МОН розглядає варіант, де випускники самі обиратимуть, як здавати ДПА
В Україні можуть скасувати Державну підсумкову атестацію у формі ЗНО для випускників, які в 2021 році завершують навчання у школах.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Такий варіант Міністерство освіти розглядає через пандемію коронавірусу, повідомив в. о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко в коментарі Освіта.ua.
За словами Бойка, є декілька моделей проведення ЗНО у 2021 році.
Читайте також:
- ЗНО 2021 і дистанційне навчання. Які ризики для випускників і як підготуватись до тестів
- Нові умови вступної кампанії 2021. Дев’ять запитань і дев’ять відповідей
Наразі в УЦОЯО визначили пріоритетною модель, за якої форма ДПА для випускників 2021 року буде за вибором самого учня – або в закладі освіти (письмова чи усна форма, зокрема з використанням дистанційних технологій), або у формі ЗНО.
Утім, такий вибір зможуть робити, тільки ті, хто не планує вступати до університетів. Для абітурієнтів ЗНО буде проведено у встановлені терміни.
"У разі вибору зазначеної моделі зменшиться кількість учасників ЗНО з кожного предмета, а отже, і загальна кількість тестувань. Така ситуація пов‘язана з тим, що значна частина учасників тестування з числа учнів закладів вищої освіти і переважна більшість із числа учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти реєструється для участі в ЗНО виключно з метою проходження ДПА", – зазначив Валерій Бойко.
Утім, за українським законодавством, проходження ДПА за рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів має обов’язково здійснюватися у формі ЗНО.
Тоді Верховна Рада повинна прийняти законодавчі зміни, які унормують можливість проведення у 2021 році ДПА за рівень повної загальної середньої освіти не лише у формі ЗНО, пояснив Бойко.
Парламент повернеться до цього питання не раніше березня, тому що тільки тоді буде видно приблизну епідемічну ситуацію, додав він.
Нагадаємо, ЗНО-2021 в Україні стартує 21 травня. Дати проведення:
- Хімія – 21 травня (п’ятниця)
- Іспанська мова – 24 травня (понеділок)
- Німецька мова – 24 травня (понеділок)
- Французька мова – 24 травня (понеділок)
- Англійська мова – 25 травня (вівторок)
- Математика – 28 травня (п’ятниця)
- Українська мова – 1 червня (вівторок)
- Українська мова та література – 1 червня (вівторок)
- Історія України – 4 червня (п’ятниця)
- Фізика – 7 червня (понеділок)
- Біологія – 10 червня (четвер)
- Географія – 15 червня (вівторок)