Cімейний лікар має робити тест на ковід кожному пацієнту з ознаками ГРВІ, тести є – Кузін
Ілюстрація Depositphotos.com

Кожна людина, яка має симптоми або ознаки ГРВІ, має звернутися до свого лікаря і їй мають запропонувати швидкий тест на антиген.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Про це в інтерв’ю LIGA.Life розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин

За його словами, кожен лікар має призначати такий тест пацієнтові з ознаками ГРВІ. Зараз в Україні є близько 2 млн антиген-тестів, вони розподілені на рівні сімейної медицини. 

"Якщо у лікаря немає швидкого тесту на антиген, він може забрати матеріал у пацієнта на ПЛР і направити його до найближчого центру контролю та профілактики хвороб. Такий тест зроблять там упродовж доби, без черги. Він буде безоплатний і лікарю первинки повернеться результат", – сказав Кузін.

Він додав, що зараз є запас у 2 млн ПЛР-тестів, які можна використовувати щодня. 

"Їх вистачить, щоб система працювала на пікових рівнях упродовж чотирьох місяців", – пояснив санлікар.

Також завершують додаткову закупівля 2,8 млн швидких тестів, які додадуть на рівні областей. Найближчими тижнями розвезуть ще 4 млн ПЛР-тестів. 

Також тест на ковід мають робити тим, хто був у контакті з інфікованим. Така людина має обов’язково протестуватись через три-п'ять днів після останнього контакту, особливо коли у неї з’являються симптоми. 

"Штам Дельта передається швидше, він агресивніший з погляду поширення. Тому в наказі МОЗ прописана норма, що з усіма контактними має зв’язатися лікар-епідеміолог і призначити тестування на рівні центру контролю та профілактики хвороб", – пояснив Кузін.

Його повне інтерв’ю можна прочитати за посиланням.

  • Нагадаємо, що більшість обмежень жовтої, помаранчевої, червоної зон не торкнуться щеплених проти ковіду.