Покращує концентрацію та зменшує стрес – монотаскінг. Що це таке і як його практикувати
Ілюстративне фото: Freepik

Попри те, що багатозадачність іноді є необхідною, зосередження на одній справі має свої переваги – покращення концентрації та зниження рівня стресу. Як стверджує Healthline, навичка монотаскінгу – зосередження на одному завданні в один проміжок часу – нині важлива як ніколи раніше.

Експерти стверджують, що постійна багатозадачність може стати причиною перенавантаження, що викликає "туман у голові", погіршення пам’яті та емоційне вигорання.

Крім цього, одне опитування серед 2 000 людей продемонструвало, що понад половина учасників працювали навіть під час відпустки, що, своєю чергою, "стирає" межі між роботою та відпочинком, ускладнюючи відновлення після інформаційного перенавантаження.

Зокрема, під час рандомізованого контрольованого дослідження, яке вивчало біологічні реакції на багатозадачність і переривання роботи в контрольованих умовах, результати показали, що люди здатні адаптуватися до стресу від одночасного виконання кількох завдань – однак лише до певної межі.

Монотаскінг може допомогти:

  • знизити рівень стресу

  • зменшити відчуття перевантаження справами

  • покращити якість стосунків

  • підвищити якість роботи

Як практикувати монотаскінг

Монотаскінг можна практикувати через буденні речі: читання, прогулянки, сон, їжу, навчання, викладання, творчість тощо. Суть – зосередитися лише на одній справі.

Вправи для монотаскінгу:

  • Увімкніть режим "Не турбувати" на телефоні та спробуйте прогулятися 10–20 хвилин без музики, подкастів, фото та собаки. Під час активності слід зосередитися на диханні та звуках навколо.

  • Крім цього, також можна спостерігати за одним об’єктом протягом 15 хвилин – наприклад, це може бути захід сонця, хвилі, дерево чи витвір мистецтва.

  • До монотаскінгу також належать головоломки, розмальовки, хатні справи – миття посуду чи складання білизни.