Історії

Дослідники повернули скульптурі Костянтина Великого давно загублену частину тіла

30.04.2021, 16:08 • 1 хвилина
Дослідники повернули скульптурі Костянтина Великого давно загублену частину тіла - Фото
Фото: Adam Eastland, Alamy

Бронзовий вказівний палець, що знайшли у Луврі в Парижі у 2018 році належить руці статуї Костянтина Великого, що в Капітолійських музеях у Римі.

Про це пише The Guardian.

Палець встановили на належне місце за допомогою неінвазивної, оборотної та невидимої системи, сказав директор музею Клаудіо Паризі Пресічче італійській газеті Il Messaggero.

Ви могли пропустити: Відвідати Лувр прямо з дому. Паризький музей виклав всю свою колекцію онлайн

Лувр придбав реліквію в італійського банкіра Джампієтро Кампана у 1863 році.  З 1913 року в музеї думали, що це римський палець ноги. Проте дослідниця Аурелія Азема зауважила, що це не може бути палець ноги, наголошуючи на розмірі пальця (38 см). Вона припустила, що тоді він мав належати скульптурі не менше 12 метрів. Це породило теорію, що це може бути загублений палець зі скульптури Костянтина.

Наразі в Капітолійських музеях з фрагментів статуї – масивна голова, ліве передпліччя і сфера. На руці також відсутня долоня, яка тримала сферу, і частина середнього пальця. Вважається, що вказівний палець відірвався, коли сфера була відокремлена від руки та поміщена на вершину колони, що стоїть на першій милі Аппієвої дороги, найважливішої дороги Римської імперії, у 1584 році.

Костянтин Великий - римський імператор, перший християнин на троні, а також християнський святий, визнаний рівноапостольним.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини