Зміст:
  1. Стовпи особистої ресурсності
  2. Ірина Горова, CEO POMITNI, членкиня CEO Club:
  3. Дмитро Стрижов, засновник та член наглядової ради холдингу SHERIFF, член CEO Club:
  4. Сергій Жуйков, керуючий приватним капіталом, приватний інвестор, військовослужбовець, член CEO Club:
  5. Олександр Пітенко, CEO TOTALCHEQ, член CEO Club:

Побудова успішної кар’єри, персональне зростання та підтримання гармонійних стосунків з оточенням вимагають не тільки конкретних вмінь та знань, а й великої кількості особистих ресурсів. Ефективне керування цією внутрішньою енергією — це ключова навичка, яка відкриває безліч можливостей для досягнення успіхів у будь-якій сфері життя.

Бути в ресурсі означає завжди залишатися продуктивним.

Спеціально для LIGA.Life своїми практиками та інструментами керування особистою ресурсністю поділилися лідери бізнесу зі спільноти CEO Club:

  • Ірина Горова, CEO POMITNI;
  • Дмитро Стрижов, засновник та член наглядової ради холдингу SHERIFF;
  • Сергій Жуйков, керуючий приватним капіталом, приватний інвестор, військовослужбовець;
  • Олександр Пітенко, CEO TOTALCHEQ, член наглядових рад українських компаній.

Стовпи особистої ресурсності

Поняття особистої ресурсності будується на принципі "mens sana in corpore sano" — "здоровий дух у здоровому тілі". Щоб ефективно накопичувати та відновлювати енергію, необхідно дотримуватися комплексного підходу та стежити як за фізичним здоров’ям, так і ментальною рівновагою. Вміння керувати внутрішніми ресурсами виробляє стійкість до стресу та позитивно впливає на здатність ухвалювати рішення.

Фото: depositphotos
Фото: Depositphotos

На основі бесіди з членами спільноти CEO Club можна виділити чотири основні стовпи, на яких тримається особиста ресурсність.

Продуктивний відпочинок.

Це здається очевидною та простою справою, але великий відсоток людей дійсно не вміє якісно відпочивати. Недостатньо, наприклад, просто лягти спати й розраховувати на те, що вранці всі ресурси автоматично самі собою відновляться. Ідеальна тривалість здорового сну становить ~8 годин, а лягати необхідно в часовому проміжку між 22:00 та 00:00.

Фізична активність.

І це не завжди про конкретні види спорту. В більшості випадків достатньо регулярно виконувати ранкову розминку, влаштовувати пробіжки або відвідувати тренування у спортзалі. Фізична активність виховує самодисципліну, знижує рівень стресу, допомагає розслабитися та значно покращує психоемоційний стан.

Збалансоване харчування.

Мозку, тілу і всім внутрішнім системам організму потрібна енергія, щоб продовжувати продуктивно працювати. Необхідно планувати свій раціон з урахуванням балансу білків, жирів, вуглеводів та обов’язково збагачувати його додатковими мікроелементами: залізом, магнієм, вітаміном D.

Ментальна рівновага.

Це все те, що підтримує психоемоційний стан. Медитації, вивчення філософських течій, живі інтелектуальні дискусії, робота з особистим психологом — прості та дієві інструменти, які допоможуть знайти внутрішню гармонію, попри зовнішній хаос.

Ірина Горова, CEO POMITNI, членкиня CEO Club:

— Правильний відпочинок — це основа гарного настрою та продуктивності. Іноді треба бути трохи м’якішими до себе, адже жодна людина не може постійно перебувати в ресурсі. У щоденному вихорі подій необхідно давати собі час на перезавантаження.

Просто взяти паузу, очистити думки та відновитися.

Спорт вже давно є важливою частиною мого життя, адже здорове треноване тіло — це основа продуктивності й хорошого самопочуття. Я постійно досліджую нові види тренувань: барре, бокс, пілатес на реформерах, сайкл. Обов’язкова рутина — це спа та масажі, які я відвідую мінімум раз на тиждень.

Фото: Ірина Горова
Фото: Ірина Горова

Навіть інтенсивні системні тренування не можуть бути достатньо ефективними без дотримання певної дієти та правильного харчування. Повне ребалансування мого раціону надало мені неймовірний приплив енергії. Відмовитися від якоїсь не дуже корисної їжі — не так складно, як може здатися на перший погляд. Головне — просто почати.

Досягати ментальної рівноваги мені допомагає самовираження. Я перестала переконувати себе, що я — не творча людина і що моє покликання обмежується лише бізнесом і фінансами. Тож я дозволила собі займатися тим, що мене надихає. Сьогодні, у часи відчаю, втрат, руйнувань і безперервної боротьби, саме творчість дарує мені сили та ментальний спокій.

Дмитро Стрижов, засновник та член наглядової ради холдингу SHERIFF, член CEO Club:

— Серед базових потреб на мій ресурсний стан найбільше впливає сон. Якщо багато недосипати, це може погано закінчитися для будь-кого. Тож, найпростіший крок, який можна зробити — підтримувати режим здорового сну.

Лягати спати о 22:00, а прокидатися не за будильником, а коли відчуваєш змогу.

Ще одна з базових потреб, вплив якої дуже часто недооцінюється, — фізична активність. Це не зовсім про спорт, адже спорт сам собою може навіть виснажувати. Це про легкі та системні вправи. Навіть проста ранкова фізкультура дає величезний буст енергії.

Фото: Дмитро Стрижов
Фото: Дмитро Стрижов

Ми всі по-різному дотримуємося правильного харчування, але воно є невіддільним компонентом особистої ресурсності. Особливо важливим є баланс вітамінів, без якого організм працює буквально на межі. Наприклад, дефіцит вітаміну D, який є у 30-40% людей, спричиняє втому та зниження мотивації. Тож збалансована їжа та вітамінізація — запорука життєвих сил і гарного самопочуття.

Турбота про ментальне здоров’я — це інвестиція, яка повертається стократно.

Один з інструментів, який я використовую для врівноваження психоемоційного стану, — складання списків радості. Щоденна фіксація того, що приносить задоволення, допомагає сфокусуватися на позитиві.

Сергій Жуйков, керуючий приватним капіталом, приватний інвестор, військовослужбовець, член CEO Club:

— Для мене завжди було важливим знаходити механізми збереження та поповнення ресурсів всупереч усьому. Необхідно навчитися виділяти собі час для відновлення. Один з найпростіших таких механізмів — це сон. Вісім годин якісного сну роблять якісне життя.

Регулярна фізична активність — важлива частина мого життя. Заняття спортом допомагає тримати в тонусі не лише тіло, а й розум. Навіть попри фізичну втому після тренувань, пробіжки чи вправ, ми відчуваємо приплив ендорфінів та енергії.

Фото: Сергій Жуйков
Фото: Сергій Жуйков

Енергія дає змогу ефективно керувати внутрішніми ресурсами, саме тому необхідно уважно стежити за харчуванням. Для мене — це щось швидке, що надає легкість та тривалу насиченість. Також бажано хоча б раз на рік робити повний check-up і скан крові на наявність дисбалансу вітамінів та гормонів. Особисто я додатково ввів БАДи у свій раціон і одразу забув про хронічну втому.

Бути не в ресурсі та не відчувати моментами радості — це абсолютно нормально, але треба навчитися працювати з цим.

Для мене дуже важливим є інструментальний підхід. Щоб знайти внутрішній баланс, я пішов від зворотного: я почав внутрішньо сканувати те, що не приносить мені радості, та виключати зі свого життя деструктивні й контрпродуктивні речі.

Олександр Пітенко, CEO TOTALCHEQ, член CEO Club:

— Системність, плановість та ритм життя — для мене найважливіші компоненти особистої ресурсності. Щодо відпочинку, я намагаюся дотримуватися здорового, восьмигодинного сну, лягати о 10 вечора і, незалежно від пори року, завжди вставати о 6 ранку.

Моя обов’язкова щоденна рутина — це заняття спортом. Щоранку я ходжу на тренування. Це допомагає мені тримати себе в тонусі та чудово працює як механізм "запуску" організму.

Фото: Олександр Пітенко
Фото: Олександр Пітенко

Ще одна базова для мене річ — збалансоване харчування. Наприклад, я щодня намагаюся їсти якусь кашу з різними фруктами, а після тренувань завжди роблю протеїновий коктейль, щоб відновити енергію та бути продуктивним впродовж усього дня.

Підтримувати ментальну рівновагу мені допомагає трансцендентальна медитація. Я практикую її вже 14 років, як і всі члени моєї родини, багато друзів та одноклубників з CEO Club.

Медитація — душ для мозку.

Вона допомагає знайти гармонійний зв’язок з енергетичним полем, в якому ми перебуваємо. Дуже часто буває, що під час медитації до мене приходить натхнення, думки та ідеї, які я потім втілюю.

Системний підхід до відпочинку, фізичної активності, харчування та ментального здоров’я — це інвестиція в якість життя та професійний успіх. Віднайшовши власні інструменти управління ресурсністю, ви зможете не лише досягати амбітних цілей, а й насолоджуватися кожним днем.