Зміст:
 1. Користь секс-іграшок
 2. Як обрати секс-іграшку
 3. Як обрати лубрикант
 4. Що не варто купувати
 5. Як побороти зніяковілість
 6. Як наважитись на перше використання
 7. Як підготувати партнера до парного використання
 8. Як обрати іграшку для пари
 9. Догляд за секс-іграшкою
 10. Популярні товари в українських сексшопах
 11. Хто частіше купує: чоловіки чи жінки
Святкуєте ви День закоханих 14 лютого чи ні, але влаштувати шопінг у сексшопі можна з приводу і без, аби урізноманітнити та освіжити сексуальне життя. LIGA.Life поспілкувалася з експертами та дізналася, як це правильно зробити та що слід врахувати перед покупкою.

Користь секс-іграшок

Секс-іграшки допомагають дослідити себе. Це додатковий спосіб отримати задоволення самостійно та у парі, розкрити свою сексуальність та чутливі зони.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

"Секс-іграшки мають зовсім іншу дію. Вони вібрують, створюють вакуумну та звукову стимуляцію. Це ще одна магістраль в країну своєї сексуальності", – пояснює Олександра Саюк, директорка простору сексуальних знань та товарів LOVESPACE.

Результати опитування української Gradus Research показали, що жінки рідше отримують оргазм, ніж чоловіки. Лише 35% опитаних жінок вказали на оргазм під час кожного статевого акту проти 78% серед чоловіків. Детальніше про опитування – за посиланням.

"Іноді через відсутність оргазму жінки думають, що з ними щось не так. Проте їм просто не вистачає додаткової кліторальної стимуляції під час проникаючого сексу з партнером. Адже клітор має довжину приблизно 10 см. Його ніжки заходять у вагіну і створюють нервові закінчення, які реагують на дотик", – пояснює Олександра.

З секс-іграшками жінка простіше отримає задоволення, тому що відчуває безпосередню дію на клітор. 

"Правильно підібрані іграшки не вбивають чутливість, як це робить струмінь води від душу, оскільки більшість з них має помірну дію. Виняток – суперпотужні іграшки, які мають, наприклад, 9000 обертів на 1 хв. Ними можна стимулювати все тіло або геніталії через одяг", – додає експертка.

До походу в сексшоп запитайте себе: "Чого саме я хочу? Якої стимуляції (вагінальної, анальної, кліторальної або стимуляції сосків)?". Можливо, вам потрібен лубрикант для мастурбації пальцями.

"Головне правило – орієнтуйтеся на власний запит. Зізнайтесь собі, чого вам хочеться. Не зважайте на думки в стилі: "Що подумають люди?". Якщо ви хлопець і хочете придбати анальну іграшку, чому б ні? Все можна пробувати, окрім анальних іграшок без стопера (обмежувача). Адже це небезпечно. Ви можете їх загубити", – зазначає Олександра.

Як обрати першу секс-іграшку собі та партнеру та як подарувати, щоб не образити
Анальні кульки. Фото: LOVESPACE

Як обрати секс-іграшку

За словами експертки, першою іграшкою може стати будь-яка. Головне – уважно читайте опис до кожної. Особливо зверніть увагу на:

 • Розмір

Олександра радить взяти лінійку і орієнтуватися за нею під час вибору іграшки в онлайн-магазині. Якщо це перша іграшка, оберіть щось маленьке. Наприклад, для жінок підійде вібропуля. Нею можна стимулювати все, окрім вагіни (немає потрібної довжини і діаметру) та анального отвору. Вона допомагає зрозуміти, що таке вібрація. 

"Першою секс-іграшкою чоловіків може бути мастурбатор з відкритою чи закритою голівкою. Японська компанія Tenga зробили революцію в чоловічих секс-іграшках. Хоч більшість із них механічні, але внутрішній рельєф та утворення вакууму дарують задоволення", – радить Олександра.

Для обох статей є різновиди анальних іграшок.

Головне – не купувати "на виріст". Це може зіпсувати перше враження від іграшки.

Придбайте маленьку, а потім за потреби в більшій стимуляції та відчуття наповненості збільште розмір.

"Подібна ситуація з вібраторами. Не потрібно купувати максимальний розмір, якщо ви не впевнені, що він вам підійде", – наголошує експертка.

Як обрати першу секс-іграшку собі та партнеру та як подарувати, щоб не образити
Вібропуля. Фото: LOVESPACE
 • Матеріал

Найпопулярніший матеріал – медичний силікон. Він гіпоалергенний та широко використовується в медичній та косметологічній галузях. Серед інших розповсюджених: TPE, скло та метал.

"Не рекомендуємо купувати іграшки з ПВХ. Вони не дуже безпечні та якісні. Те саме стосується нікельованих сплавів, які можуть видавати за метал. Вони абсорбуються слизовою і можуть зашкодити здоров’ю", – пояснює Олександра.

 • Кількість режимів

Іграшки з вібрацією можуть мати кілька режимів потужності. Ви можете обрати будь-який. Наприклад, якщо вакуумний стимулятор має 12 режимів, то почніть зі слабших, а з часом збільшуйте та грайтесь з ними, вивчаючи свою чутливість.

Важливо: "Не купуйте неперевірене! Особливо якщо ціна суттєво нижча, ніж вартість аналогічних товарів в інших магазинах. Найімовірніше, це підробка", – наголошує експертка.
Як обрати першу секс-іграшку собі та партнеру та як подарувати, щоб не образити
Вібратор для подвійної стимуляції клітерально-вагінальний. Фото: LOVESPACE

Як обрати лубрикант

"Іграшка та лубрикант – це як Чіп та Дейл, які поспішають на допомогу вашому задоволенню. Часто своєї лубрикації не вистачає, що може зіпсувати перший досвід користування іграшкою", – зазначає експертка.

Вибір лубриканту залежить від матеріалу іграшки.

Головне правило – силіконовий лубрикант не сумісний з силіконовими та TPE іграшками.

За словами Олександри, молекули (завдяки дифузії) лубриканту та матеріалу іграшки однаковий, тому вони починають "сплавлятися" між собою. Так можна зіпсувати іграшку назавжди.

Краще обирайте гібридні лубриканти або на водній основі. Склад вказують на пляшці, тому уважно читайте опис. 

"Не купуйте лубриканти у неперевірених виробників, які не мають лабораторій. Наприклад, в одній з українських мереж затирали терміни придатності на лубрикантах і продавали. Також блогери можуть рекламувати недобросовісні бренди. Тому що не орієнтуються в такій продукції. Неякісні лубриканти можуть призвести до алергічних реакцій та навіть опіків", – пояснює експертка.

Приклади перевірених виробників: Pjur (25 років на ринку, саме вони презентували силіконовий лубрикант) та System JO (мають сертифікат від Food and Drug Administration).

Існує ризик індивідуальної непереносимості, яка зустрічається в алергіків. Проте такі випадки рідкісні. Якщо у вас є алергія на гліцерин, то під час вибору скажіть про це консультанту. Він допоможе підібрати безгліцериновий варіант.

Як обрати першу секс-іграшку собі та партнеру та як подарувати, щоб не образити
Смарт-вібромасажер простати. Фото: LOVESPACE

Що не варто купувати

Деякі сексшопи продають тестери секс-іграшок. Не купуйте їх, навіть якщо ціна більш приваблива. Також Олександра радить уникати купівлі пігулок в сексшопах.

"Часто у нас запитують, чи є в асортименті пігулки для жіночого збудження. Зазвичай вони мають дуже дивні назви типу "Срібна лисиця". Чоловіки підмішують їх таємно дівчатам, викликаючи сексуальний потяг. Проте це небезпечно та незаконно! Серед потенційних наслідків – алергічний напад чи анафілактичний шок".

Подібні пігулки є і для чоловіків. Проте якщо у вас проблеми з ерекцією, слід звернутися до уролога та пройти обстеження, а не вживати неперевірені препарати.

Як побороти зніяковілість

Якщо вам некомфортно йти в сексшоп, скористайтесь онлайн-магазинами.

"Зазвичай онлайн-сексшопи мають розділи за видами іграшок. Якщо не знаєте, що саме хотіли б спробувати, просто дослідіть сайт. Подивіться на кольори, модифікації, почитайте описи. Не змушуйте себе купувати іграшки саме сьогодні. Нічого не сподобалось, поверніться завтра", – радить Олександра.

Також на сайті вказані телефони та соцмережі сексшопів. За потреби можна проконсультуватися з працівниками.

"Якщо вам незручно від думки про те, як будете забирати посилку з пошти, заспокою. Наприклад, наші посилки не відрізняються від інших. Там не написано великими літерами, що в коробці секс-іграшка. Наліпок також нема. Ви отримаєте звичайну коробку", – запевняє експертка.

Як обрати першу секс-іграшку собі та партнеру та як подарувати, щоб не образити
Кліторальний стимулятор. Фото: LOVESPACE

Як наважитись на перше використання

У дитинстві ми пізнаємо світ через гру. Цей метод допоможе вам під час першого користування іграшкою. 

"Дістаньте іграшку з коробки, помийте тойклінером, роздивіться її, спробуйте простимулювати руку, ніс, полоскотати собі ноги. Будете здивовані, яку чутливість мають різні ділянки тіла. Якщо іграшка водонепроникна, можете занурити її в склянку та подивитися, як вона буде вібрувати", – радить Олександра.

Вирішили спробувати на практиці – зігрійте іграшку в руці або в теплій воді. Нанесіть необхідну кількість лубриканту і насолоджуйтесь.

"Відкрийте себе для нового досвіду. Адже ви вже переможець, тому що обрали для себе найкращу іграшку", – додає експертка.

Перший досвід з іграшкою – як перший секс, стверджує вона. Думаєш, що знаєш, як буде, але на практиці у кожного по-різному. 

Якщо у вас щось не вийшло, дайте іграшці другий шанс. Особливо це стосується жінок, адже вони мають різну чутливість впродовж менструального циклу. Якщо іграшка не сподобалась вам цього тижня, цілком ймовірно, що сподобається наступного.

Як обрати першу секс-іграшку собі та партнеру та як подарувати, щоб не образити
Мастурбатор. Фото: LOVESPACE

Як підготувати партнера до парного використання

Олександра радить прямо поговорити про це з партнером. Наприклад, скажіть: "Я тебе люблю, але хочу, щоб ми спробували ось таку іграшку. Мені все подобається в нашому сексі, але хочу поекспериментувати та отримати з тобою новий досвід".

"Іграшка – не заміна для партнера. Це річ, яка має зовсім інший тип стимуляції. Якщо ваш партнер вам довіряє і пропонує такий експеримент, не відмовляйтесь одразу. Можливо, ви прийдете в сексшоп разом і оберете щось цікаве", – зауважує експертка.

Наприклад, вібратори можуть стимулювати голівку члена або мошонку чоловіка, а також клітор жінки. Тобто від такої іграшки кожен в парі отримає задоволення.

Якщо ваш партнер любить сюрпризи, можете обрати іграшку на свій розсуд. Але якщо в стосунках ви зазвичай проговорюєте нюанси або ваш партнер не любить сюрпризів, краще обрати її разом.

"Це може стати додатковою пригодою чи фліртом для вас обох. Обрали разом іграшку, а потім влаштували секс-вихідні вдома або взяли її з собою у відпустку".

Як обрати першу секс-іграшку собі та партнеру та як подарувати, щоб не образити
Смарт-вібромасажер. Фото: LOVESPACE

Як обрати іграшку для пари

Спершу запитайте себе та партнера, чого саме вам би хотілось, який вид стимуляції. За словами Олександри, в секс-просторі майже всі іграшки можна використовувати в парі. Наприклад, ті, що здійснюють вакуумну стимуляцію чи вібрують.

"Зав’яжіть очі партнеру, зігрійте мастурбатор і мастурбуйте йому. Ефект неочікуваності принесе додаткове задоволення. Вібропулею можна стимулювати клітор під час парного сексу у місіонерській позі, те саме стосується вакуумного стимулятора".

Також є парні іграшки. Наприклад, вібратори-прищепки, які вводяться вагінально, стимулюють внутрішній та зовнішній клітор. Після проникнення член також буде отримувати стимуляцію від вібратора.

"Якщо ви з партнером на відстані чи у публічному місці, то можете використовувати секс-іграшки, які керуються застосунком. Тобто ви можете вплинути на задоволення свого партнера на відстані", – додає експертка.

Як обрати першу секс-іграшку собі та партнеру та як подарувати, щоб не образити
Смарт-вібратор. Фото: LOVESPACE

Догляд за секс-іграшкою

Слідкуйте за чистотою та станом іграшки. Купуючи її, не забудьте про спеціальний засіб – тойклінер (пінка чи рідина), яка очищає та знезаражує іграшку.

"Не потрібно мити іграшку з милом. Доведено, що мило пересушує матеріал, через це він стає крихким та втрачає привабливість", – зауважує Олександра.

Купили іграшку – перед використанням помийте. Використали – помийте максимум через кілька годин після використання. Не залишайте її на ніч чи на цілий день.

Нанесіть тойклінер, змийте водою (не кип’ятіть!), дайте висохнути та покладіть іграшку в безворсовий мішечок.

Тому що до матеріалу прилипають ворсинки та пил. 

Не зберігайте мішечок у місцях з доступністю до сонячного проміння та у вологих умовах. Інакше матеріал може розплавитись. Також тримайте їх якомога далі від дітей та домашніх улюбленців. Інакше ваша іграшка перетвориться на їхню.

Якщо іграшка має неприємний запах, плями, потемніла та втратила колір, то варто придбати нову. Якщо ви чуєте незвичні звуки, наприклад, потріскування, це також сигнал про несправність.

Як обрати першу секс-іграшку собі та партнеру та як подарувати, щоб не образити
Вакуумний стимулятор. Фото: LOVESPACE

Популярні товари в українських сексшопах

"У LOVESPACE користуються популярністю вакуумні стимулятори, мастурбатори та парні вібруючі іграшки. Також клієнти люблять ігрову білизну та костюми і різні товари для прелюдій: масажні свічки, зігрівальні масла для інтимних поцілунків та стимулювальні креми", – зазначає Олександра.

Засновниця сексшопу Lovebox.ua Наталія Ваховська каже, що до Дня Святого Валентина зріс попит на їстівні лубриканти для орального сексу, парні вібратори та стимулювальну косметику. Серед перших іграшок користується популярністю Satisfyer Pro Penguin, який залишається в тренді з 2017 року.

"У нашому секшопі найчастіше купують лубриканти, звичайні та з ефектами (розігрівальні, зі смаками), набори інтимної косметики, масажні олії та еротичні ігри. Бо це недорого та може стати першим кроком до відвертіших покупок. Для чоловіків обирають мастурбатори-яйця, а для жінок – вакуумні сатісфаєри", – розповідає контент менеджерка сексшопу Sexxes.com.ua Юлія Северянова.

Вона додає, що останнім часом зріс попит на смартіграшки вібратори та стимулятори, якими можна керувати через застосунок на смартфоні. 

"Застосунки для іграшок також активно розвиваються. Ви можете не тільки керувати задоволенням партнера на відстані, але й відбивати біт улюбленого треку за допомогою вібрації. Так збираєте цілий плейлист та шерите його, кому завгодно", – додає Олександра.

Олена Аксьонова, власниця онлайн-бутика 18+ 50vidtinkiv.com.ua стверджує, що найбільший попит має еротична косметика. 

"Якщо подивитись на топ-20 продуктів за результатами продажу, то 12 з 20 – це товари категорії еротична косметика, 5 – презервативи і лише 3 – іграшки. Отже, найбільшим попитом користується косметика. Абсолютним лідером в цій категорії є бальзам для догляду за волоссям і шкірою з феромонами та афродизіаками. Також популярні збуджувальні засоби – рідкі вібратори. Дуже полюбили наші клієнти презервативи з різними смаками. Серед іграшок багато років тримають лідерство "пінгвін" бренду Satisfyer та силіконові мастурбатори, які легко інтегруються в пару", – пояснює Олена.

За її словами, минулого року серед подарунків до Дня Закоханих топтоваром були яйця-мастурбатори та їстівні змазки, а цього року – свічки для масажу та зігрівальні їстівні олії для масажу.

Керівниця сексшопу "У ліжку" Альона Приходько помітила, що у 2022 році і далі зростає попит на вакуумні та хвильові іграшки, які прийшли на заміну класичним вібраторам. 

"Цьогорічний День Святого Валентина мало відрізняється від попередніх. Попит мають еротичні ігри, білизна, іграшки для пар, набори та костюми для рольових забав", – додає вона.

Засновниці сексшопу "Candor Place" Аліна Каневська-Петренко та Єлизавета Драгун розповідають, що найбільшим попитом користуються товари для чоловіків. Це різні мастурбатори, парні настільні ігри та спеціально розроблені сексологами скретчкарти, рідкі вібратори, масажні олії та чоловічі ерекційні кільця. 

Хто частіше купує: чоловіки чи жінки

"Жінки замовляють білизну та костюми, чоловіки – іграшки, приблизно 80% на 20%. Проте напередодні 8 березня клієнтів-чоловіків буде значно більше, незалежно від позиції", – розповідають в Sexxes.com.ua.

Директорка LOVESPACE описує свою цільову авдиторію, як люди, які мають секс. Адже звертаються однаково часто чоловіки та жінки від молоді до людей старшого віку.

"У нас частіше замовляють жінки. Вони купують або іграшки, щоб задовольнити свого партнера та подарувати йому нові відчуття, або іграшки та засоби для себе", – пояснюють в сексшопі "У ліжку".

"Candor Place" має більш жіночу аудиторію. Проте якщо чоловіки звертаються, то купують вібратори (вакуумні та парні).

"Частка жінок у нашому магазині вища, тому що асортимент більш woman-friendly. Але напередодні Дня Святого Валентина частка покупців-чоловіків зросла. Підбирають у нас подарунки коханим дівчатам", – додає співзасновниця сексшопу Lovebox.ua.

За словами власниці 50vidtinkiv.com.ua, у них також переважно жіноча аудиторія. Проте відсоток клієнтів-чоловіків зростає.