1500 євро за вінір: чи варто переплачувати, коли є відбілювання зубів
У сучасному світі ідеальна посмішка стала не лише показником здоров’я, а й важливим елементом естетики. Одним з найпопулярніших способів досягти бажаного результату є відбілювання або встановлення вінірів. Яку процедуру обрати, скільки вона коштує та як ці методи впливають на зовнішній вигляд усмішки, LIGA.Life розповідає лікар-стоматолог, доктор медичних наук, професор Ярослав Заблоцький.
Вініри чи відбілювання: у чому різниця?
Основна відмінність між цими процедурами полягає в тому, що вініри змінюють не лише колір, а й форму зубів.
— Вініри передусім коригують форму зубів (висоту, ширину, об’єм), а білизна та естетика — лише додатковий бонус. Завдяки зміні форми та кольору вініри можуть значно покращити зовнішній вигляд людини, — пояснює Ярослав Заблоцький.
За його словами, відбілювання змінює виключно колір зубів, тож його вплив на зовнішній вигляд усмішки є менш вираженим. Процедуру виконує лікар-стоматолог, і вона потребує участі зубного техніка, на відміну від встановлення вінірів.
Коли краще обирати вініри, а коли — відбілювання?
Показами для вінірів є не просто естетичні проблеми, пов'язані з кольором, а й значна стертість зубів.
— Стертість зубів — поширена проблема. Люди стирають зуби не через їжу чи вік, а через поганий прикус та емоції. Ще у 2008 році, після іпотечної кризи, британські стоматологи зауважили надмірну стертість зубів у бізнесменів і назвали це "хвороба бізнесмена". Отже, люди, окрім поганого прикусу, спричиненого переважно зубами мудрості, стирають зуби через емоції — гроші, кохання, екзамени та війну, — зазначає стоматолог.
Відбілювання ж підходить лише тим, у кого зуби здорові — без карієсу, пломб і стертості.
98% українців мають карієс, тому відбілювання не завжди можливе. Альтернативою може стати професійна гігієна, яка видаляє наліт і освітлює зуби без агресивного впливу.
Переваги та недоліки
Відбілювання — це швидка процедура, але її ефект тимчасовий, і її потрібно регулярно повторювати.
— Відбілювання — ситуативне рішення, яке не дає довготривалого результату. Крім того, воно може викликати дискомфорт та біль у людей із пломбами чи стертою емаллю. Натомість вініри забезпечують стабільний ефект і можуть служити 10-15 років і більше. Якщо процедура виконана правильно, вініри не потребують заміни навіть через десятиліття, — пояснює Заблоцький.
Догляд за вінірами та відбіленими зубами
Догляд за вінірами не надто відрізняється від догляду за натуральними зубами:
— Їх потрібно чистити двічі на день щіткою і йоржиками, а також раз на пів року робити професійну гігієну — чищення зубів у лікаря, там, де сама людина вичистити не в змозі, а саме під яснами, — наголошує фахівець.
Однак слід враховувати, що для встановлення вінірів зуби доводиться препарувати — знімати 0,3-0,5 мм емалі. В окремих випадках препарування не потрібне.
— Вініри — це ювелірна робота, і справжніх майстрів, які роблять її якісно, дуже мало. Після протезування пацієнтам рекомендується носити нічні капи, щоб уникнути сколів кераміки через надмірне стискання зубів, — додає стоматолог.
Догляд за відбіленими зубами менш вимогливий, але для збереження ефекту варто регулярно відвідувати лікаря задля повторних процедур.
Вініри чи відбілювання зубів: що підходить саме вам?
Перед вибором процедури варто проконсультуватися зі стоматологом.
— Темний колір зубів — це не хвороба, тож у багатьох випадках відбілювання може бути гарним рішенням. Вініри ж необхідні тим, у кого зуби стерті, оскільки це впливає на правильну роботу прикусу. За визначенням професора Довсона, стертість зубів є оклюзійною хворобою, — пояснює Заблоцький.
Вартість процедур: що обрати?
- Відбілювання всіх зубів коштує приблизно 300 євро.
- Фрезеровані вініри (масмаркет) — від 300 до 500 євро за один.
- Ручна робота (bespoke) — 1000-1500 євро за один вінір.
Для повної трансформації усмішки може знадобитися до 20 вінірів.
— Якщо ви хочете отримати довготривалий результат, вініри можуть бути вигіднішими, ніж постійне оновлення ефекту відбілювання, — підсумовує лікар.
Зважаючи на вартість і довговічність результату, кожен пацієнт може обрати найбільш підхожий для себе варіант, за умови якщо його зуби не стерті. Якщо зуби стерті, то відбілювання зубів не може бути такою альтернативою.
Читайте також