Розваги

Що подивитися | "Котячі світи Луїса Вейна" або Камбербетч і котики. Чому варто подивитися фільм

5 хвилин
Кадр з фільму "Котячі світи Луїса Вейна"
17.11.2021, 08:30

Лише уявіть, але на рубежі XIX-XX століть котики не були героями милих мемів чи відео, які збирають мільйони переглядів на ютубі.

Вони були просто тваринами, які мають ловити щурів. Зовсім інше бачення цих пухнастиків було у художника Луїса Вейна, який своїми ілюстраціями вплинув на подальшу долю котів.

Чи зміг Бенедикт Камбербетч досконало передати історію цього митця? Чому після цього фільму ви полюбите котів? 

Про що фільм?

Велика Британія, XIX століття. Ексцентричний художник Луїс Вейн бачить світ інакше, ніж його сусіди та знайомі.

У його баченні центральне місце посідають коти. Саме їх він малює головними героями своїх сюрреалістичних картин. Дружина Вейна хворіє, її неможливо вилікувати, але вона просить чоловіка не зупинятися і своїм казковим живописом змінювати світ.

Історія Вейна, але без перебільшень

Від біографічних фільмів завжди очікуєш реальних фактів, але не хочеться, щоб кінострічка ставала схожою на енциклопедію. З іншого боку – важливо, щоб і режисер не додавав багато свого бачення і купи елементів, за якими губиться герой як особистість.

У випадку фільму "Котячі світи Луїса Вейна" режисер навпаки обирає тільки окремі фрагменти з життя митця.

Йому важливо показати події, які вплинуть і на зміни стилю митця, і на розвиток його хвороби. Через це немає відчуття, що надто багато дрібниць. Навпаки, у другій частині фільму навіть не вистачає динаміки. Хочеться ще більше подій, які б розкрили Луїса Вейна.

Голос за кадром, як "машина часу"

Загалом "картинка" – світла та тепла. А інакшою і не мала бути кінострічка про художника, який обожнював котиків.

Додають кольорів самі ілюстрації Вейна – яскраві пухнастики знову і знову наголошували глядачам, що такі картини були чимось новим та неймовірним для того часу.

Атмосферу передають і одяг, і інтер'єри, і навіть візки, на яких їздили хворі. Не забув режисер і про ставлення людей тих часів до одруження з гувернантками, чи до бідності, чи до "психів у родині".

А все, що глядач не знав чи не розумів, пояснював закадровий голос. І це додало своєї "родзинки", адже фільм про чергову видатну особистість цього разу нагадував казку про митця, який змінював світ.

Геніальний Камбербетч та "електрика" між героями

Той факт, що Бенедикт Камбербетч влучно грає дивакуватих геніїв з важкою долею – давно не новина. Він не лише просто перевтілився у художника, але й зміг передати, чому той з кожним роком все сильніше віддаляється від реального світу.

Взагалі, попри всі негаразди емоції від Вейна лише позитивні – його незручні залицяння, антинаукові дослідження і любов до електрики. Останнє – окремий світ у мозку Вейна.

Він бачить електрику у всьому – русі, котах, вітрі, стосунках. Але його дивакуватість не відштовхує. Трошки смішить.

У фільмі періодично Луїс Вейн малює двома руками. І це результат навчання Камбербетча, адже спеціально для цієї кінострічки він кілька годин на день тренувався з вчителем, щоб працювати в кадрі з різною технікою малювання.

Крім Камбербетча, у фільмі з'являється Клер Фой ("Корона", "Людина на місяці"). Вона грає дружину Вейна. Хоча правильніше буде все ж таки "живе". Бо дійсно жила цією роллю. І важко не помітити, як вдало Фой та Камбербетч показали почуття родини Вейнів.

Ця електрика немов пробиває в кожному погляді, дотику, поцілунку. 

Сера Вільяма Інгрема, який першим розгледів талант Вейна, грає Тобі Джонс. Глядачам він більше відомий роллю Арміна Золи з кіновсесвіту Marvel. І тут він також переконливо грає.

А от із сестер запам'ятовується лише сварлива, яку грає Андреа Райсборо. У інших же так мало слів і сцен, що під кінець ти досі не можеш розібрати хто є хто.

Котик Пітер – ще один актор у цьому фільмі. Те, як аристократично він носить бантики, чи гуляє разом зі своїми господарями – звичайно не "Оскар", але байдужими вас не залишить.

Кому варто подивитися фільм:

  • Якщо ви не уявляєте свого життя без котів – це історія саме для вас. Нарешті ви дізнаєтеся і побачити завдяки кому ці пухнастики стали улюбленцями суспільства, а не просто "мисливцями за мишами".
  • Вам набридли "Червоне повідомлення", "Гра в кальмара" і хочеться чогось світлого і для душі.
  • Ви точно знаєте, що Камбербетч не може погано зіграти геніальну особистість. А отже заради нього варто подивитися цей фільм.
  • Ви любите все, що пов'язано з Великою Британією і неважливо, про який період її історії йде мова.
  • Ви просто прихильник цікавої кінострічки з дивовижною музикою та картинкою.

Кому може не сподобатися:

  • Якщо ви проти котів. Але навіть в такому разі, ваше серце навряд чи не буде сильніше битися від акторської гри Бенедикта Камбербетча.
  • Якщо ви в принципі не любите прості та милі фільми, а фанатієте від динаміки, екшну, купи крові.
  • Вас дратує Камбербетч. Виявляється, такі люди теж є.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин

Ольга Модіна
Ольга Модіна
журналістка LIGA.Life, спеціалізація - спорт і кіно
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини