RU
Історії

Огляд | Тризуб Незалежності. Що не так з жестом, який пропонують Banda та Мінкульт. Реакція

22.08.2022, 15:50 • 6 хвилин
Banda та Мінкульт придумали жест до Дня Незалежності. Але він має нецензурне значення - Фото
Фото: Instagram @banda.agency

Креативне агенство Banda разом з Міністерством культури та інформаційної політики України запропонувала жест, яким українці можуть привітати одне одного з Днем Незалежності.

"Це Тризуб Незалежності. У ньому пульсує сила нашого Герба та живе дух Незалежності, бо жестовою мовою він означає букву Н", – пишуть представники креативного агенства з посиланням на Мінкульт на своїй сторінці в Instagram з пропозицією взяти участь у флешмобі #ТРИЗУБНЕЗАЛЕЖНОСТІ.

Ініціативу також підтримали українські артисти, зокрема DOROFEEVA, Alyona Alyona, Lida Lee, Дарія Астаф'єва та учасник гурту Kalush. 

Проте ідея нового Тризуба обурила деяких українців. Адже цей жест має жаргонне значення з сексуальним підтекстом. Його англомовне значення – "Two in the pink, one in the stink" – "Два в рожеве, один у смердюче". Жест означає пенетрацію двох пальців у піхву та одного – в анус.

LIGA.Life зібрала реакцію українців на жест у соцмережах.

Також українці виступають за те, що жест "Тризуб" вже існує. Він відомий завдяки В'ячеславу Чорноволу.

Також користувачі соцмереж нагадали Banda про співпрацю з російським агентством SETTERS у травні 2021 року.

У відповідь на хейт креативне агенство опублікувало ще один пост з поясненням, чому саме цей жест став "Тризубом Незалежності".

"По-перше, нашою задачею було обрати безпечний жест для усіх територій України. Авжеж, ми знаємо і шануємо традиційний жест Тризуба з пальців, який використовував В’ячеслав Чорновіл. Проте, на жаль, зараз його небезпечно підіймати у підконтрольних росії українських областях. А ще він досить сильно асоціюється з однією з політичних партій", – йдеться у пості.

Друга причина – жест має офіційне значення в українській жестовій мові – це буква Н (показувати тильною стороною долоні до себе).

Агенство не відмовилось від ідеї флешмобу, але запропонувало робити фото з тим жестом, який більше подобається українцям: або В'ячеслава Чорновола, або від Banda та Мінкульту.

Окрім того, спочатку агенство прибрало зі співавторів посту в Instagram офіційну сторінку Мінкульту. А згодом взагалі видалило перший пост з оголошенням про флешмоб.

Міністерство культури також прокоментувало свою позицію на сторінці в Instagram: "Метою цього флешмобу було створення єдиного символу "для своїх". Жесту, який можна було б показати в знак гордості за свою країну, а не навпаки. Без жодного підтексту та паплюження".

На пропозицію українців використати "тризуб Чорновола" Мінкульт відповів: "Даний символ використовує одна з політичних партій, натомість нашим завданням було розробити жест для всіх українців, незалежно від їхніх політичних поглядів".

Станом на 18:00 цей пост також видалили з Instagram Міністерства. Натомість з'явився новий, у якому Мінкульт погоджується зі суспільством, що тризуб Чорновола – єдиний вірний жест цього символу.

Альона Низовець
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини