Пояснення

Василь Дяків став найкращим вчителем 2020 року – результати Global Teacher Prize Ukraine

04.10.2020, 08:00 • 5 хвилин
Василь Дяків став найкращим вчителем 2020 року – результати Global Teacher Prize Ukraine - Фото
Василь Дяків. Фото організаторів Global Teacher Prize Ukraine

Ім’я переможця тримали у секреті до кінця церемонії. Проте оголошення було видовищним. Прізвище "Дяків" підсвітили палаючими літерами на баржі, що пропливла вечірнім Дніпром.

Василь Дяків уже 24 роки працює у Заліщицькій державній гімназії на Тернопільщіні, де викладає всесвітню історію та історію України, громадянську освіту й основи здоров’я (інтерв’ю з ним читайте на Liga.Life).

За його словами, найбільше у професії його надихають діти, бо саме від них він заряджається натхненням і мотивацією робити щось краще та нове.

Його мрія – вичавити з педагога раба, який не хоче нести відповідальність і боїться робити вибір.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для український родин

Над реалізацією цієї мрії та різних освітніх проєтів планує працювати разом з іншими колегами та представниками влади. Переможець отримав 250 000 гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum (у Лондоні) та один рік безкоштовного навчання від організатора премії – "Освіторії".

Як розповіла засновниця громадської спілки "Освіторія" та національної премії Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин, цього року на премію подалася рекордна кількість педагогів – майже 3000 з 21 регіону України.

Нововведенням цьогорічної премії стало запровадження окремої номінації – "Найкращий вчитель фізкультури", тож було чимало анкет саме від вчителів фізкультури.

Десятка фіналістів

До десятки фіналістів увійшли:

вчитель астрономії та інформатики з Херсонщини Іван Верещака,

вчителька фізкультури та хореографії Новопечерської школи у Києві Анна Домнич,

вчитель історії з Тернопільщини Василь Дяків,

вчителька хімії з Хмельницького Наталія Зима,

вчителька англійської мови з Сум Вікторія Ломака,

вчитель початкових класів з Дніпропетровщини Андрій Олійник,

вчитель інформатики з Одеси Олег Пустовойт,

вчителька англійської мови з Маріуполя Людмила Тоцина,

вчитель інформатики з Житомира Микола Тарасюк,

вчитель історії, міфології, етики та громадянської освіти з Кіровоградщини Олександр Чучаєв.

До червоної доріжки їх усіх привезли київські байкери, після чого вони піднялися на сцену під гучні аплодисменти й вигуки підтримки від колег.

Також на церемонії була присутня переможниця Global Teacher Prize Ukraine 2019 Наталія Кідалова. Вона розповіла Liga.Life, що попри те, що за останній рік її життя змінилося, оскільки вона працює над кількома освітніми проєктами, у тому числі міжнародними, досі залишається працює у школі.

"Для мене було дуже важливо, що мої учні мене підтримували та пишалися мною. У перші дні після перемоги діти постійно підходили, щоб зробити селфі. Але, що найголовніше, так це те, що змінилося відношення до професії вчителя. Наприклад, на одному з уроків було завдання розповісти про людину, яку вони вважають героєм. І деякі учні назвали моє ім’я. Це дуже важливо, адже йдеться не про мене, а взагалі про вчителя як такого", – сказала Кідалова.

Переможці в інших номінаціях

Перед тим, як оголосити переможця, на церемонії назвали найкращих вчителів в інших номінаціях.

У номінації "Народний вибір" став учитель початкових класів із міста Кам'янське Дніпропетровської області Андрій Олійник. За нього віддали свій голос понад 40 тисяч українців.

Андрій Олійник працює у школі лише три роки, проте зазначає, що йому подобається працювати з дітьми і намагається стати для них другом. На своїх уроках він використовує LEGO й танцює з дітьми на анімаційних хвилинках.

У номінації "Видатний вчитель хімії" перемогла вчителька хімії з Хмельницького Наталя Зима.

Вперше у номінації "Найкращий вчитель фізкультури" переміг Віталій Мушинський з Хмельниччини. Цю номінацію запровадили при підтримці ГО "JuniorZ". Переможець поїде переймати досвід навчання спорту до Олімпійського містечка у Німеччині.

"Найкращим вчителем громадянської освіти" стала киянка Леся Юрчишин. Це також нова номінація стала можливою за підтримки Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Юрчишин представлятиме Україну на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

У номінації "Найбільш інноваційний вчитель України" переміг Іван Верещака з пункт: села Чулаківка Херсонської області. За його словами, у своїй роботі він використовує чотири дитячі слабкості: гаджети, віртуальну та доповнену реальність, гейміфікацію та командну роботу. Його учні перемогли в першому Всеукраїнському STEM-чемпіонаті з використанням Minecraft: Education Edition.

Також була спеціальна номінація "Вибір серцем", де перемогу віддали одразу двом педагогам – учителю української мови та літератури у львівському "Охматдиті" Олегу Шведу та учительці початкових класів із Сумської області Вікторії Щербаковій. Обидва переможці навчають дітей з інвалідністю.

Яна Жмурко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини