Історії

"Головне – читати". Опубліковано текст XX радіодиктанту "Виклики книжкової ери"

11.11.2020, 12:38 • 2 хвилини
Ілюстративне фото: pixabay

Оприлюднено текст ювілейного XX радіодиктанту національної єдності "Виклики книжкової ери", авторства письменника і видавця Івана Малковича.

Текст опублікували на сайті Українського радіо.

Диктувала його українська акторка Римма Зюбіна.

Читайте також: Наймилозвучніша? Розвінчуємо чотири міфи про українську мову

LIGA.Life публікує повний текст диктанту:

Виклики книжкової ери

   Наприкінці минулого тисячоліття читачі стурбовано запитували: "Невже електронні носії витіснять традиційну книжку?" Але коли Джоан Ролінґ написала "Гаррі Поттера" і її серія романів розійшлася стомільйонними паперовими накладами, це питання втратило свою гостроту.

   Сьогодні більш-менш зрозуміло, що електронні носії, принаймні поки що, не створюють кардинальної загрози паперовим книжкам. Проте з’явилися вони не випадково. Гадаю, це Бог так готує нас до далеких мандрівок. Це він підсунув нам ґаджети, щоб ми змогли колись забрати з собою на інші планети свої улюблені книжки, музику, фотографії, картини, – бо як інакше вдалося б це зробити?

   Отож доки Ілон Маск ще тільки на півдорозі до інших світів, паперова книжка в безпеці. Однак деякі науковці стверджують, що коли люди нарешті зможуть зачати й народити в космічних умовах нове життя, то таке людське дитя буде схоже радше на знайомий кінематографічний образ "енелятка" – з великою головою, очима на пів обличчя, слабкими м’язами. Для нього, на відміну від нас, такі приємні відчуття, як гортання сторінок, запах паперу, будуть невідомі. І ось, напевно, вже аж тоді й запанує ера електронної книжки.

   Але й це не страшно: головне – читати, і не так важливо, з яких носіїв. Бо книжки – це знання й емоції, які, на відміну від щоденного потоку інформації, залишаються з нами надовго.

  • 9 листопада, в День української писемності та мови, українці написали ювілейний радіодиктант національної єдності. Учасники мали добу, аби надіслати текст на перевірку.
  • Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. 
  • Результати обіцяють оголосити впродовж 1-2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.
Катерина Амеліна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини