Зміст:
  1. Попрацюйте з емоціями
  2. Створюйте нові святкові традиції 
  3. Ставте себе на перше місце
  4. Пошук роботи – теж робота.
  5. Дайте людям знати, що шукаєте роботу
  6. Розвивайте навички 
Для когось грудень може принести не бажані зимові свята, а неочікуване звільнення. У сфері IT, наприклад, експерти очікують масових скорочень. Але як подбати про себе під час незапланованої "відпустки"? HuffPost поспілкувався з фахівцями, які пережили таке звільнення, і попросив поради у кар'єрних коучів. Ось короткий виклад.

Попрацюйте з емоціями

Відчувати сильні емоції, такі як горе і гнів після того, як втратили роботу — нормально. Адже, втрачаючи роботу, можете так само втратити спільноту колег і відчуття власної мети. Прийміть той факт, що цей перехід є емоційним, радить Мелоді Вайлдинг, кар'єрний коуч і ліцензований соціальний працівник.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

"Дайте собі хоч тиждень, щоб усвідомити, що сталося. Нагадайте собі, що це не триватиме вічно і ви більше, ніж просто ваша робота", – пояснює експертка.

Працювати з емоціями щодо недавнього звільнення особливо важливо перед тим, як підете на співбесіду.

Створюйте нові святкові традиції 

Кілька років тому кар'єрний коуч Ешлі Воткінс працювала корпоративним рекрутером у банку, але за два тижні до Різдва її звільнили. "Я не знала, як довго пробуду без роботи, тому не хотіла витрачати гроші на подарунки", – згадує. Тож вона чесно сказала родині, що цьогоріч не зможе купувати подарунки і зробила саморобні різдвяні листівки.

Воткинс також попросила близьких дарувати їй речі, які підтримають її у пошуку нової роботи, наприклад, одяг для майбутніх співбесід чи подарункові картки на бензин, щоб туди їздити. Ешлі розповідає, що отримала величезну підтримку і це допомогло повірити в себе.

Ставте себе на перше місце

Якщо вам стає непрємно від коментарів щодо звільнення – чесно повідомте сім'ї про це. Скажіть, що цінуєте турботу, але хотіли б звести до мінімуму розмови про ваше професійне становище, підкреслює Мелоді Вайлдинг.

Пропонуйте інші теми для обговорення, які не так емоційно навантажені. Говоріть, наприклад, про дітей, подкасти, кіно, рецепти тощо.

Закрити неприємну для вас тему розмови завжди можна люб'язно, додає експертка: "Дякую за турботу. Я все ще обмірковую те, що сталося, і поки що не готова про це говорити. Ціную, що розумієте та поважаєте це".

Вашою метою має бути – поставити себе на перше місце. Спілкуйтеся з людьми на своїх умовах, а якщо хочеться побути наодинці – не соромтесь і будьте. 

Пошук роботи – теж робота.

Постійна робота структурує ваш день. Коли ж роботу втрачаєте, маєте створити для себе новий розклад, пояснює старший технічний сорсер компанії Mozilla Кейт Зімер. 

І це не означає, що після звільнення ви зобов'язані  безперервно шукати нову роботу.

Найкраще – скласти план дій, наприклад, цього тижня відправити резюме на Х-число вакансій. Або – збираюся приділяти пошуку роботи 5 або 10 годин на тиждень, пояснює експертка.

Але беріть перерви для того, аби відпочити та відволіктися, проводьте час із сім'єю та друзями.

Дайте людям знати, що шукаєте роботу

Кар'єрний коуч Ешлі Воткінс, згадуючи про своє звільнення, каже, як спочатку відчувала певну ніяковість про це говорити. Але пізніше зв'язалася з колишніми колегами, з якими підтримувала зв'язок, та попросила дати їй професійну оцінку. Розповісти, що в неї добре вдається, над якими речами, на їхню думку, треба було б працювати.

Такі розмови допомогли переконатися – вона фахівець і може впоратися з роботою.

Поділіться також професійними новинами у соцмережах. Розкажіть, що можете запропонувати, чого хотіли б самі. Не соромтесь того, що потрібна нова робота, адже це нормальна частина кар'єрного шляху, наголошує Зімер.

Вона колись сама пережила святковий сезон після звільнення, і все, чого хотіла на те Різдво – нова робота. Але завдяки відвертості у соцмережах знайомий поділився професійними контактами. Підтримка ззовні допомогла впоратися з мовчанням менеджерів з найму і відмовами під час пошуку нового місця. 

Розвивайте навички 

Знайдіть час, щоб оновити резюме і попрацювати над своїм профілем у LinkedIn, каже Вайлдинг. Упорядкування цих матеріалів у більш спокійні дні року може допомогти вам розпочати справу в січні.

Коли шукаєте роботу, може здатися, що все, що має значення, це отримати пропозицію про роботу. Але це знецінює позитивні моменти, необхідні для досягнення мети, зауважує експертка.

"Багато людей думають, що отримання пропозиції про роботу — це єдина нагорода у пошуку роботи. Ні, це не так. Змусити когось відповісти на повідомлення LinkedIn – це перемога. Подання заявки на певну кількість вакансій, на які ви маєте право, – це перемога, – зауважує Воткінс. Не нехтуйте хорошими речами".