Причиною погіршення статевого життя може бути не лише надмірна зайнятість, втома чи маленькі діти, пояснює доктор Філліс Зеє завідувач кафедри медицини сну в Медичній школі Фейнберга при Північно-Західному університеті, ще варто звернути увагу на звички сну, які притаманні кожному з партнерів, пише CNN.

Погана якість сну безпосередньо пов’язана з недостатнім рівнем статевого гормону – тестостерону, який стосується як чоловіків, так і жінок, адже підвищує лібідо. Тестостерон підвищується приблизно о 3-4 годині та досягає піку на ранок, однак якщо режим сну порушений — його рівень падає.

Згідно з дослідженнями, жінки старше 50 років, які спали менше, ніж сім-вісім годин на добу, рідше відчували свою сексуальну активність, порівняно з жінками молодшого віку. Проблема загострюється з віком, адже сон набуває більшої цінності.

Чоловіки, що недосипають, мали нижчий рівень тестостерону, йдеться в дослідженні 2021 року. Ще одне дослідження засвідчило, що чоловіки з порушеним графіком сну мали не лише нижчий рівень тестостерону, а й більшу концентрацію кортизолу – гормону стресу.

До того ж результати дослідження, яке провели серед студентів коледжів доводить, що кожна додаткова година сну – покращує лібідо та збільшує на 14% кількість сексуальних контактів на наступний день.

Як покращити статеве життя з новим поглядом на сон

Гігієна сну. Перед тим, як лягати спати в спальню слід підготувати до відпочинку – зробити її темною й прохолодною і позбутись синього світла, як-от гаджетів. Бажано, щоб останній прийом їжі відбувався не пізніше, ніж за три години перед сном і не варто вживати алкоголь. Натомість допоможе розслабитись заспокійлива музика, вправи з йоги чи медитацій. Корисною буде і тепла ванна чи душ.

Обстеження на розлади сну. Такі розлади, як обструктивне апное сну (ОАС), безсоння, хропіння, бруксизм, надмірна пітливість, ранковий головний біль пов’язані з проблемами в сексуальному житті, як жінок, так і чоловіків. Заразом поганий сон підвищує ризик розвитку діабету, серцево-судинних захворювань в обох статей.

Хронотип сну. Порушений циркадний ритм сну, що проявляється у нездатності заснути в потрібний час призводить не лише до зниження функціональності на роботі чи навчанні, а й загрожує сексуальному життю. Тому працівники, які працюють позмінно і зміни припадають на нічний час, часто потерпають від хронічної сексуальної дисфункції.

Так само невідповідність хронотипів сну, коли один з партнерів "сова", яка не лягає допізна, а інший – "жайворонок", готовий засинати вже о 21:00 — може негативно впливати на статеве життя пари. Дослідження показують, що пари, які лягають і прокидаються разом, більше задоволені своїм сексуальним життям і краще висипаються.

Хороший сон, як і секс потребують практики

Поганий сон впливає на секс: на що варто звернути увагу, пояснюють експерти
Фото: Freepik

"Більшість людей вважає, що секс це спонтанність, органічність, а сексуаьна хімія і сексуальні феєрверки мають просто раптом виникати. Однак це абсолютно не так у довготривалих стосунках. Хороший секс, як і хороший сон потрібно планувати й практикувати", – стверджує Ян Кернер, ліцензований сімейний психотерапевт у Нью-Йорку, письменник і автор статей на тему сексу і стосунків на CNN.

Своїм клієнтам Кернер дає домашнє завдання — так зване "вікно готовності".

"Я прошу пари використовувати час для того, щоб бути готовим для сексуальних стосунків одне з одним. Це не обов’язково має закінчуватися сексом. Це може бути просто 15 хвилин поцілунків чи пестощів, щоб розім’ятися й дізнатися, що з цього вийде".

"Будь-який сексуальний контакт слугує нагадуванням партнерам, що секс – це важлива частина життя. А будь-яке спільне збудження, флірт – позитивний крок до майбутнього сексу".