Головою Українського культурного фонду стала медіаекспертка Лариса Мудрак

Головою наглядової ради Українського культурного фонду 14 квітня призначили Ларису Мудрак.

Про це повідомили на сайті УКФ.

Відомо, що Лариса Мудрак була членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, президентка Win Win Communication та СЕО в Family Business Network Ukraine, віце-президентка Асоціації благодійників України і заслужена журналістка України.

Читайте також: Юлія Федів зняла свою кандидатуру з виборів виконавчого директора УКФ

Її попередник, Михайло Захаревич, на днях склав повноваження за власним бажанням.

До Захаревича УКФ очолювала Марина Порошенко, політична діячка і дружина п’ятого президента України. Утім, у грудні 2019 року вона написала заяву на звільнення через скандал після розслідування журналістів "Схем".

  • 8 лютого в УКФ оголосили конкурс на посаду виконавчого директора фонду.
  • Попередня виконавча директорка фонду Юлія Федів зняла свою кандидатуру з виборів на переобрання.
  • УКФ під її керівництвом звинуватили у непрозорому розподілі коштів. Це був власник клубу "Stereoplaza" і член партії "Голос" Максим Шульженко. До нього приєднався нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк . Він подав заяву до Національного бюро розслідувань.
  • Фактично, звинувачення підтримало і Міністерство культури.
  • Український культурний фонд відповів на звинувачення у непрозорості фінансування проєктів. На думку УКФ, невідомий автор припускається помилки, переконуючи, що порядок використання бюджетних коштів визначається наказом Фонду, а отже посадові особи Фонду одноосібно приймають рішення щодо розподілення коштів. Це не так, адже Фонд не є приватною структурою.
  • Як зазначають у статті "Вибори в Українському культурному фонді: що відбувається, з ким і чому" на LB, однією з найбільших вад механізму держфінансування, яким керується УКФ, є норма про те, що бюджетні кошти на культуру (окрім тих, що розподіляються Держкіно) мають витрачатись у рік отримання, що стискає часові межі для подачі на грант, отримання, реалізації проєкту та звітування.
  • Фонд так і не зміг обрати директора, тож призначили тимчасово виконуючу обов'язки. А заодно нові вибори.