Кава не лише бадьорить, а й пришвидшує метаболізм, розумову діяльність: які ще неочевидні плюси
Ілюстративне фото: Freepik

Кофеїн – речовина, що підвищує рівень енергії, когнітивні здібності завдяки симуляції нервової системи. Проте вплив на організм може відрізнятися, залежно від часу доби. Про це пише Health.

Кава також впливає і на рівень кортизолу. У людському організмі кортизол відіграє роль у регулюванні імунної функції, метаболізму, запалення й стресу. Високий рівень гормону пов’язаний із підвищеним рівнем холестерину, цукру в крові, високого артеріального тиску та надлишку жиру в області живота.

Науковці радять зменшити вживання кави, якщо:

  • перебуваєте в стані сильного стресу;

  • під час хвороби;

  • напруженого дня;

  • за нестачі сну.

Під час іншого дослідження заразом виявили, що вживання кави за відсутності достатньої кількості сну впливає на здатність організму використовувати й регулювати рівень цукру в крові. Учасники експерименту, які мали недосипання, випили чашку кави, що містить 300 мг кофеїну. Через 30 хвилин рівень цукру зріс на 50%.

А ось вживання кави в другій половині дня може сприяти кращій розумовій праці та більшій фізичній продуктивності. Ба, навіть Міжнародне товариство спортивного харчування рекомендує за 60 хвилин до заняття спортом вживати продукти, що містять кофеїн. Зокрема, кофеїн може підвищити й працездатність, вироблення енергії та прискорити метаболізм і розщеплення жиру в організмі.

Проте напій має й потенційний негативний вплив на серцево-судинну систему. Науковці ж говорять, що споживання кофеїну за 6-8 годин перед нічним відпочинком погіршує якість сну. А також кава здатна скоротити загальний час сну, продовжити час засинання, сприяти розвитку залежності від кофеїну.

Але чутливість до кофеїну залежить від генетики. Результати огляду свідчать, що найкраще вживати щонайменше за 8 години до сну, щоб мінімізувати негативний вплив.