Зміст:
  1. Чи приємний і затишний колір?
  2. Чи додає колір відчуття світу за межами помешкання?
  3. Чи відображає колір вашу індивідуальність?
  4. Які сучасні тенденції?
  5. Чи відповідає обраний колір простору?
  6. Чи працює колір із декором?

Колір фарби для стін вдома дозволяє відносно доступно видозмінити помешкання.

Об’єднати чи розділити простір, прикрасити кімнати та створити затишок, каже дизайнерка інтер'єрів і консультантка з кольору Мері Нолті. 

"Колір посилає повідомлення. Він може бути сміливим або боязким, яскравим або приглушеним, грайливим або безтурботним. Вибрані кольори для стін мають відповідати настрою, який намагаєтеся створити", – зауважує вона.

Оскільки відтінків фабри безліч, дизайнери інтер'єрів та експерти в кольорах радять вирішувати, в який колір фарбувати стіни, відповівши собі на шість запитань, пише HuffPost.

Чи приємний і затишний колір?

Проєктуючи домашні інтер’єри, часто витрачаємо час на обдумування, який зовнішній вигляд хочемо створити і що на це скажуть майбутні гості, звертає увагу фахівець, який вивчає психологічні аспекти кольору та простору, Лі Чемберс. "Але рідше думаємо, як обрані кольори можуть вплинути на фізіологічний та психологічний стан як наш, так і наших відвідувачів", – зауважує він. 

Водночас, за словами експерта, колір стін може по-різному впливати на самопочуття, частоту серцевих скорочень та енергійність різних людей. Тому для фарбування стін у власній оселі треба обирати кольори, які дозволяють вам відчувати себе комфортно, "як удома".

Визначившись із загальним кольором, важливо приділити увагу відтінкам. Чемберс  радить спробувати приміряти на стінах різні зразки фарб і замислитися про свої відчуття щодо цього, чи хотіли б бачити колір у просторі. 

Деякі кольори створюють більш домашню атмосферу, ніж інші, що робить їх привабливішими, зауважує головний фахівець з кольорів бренду фарб і шпалер Lick Таш Бредлі. 

"Коричневі та бежеві відтінки стабільні та приземлені. Рожевий заспокоює та сприяє творчості. Синій вважається кольором розуму і чудово підходить для офісних приміщень і кімнат для роботи вдома", – пояснює вона. 

Чи додає колір відчуття світу за межами помешкання?

Кольори, які удосталь переважають у природному середовищі, такі як зелений і синій, завжди будуть приємним елементом, адже уособлюють зовнішній світ за межами чотирьох стін будинку, вважає Лі Чемберс. 

Сьогодні такі кольори особливо привабливі, оскільки протягом останніх двох років в умовах пандемії людство провело вдома більше часу, ніж будь-коли раніше, вважає віцепрезидентка з творчих послуг у Behr Paint Co Еріка Вельфель.

Експертка радить звертатися до кольорів, які переносять вулицю всередину будинку, щоб створити відчуття балансу.

Також кольори та відтінки, які зустрічаються в природі, можуть служити легким тлом, яке не відвертає увагу від меблів, витворів мистецтва чи інших аксесуарів, переконана експертка.

Чи відображає колір вашу індивідуальність?

Люди часто бояться своєї індивідуальності, хоча колір стін здатен додати до оселі унікальні риси її господарів, каже експертка з кольору Джоан Фолліот. "Це може бути індивідуальне вираження їхнього стилю, того, що вони цінують, власні особливі, культурні та фінансові впливи", – пояснює вона.

Ви можете обрати м'яку заспокійливу фарбу або яскраві акцентні стіни – дизайн інтер'єру полягає в тому, щоб дозволити вашій індивідуальності сяяти в будинку, каже експертка. 

Коли справа доходить до визначення правильних кольорів для фарбування оселі всередині, індивідуальний досвід має вирішальне значення, переконана Фолліот.

Звичайно, емоційна складова теж грає роль. Адже те, що подобається одному, може бути кошмаром для іншого, нагадує  дизайнерка інтер’єрів Кайлі Модслі. 

"Деякі синьо-зелені поєднання, наприклад, можуть створювати спа-атмосферу і мають розслабляти. Однак, якщо ви виросли в середовищі, де цей колір впливав на вас негативно, він може зовсім не заспокоювати", – пояснює експертка.

Які сучасні тенденції?

Хоча головна мета – вибрати колір, який найкраще характеризує вас і бажаний настрій, можна звернути увагу на популярні тренди, вважає дизайнерка інтер'єрів і консультантка з кольору Мері Нолті. 

Зазвичай, людям комфортніше відчувати себе "сучасними", підкреслює експертка. "А колір фарби – відносно простий і економний засіб надати приміщенню оновленого вигляду", – каже вона.

Дизайнерка інтер'єрів та експерт за кольором Дженніфер Герін звертає увагу, що тенденції можуть змінюватись і повертатися, а деякі кольори знову стають трендовими: "Раніше латунь, рожево-ліловий асоціювалися з 1980-ми та безтактністю, а тепер вони переживають масове відродження". 

Довідка: Інститут кольору Pantone оголосив кольором 2022 року барвінково-блакитний – Very Peri. За словами віцепрезидентки Pantone Лорі Пресман, складність цього нового червоно-фіолетового відтінку синього підкреслює широкі можливості, які відкриваються перед суспільством.

Чи відповідає обраний колір простору?

Тенденції можуть допомогти вибрати кольори. Втім, важливіше враховувати, чи підходить колір до простору, який плануєте фарбувати. Якщо збираєтеся вибрати модний колір, просто надивившись Pinterest, подумайте, чому ви це робите, каже експертка з кольору Джоан Фолліот. 

Бо темніші кольори можуть зробити маленьку кімнату ще меншою. А акцентні стіни або фарбування стелі – змінити відчуття простору, підкреслюють експерти. 

Можна погратися з яскравими кольорами, якщо вони здаються придатними для атмосфери, якої прагнете. Втім, першочергова причина для інвестицій у кольори та фарби в будь-якому місці – зробити оселю максимально привабливою, щоб кімната відповідала вашій індивідуальності та своїм функціям, додає дизайнерка інтер'єрів Дженніфер Герін.

Чи працює колір із декором?

Важливо переконатися, чи поєднуються обрані вами кольори для стін із меблями та декором. "Для гармонійного поєднання інколи доводиться вибирати фарбу, яка не подобається на 100%. Але потім можна додати улюблений колір у декор, аксесуари чи акценти під час фарбування", – зауважує дизайнерка інтер’єрів Кайлі Модслі.

Якщо модні кольори до вашої оселі не підходять, можна підібрати фарбу під меблі в будинку. А щоб пожвавити простір, в майбутньому додати сучасні аксесуари, додає Мері Нолті.

Насамперед підходьте до процесу творчо і не надто напружуйтесь. Якщо з першого разу не вийде – фарбуйте ще раз.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин