Пояснення

Сімейним лікарям планують підвищити ставку за пацієнта до 710 гривень

13.10.2020, 11:24 • 1 хвилина
Сімейним лікарям планують підвищити ставку за пацієнта до 710 гривень - Фото
Фото НСЗУ

Зазначається, що у Програмі медичних гарантій-2021 НСЗУ ініціює зміни у роботі первинної ланки надання медичної допомоги. Зокрема, збільшення базової капітаційної ставки за обслуговування одного пацієнта, з яким підписана декларація.

Також пропонується запровадити індикатори якості для первинної ланки медичної допомоги – від 2,5% до 5% доплати закладам за виконання умов договору.

"Це додаткові кошти, які заклад може отримати до капітаційної ставки. Проте якщо заклади не досягнуть поставлених індикаторів якості, штрафувати їх не будуть. Перелік індикаторів якості, за які заклад зможе отримати доплату, зараз фіналізується. Такими коефіцієнтами можуть бути регулярний моніторинг стану пацієнтів із ризиком серцево-судинних захворювань та отримання ними ліків за програмою "Доступні ліки", досягнення необхідного рівня вакцинації дітей відповідно до календаря щеплень та запобігання ургентних госпіталізацій пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, які знаходяться під наглядом сімейного лікаря", – пояснили у Національній службі здоров'я.

У НСЗУ сподіваються, що таким чином вдасться покращити якість надання допомоги пацієнтам на первинному рівні. Зокрема, збільшити рівень вакцинації і покращити ведення хронічних захворювань, що дозволить зекономити кошти на стаціонарне лікування.

У відомстві наголосили, що зміни будуть впроваджені у наступному році, але за умови, що бюджет Програми медичних гарантій-2021 становитиме 225 млрд грн.

Яна Жмурко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини