Степанов звинуватив НАБУ у спробі зірвати початок вакцинації, бо бюро вимагає документи
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов звинуватив Національне антикорупційне бюро у спробах зірвати початок вакцинації проти COVID-19 в Україні.
Про це Степанов заявив на брифінгу 16 лютого.
Так, за його словами, МОЗ отримало від НАБУ вимогу надати інформацію про всі перемовини з виробниками вакцин проти COVID-19.
Читайте також: Степанов прокоментував ціни на вакцину Sinovac та індійську Serum Institute
І Степанов каже, що "одразу дав доручення для підготовки всіх необхідних документів".
Але через це, вважає він, Україна втрачає довіру від виробників вакцин.
"Україна втрачає довіру від виробників вакцин, через подібні інформаційні атаки, які руйнують репутацію нашої держави. Через них МОЗ вже почало отримувати від компаній-виробників вакцин відмови від співпраці. Наразі тривають складні перемовини, аби отримати додаткові дози вакцин проти COVID-19", – заявив Степанов.
Він вважає, що це замах на зрив вакцинальної кампанії в Україні.
"Це, в свою чергу, відкриває прямий шлях для постачання російської вакцини "Спутник-V", – каже Степанов.
За заявами МОЗ, вакцинація в Україні мала початися 15 лютого, згідно з загальним планом вакцинації на 2021 рік. Першою мали завезти 117 000 доз вакцини Pfizer. Але 16 лютого на брифінгу Степанов заявив, що в Україні все готове до початку, утім, немає самої вакцини, пояснивши затримку в постачанні "логістичними проблемами" і "бюрократичними труднощами".
- 30 грудня Україна підписала контракт з китайською компанією Sinovac Biotech.
- За словами Віктора Ляшка, перші 700 тисяч доз вакцини від цієї компанії Україна має отримати орієнтовно наприкінці лютого 2021 року.
- 13 січня в компанії Лекхім, яка підписала договір з китайською компанією, розповіли, скільки коштуватиме вакцина та якими факторами вони керувалися при виборі вакцини.
- 14 січня нардеп Олександра Устінова, посилаючись на відповідь ДП "Медзакупівлі України" заявила, що Україна могла закупити індійську вакцину вп'ятеро дешевшу китайської – $3 за дозу проти $17,85 за дозу.
- У МОЗ відповіли, що на час підписання угоди вибирали компанію, яка вже була наближена до завершення третьої стадії.
- 10 лютого НАБУ відкрило кримінальну справу через можливі закупівель вакцин проти коронавурусу за завищеною вартістю.