by Eduard Gorodetsky
  12. SHABO Classic Brut біле та рожеве 

Різдвяно-новорічний період наближається, тож вже час подумати про святковий стіл. Вважається, що саме ігристе вино є алкогольним символом святкового столу. 

Напередодні Різдва та Нового року LIGA.Life розпитала винних експертів про їхній топ ігристих від українських виробників. 

Beresagne Rose 2015 від Beykush Winery

"Цього року обов’язково придбала б сет з двох вин. Одну пляшку для "до Нового року" – щоб відсвяткувати буття, згадати тих, здоров’я кого найважливіше, й тих, хто пішов у вирій заради всіх нас. А друга пляшка – для загадування бажання. Бо свято вірю, що якась із бульбашок може магічно підхопити бажання та неодмінно виконає його", – розповідає Анна-Євгенія Янченко, експертка з винної культури, сомельє, лекторка міжнародної винної школи WSET, авторка книжки "Вино без правил" і дослідниця історії виноробства та виноспоживання в Україні.

У Beresagne Rose 2015 важливий рік та виноград. Більша його частина – сорт Піно Нуар, який зібрали вручну ще у 2015 році, розповідає експертка. Тобто вино трималося на осаді (процес шампанізації у пляшці) цілих 60 місяців! 

"Це "екстра брют". Як на мене, чи не найкраще ігристе України. Відповідно смак складний та багатогранний: червоні ягоди, порічка, вишня, делікатні відтінки грейпфрута, довгий післясмак", – описує напій Анна-Євгенія. 

Ціна від виробника: 1560 грн.

Де придбати: на офіційному сайті Beykush Winery, а також в онлайн-магазині Vino.ua.

46 Parallel Grand Admiral Brut Nature Rose 

"Витончене, святкове, доволі насичене, але з лагідними пухирцями. Ноти цитрусів, трохи вишні, квіткові нюанси та потужний післясмак. Сподобається всім. Окремо маю відзначити пляшку – естетика на висоті", – розповідає Анна-Євгенія. 

Ціна від виробника: 1000 грн.

Де придбати: на офіційному сайті 46 Parallel, а також в онлайн-магазинах Vino.ua, Wineland, Rozetka, BestDrinks, MAUDAU. 

Читайте також: Шампанське не може коштувати менше ніж 1000 грн: як обрати якісне ігристе вино на Новий рік

Sekt Selection Brut Nature 2021 від Chateau Chizay

"Офіційно це перше ігристе Закарпаття, створене за класичною методою шампанізації у пляшці з винограду сортів Черсегі (біле) та Блауфранкіш (рожеве). Це традиційні європейські сорти, котрі зазвичай вирощують в Угорщині й Австрії, а також – на Закарпатті. Вина, виготовлені за цією методикою називають "вищою лігою виноробства", – розповідає Вікторія Макарова, винна оглядачка, експертка з комунікацій Wines of Ukraine та редакторка Wine Travel Awards Discovery. 

Це ігристе з лімітованої колекції вінтажу 2021 року, витримане на осаді протягом 20 місяців. За словами Вікторії, така витримка надає ігристому складної й вишуканої ароматики, прикрашеної тонами хлібної скоринки, здоби та вершків.  

"Особливим це вино робить факт, що його заклали на витримку 24.02.2022. Як на мене, це дуже символічно й життєстверджувально", – додає винна оглядачка.

Першу партію ігристого швидко розпродали. Однак до свят у продажі зʼявиться нова. Замовити її можна буде на сайті Chateau Chizay.

Артанія петнат від Beykush Winery

"Один з найцікавіших петнатів в Україні з багатогранною палітрою ароматів. Відточена майстерність виноробів Beykush у виготовленні високоякісних вин відобразилась і у петнаті (ігристі вина, створені за старовинним методом ancestral). Тут і білі квіти акації, і обліпиха, і фрукти, і трави та навіть легкі тони випічки", – описує ігристе Сергій Клімов, амбасадор українських вин, автор книги "Нерозказана історія українського виноробства" (видавництво Ukraïner), організатор Brave Wine та Kyiv Food and Wine Festival, власник медіа Uwines та автор гри про українське вино Uwines Амбасадори, ідеолог та співвласник винних барів Like a Local’s.

Ціна від виробника: 600 грн. 

Де придбати: на офіційному сайті Beykush Winery.

Читайте також: Від зіпсованого вина до напою аристократів. Як шампанське здобуло популярності у світі

Shabo Grand Reserve екстра брют біле

Сергій називає цей напій чудовим прикладом ігристого, яке може стати окрасою вечора. Деякі вінтажні (наприклад, 2016 року) проходять витримку на осаді не менше, ніж 3 роки. Молодші релізи мають свіжу ароматику зеленого яблука, білих квітів, персика, хлібних нот та легку мінеральність у післясмаку, додає експерт.  

"Це аристократичне ігристе вино, до якого треба бути готовим. Оскільки позначка "екстра брют" свідчить про те, що ігристе має меншу кількість солодкуватості, ніж навіть брют. Не всі готові на Новий рік експериментувати з новинками, але для фанатів трендових ігристих, ця пляшка – знахідка", – додає Анна-Євгенія.

Ціна від виробника: 589 грн.

Де придбати: на офіційному сайті SHABO, а також в онлайн-магазинах goodwine, OKwine, Wine Story, Rozetka, MAUDAU та Ашан.

Фото: unsplash

Першотвір ігристе Біодинаміка від Biologist

Останні кілька років у всьому світі, зокрема й в Україні, дуже популярними є петнати – ігристі вина, створені за старовинним методом ancestral. Українські крафтові винороби вдало експериментують з такими винами, стверджує Вікторія.

Один з найцікавіших зразків, на її думку, – білий петнат з біодинамічної лінійки "Першотвір" від київської крафтової виноробні Biologist. Напій створений з винограду сортів Шардоне, Грюнер Вельтлінер та Мюллер Тургау, вирощеного у Лісниках, на Київщині. 

Довідка: Біодинамічне виробництво – складна система й у певному сенсі філософія, що бере початок на винограднику. Передбачає використання виключно органічних, спеціально приготованих препаратів для захисту й догляду за лозою. Окрім того, всі процеси на винограднику та виноробні відбуваються за місячним і сонячним календарем, пояснює Вікторія. 

"Це доволі демократичне й водночас експресивне ігристе. В ароматі – льодяники, солодкі соковиті груші, квіти, імбирні й дріжджові тони, а також характерні для петнатів ноти комбучі. Смак – яскравий, з приємною освіжальною кислотністю", – описує винна оглядачка та додає: "Зверніть увагу: петнати зазвичай не фільтрують і не роблять їм дегоржаж (тобто не позбавляють дріжджового осаду). Саме тому ці вина дещо каламутні, але дуже смачні!".

Ціна від виробника: 520 грн.

Де придбати: на офіційному сайті Biologist.

Петнат Оттонель від Fatherʼs Wine 

"Ігристе з ароматичного сорту винограду, який в прохолодному кліматі Тернопільської області відкрив у вині аромати лайма, абрикосу, лимону, дюшесу з приємним посмаком", – описує напій Сергій.

Ціна від виробника: 500 грн. 

Де придбати: на офіційному сайті Fatherʼs Wine.

Піно Нуар від Фрумушика-Нова

Оскільки ця бессарабська виноробня розташована у дуже спекотному кліматі, одні з найхарактерніших ароматів у цьому вині – стигла полуниця, суниця та вершки. 

"Гармонійне поєднання з легкою кислотністю дають довготривалий посмак та гармонійне загальне враження", – описує ігристе амбасадор українських вин.

Ціна від виробника: 499 грн. 

Де придбати: на офіційному сайті Frumushika market.

Сухолиманськое та Шардоне від Фрумушика-Нова

"Ці ігристі вина, виготовлені за традиційним методом. Шардоне смакуватиме більш класично. Адже це інтернаціональний сорт. А Сухолиманський білий – автохтонний сорт, який можна скуштувати виключно в Україні. Якщо ви не знайомі з ним, дуже рекомендую. А якщо ви – фанат Шардоне (як і я), то очікуйте найбільшої насолоди від пляшки", – пояснює Анна-Євгенія.

Ціна від виробника: і Шардоне, і Сухолиманське коштують 499 грн. 

Де придбати: на офіційному сайті Frumushika market.

White brut "Methode Traditionnelle" Grande Vallee

"Це представник класичного ігристого, яке важко знайти на полицях магазинів. Проте воно порадує своїми показниками ціна/якість. Дуже гармонійне, свіже з елегантними нотами білих квітів", – описує напій Сергій. 

Ціна від виробника: 380 грн.

Де придбати: на офіційному сайті Grande Vallee, а також на сайтах Wineland, Rozetka, MAUDAU та Best Drinks. 

Читайте також: 12 українських вин, які має спробувати кожен. Радять винні експерти

My Wine sparkling rose від my Wine by Eduard Gorodetsky

Це дует сортів Піно Блан та Піно Нуар від Едуарда Городецького, винороба у четвертому поколінні. Виготовлене за методом Шарма-Мартінотті, який також використовують для виготовлення Просекко, пояснює Вікторія.

"Тут і малина-полуниця, і абрикоси, і квіти на додачу. Саме це ігристе представляє Україну в культурному центрі вина La Cité du Vin у французькому місті Бордо", – додає Анна-Євгенія.

Ціна від виробника: 320 грн.

Де придбати: на офіційному сайті my Wine, а також в онлайн-магазинах Vino.ua та Rozetka.

Фото: pexels

SHABO Classic Brut біле та рожеве 

Ці вина виробляють за класичною методою. Білий брют – із винограду європейських сортів Рислінг, Піно Блан і Шардоне, а рожевий – з Піно Нуар та Каберне Совіньйон, з витримкою на тонкому дріжджовому осаді протягом щонайменше 9 місяців. 

"Біле має тонкий і водночас комплексний аромат з нотами білої акації, персика, з легкими відтінками тоста з вершковим маслом. Смак – округлий, чудово збалансований, а посмак – тривалий та приємний", – описує Вікторія та додає: "Рожеве має більш виражену фруктову ароматику. Відчутні тони стиглої червоної черешні, полуниці й малини з відтінками квітів. Приємні ягідні ноти наздоганяють і у післясмаку, створюючи відчуття літа й свята".

Ціна від виробника: і біле, і рожеве коштують 289 грн.

Де придбати: на офіційному сайті SHABO, а також в онлайн-магазинах goodwine, Rozetka, OKwine, Сільпо, WineTime та інші.

Читайте також: Як вибрати вино на романтичну вечерю: 11 порад від сомельє до Дня святого Валентина