Вже понад два роки в Україні спостерігається тренд на мухомори. У соцмережах активно поширюють відео вживання здебільшого висушених грибів у мікродозах — мовляв, це покращує фізичний і психологічний стан. Натомість лікарі застерігають: така терапія не лише науково не доведена, але й може мати негативні наслідки. 

Поки дискусія триває, мухомор в Україні офіційно не заборонений. Проте його вживання та продаж ніяк не врегульовані, що створює додаткову небезпеку. Що в такій ситуації робити? LIGA.Life запитала у психіатра, невролога і нарколога Євгена Скрипника, співзасновника ГО "Українська асоціація психоделічних досліджень" Антона Мормуля та Ольги Романенко — власниці інтернет-магазину грибів. 

Лікування грибами, або фунготерапія, не є доказовою медициною і належить до альтернативних методів лікування. Часом для такої терапії використовують токсичні гриби на кшталт мухоморів, зокрема у невеликих дозах 0,5-2 грами. Це називається мікродозингом.

Редакція LIGA.Life не рекомендує вживати будь-які препарати та речовини без попередньої консультації з лікарем, адже самолікування може нашкодити здоров’ю. Матеріал створений винятково з інформативною метою, щоб розповісти про мікродозинг мухоморів і дискусії навколо нього.

Головні принципи: чітке дозування і ціль

Ольга Романенко народилася на Хмельниччині в сім’ї грибників. Змалку вона ходила в ліс із рідними, спостерігала за прабабусею, яка робила різні настоянки, зокрема з мухоморів, та й сама навчилася розбиратися у грибах. Згодом хобі Ольги почало приносити прибуток: вона продавала надлишки їстівних грибів та настоянок, а з часом відкрила власну інтернет-крамницю.

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку