Літній відпочинок у Польщі: море, пляж, гори, яхтинг на озері, спуск у шахту, квест містом
Польща показала себе істинним другом України під час великої війни. За даними Управління верховного комісара з прав біженців ООН, понад 1 млн українців отримали прихисток у Польщі після повномасштабного вторгнення Росії.
Віддячити полякам за допомогу ми можемо зокрема через туризм у цю країну. Більшості чоловіків України наразі ця опція закрита, але можуть поїхати жінки з дітьми, чи компанія подруг.
LIGA.Life зібрала 5 локацій для відпочинку у Польщі. Стартова точка будь-якої подорожі – місто Варшава.
Відпочинок на морі
Локація: місто Сопот на березі Гданської затоки Балтійського моря.
Як дістатися: літаком – Варшава-Гданськ. Найдешевший варіант без пересадки (8.07) – 2 137 грн. З Гданська до Сопота можна доїхати потягом, автобусом, на таксі чи самостійно на орендованій машині. Ціни та розклад транспорту – за посиланням.
Ціни на житло (8-9.07, 1 дорослий):
Booking.com – від $47;
Airbnb – від $45.
Також можна зупинитися у Ґдині (10 км) та Ґданську (12 км) – містах, які оточують Сопот. За даними Airbnb, там можна знайти дешевше житло – від $31/ніч.
Що подивитися:
Сопотський пірс (511,5 м) – найдовший дерев’яний пірс у Європі. Популярне місце для прогулянок та розважальних заходів.
Центральний пляж розташований біля Сопотського пірсу. Піщаний берег із пологим спуском у море. Можна взяти в оренду шезлонг. На території є душ, туалет, пляжні кафе і ресторани.
Aquapark Sopot – розважальний комплекс, що включає аквапарк, сауну та СПА. Придбати квиток можна заздалегідь – на офіційному сайті.
Вулиця Bohaterów Monte Cassino – головна пішохідна вулиця Сопота з магазинами, кафе та ресторанами.
Кривий будинок (Krzywy Domek) – будівля химерної форми, побудована у 2004 році, частина торговельного центру Rezydent.
Сопотський маяк (1903-1904). Наразі виконує роль оглядового майданчика. Звідти відкривається панорама на місто та Гданську затоку.
З Сопоту можна поїхати на прогулянку в сусідні міста – Гдиню та Гданськ. У купі вони формують міську агломерацію – Тримісто.
Ґданськ буде особливо цікавим поціновувачам історичної та релігійної архітектури. Серед визначних місць: район "Старе місто", Базиліка Пресвятої Діви Марії, Ратуша Головного міста, Дім Мельника тощо.
Ґдиня – столиця Польського кінофестивалю та другий за величиною порт країни. Цікаві локації міста: Музей Еміграції, Музей "Дар Помор’я", розташований на вітрильному фрегаті, корабель-музей "Блискавиця" та Experyment Science Centre.
Інші локації для відпочинку на морі: м. Мендзиздроє, м. Устка, м. Колобжег та м. Лєба.
Поїхати в гори
Локація: м. Закопане, підніжжя гірського масиву Татри – частина Західних Карпат.
Як дістатися: за даними zakopane.com, з Варшави прямують автобуси та потяги. Знайти квиток на потяг можна на сайті залізничних сполучень. Там є українська розкладка, але назви міст слід вводити англійською. Квитки на автобус до Закопане з різних міст Польщі можна знайти на сайті перевізника Flixbus. Наприклад, квиток на 8.07 Варшава-Закопане коштуватиме від 16 євро.
Ціни на житло (8-9.07, 1 дорослий):
Booking.com – хостели від $13, готелі від $34;
Airbnb – від $19$ (окрема кімната).
Що подивитися:
Aqua Park Zakopane – аквапарк з термальними басейнами, боулінгом, сольовою печерою, сауною, спортивною залою та ігровою кімнатою для дітей. Ціни та графік роботи – за посиланням.
Вулиця Krupówki – центральна пішохідна вулиця міста, де працюють кафе та ресторани з національною кухнею і сувенірні магазини.
Гора Губалувка (1120 м) не входить до масиву Татри. На її вершину можна дістатися на фунікулері, машині або пішки. Звідти відкривається краєвид на місто та гірський масив. Можна орендувати шезлонг та відпочити на оглядовому майданчику. На вершині працюють кафе, ресторани та сувенірні магазини.
Головна пам’ятка для туристів – Татранський національний парк, що на кордоні Польщі та Словаччини. На його території розташовані:
найвища гірська вершина Польщі – гора Риси (2499 м);
приблизно 650 печер. Найглибша та найдовша з них – Велика Сніжна;
приблизно 30 гірських озер. Найбільше – Морське Око;
найвищий водоспад зі сторони Польщі – Велька-Сиклава;
найдовша та найбільша долина – Хохоловська долина (Dolina Chochołowska).
Долина п’яти ставків.
У Татрах доступні різні види туризму: пішохідний, альпінізм та скелелазіння, кінні прогулянки, лижний відпочинок, велотуризм, парапланеризм та навіть спелеотуризм (відвідування печер). Також у горах працюють курорти та готелі з пропозиціями пасивного відпочинку: СПА та термальні басейни.
За бажанням, у Варшаві чи Закопане можна замовити організовані тури в Татри. Ціни варіюються від 50$ до понад 100$.
Якщо хочеться пригод
Локація: м. Вроцлав
Як дістатися: літаком – Варшава-Вроцлав. Найдешевший варіант без пересадки (8.07) – 2060 грн. Також можна скористатись потягом, автобусом чи машиною. Наприклад, квиток на автобус з Варшави до Вроцлава коштує від 10 євро.
Ціни на житло (8-9.07, 1 дорослий):
Booking.com: хостели – від $9; готелі – від $36.
Airbnb: від $25 (ліжко у хостелі).
Що подивитися: головне заняття для туриста у Вроцлаві – пошук бронзових гномиків Krasnale. Загалом на вулицях міста "живуть" 300 фігурок. Навіть існує окрема мапа для туристів, щоб квест був не настільки складним. Кожен герой має свою роль. У Вроцлаві можна знайти гнома-байкера, пожежників, гнома у ванній чи з коктейлем у руках. Є навіть цілий оркестр у мініатюрі.
Проте на цьому пригоди у Вроцлаві не закінчуються:
Тур оглядовими майданчиками. Подивитися на місто з висоти можна з 49 поверху Sky Tower, мостика в Церкві Святої Марії-Магдалини, Кафедрального собору, 7-го поверху Вроцлавського університету та Базиліки Святої Єлизавети.
Прогулянка на острові. Тумський острів на річці Одер – найстаріша частина міста. Саме звідси почалась історія Вроцлава. Головні пам’ятки – Собор святого Івана Хрестителя та Тумський міст.
Знайомство з історією. Panorama Racławicka – панорама розміром 150 х 15 м. На картині зображена битва польських повстанців під проводом Теодора Костюшка проти Російської імперії у 1794 році.
Фотоквест з архітектурою міста. Залишіть на згадку світлини з головними архітектурними пам’ятками: Площа Ринок, Ратуша, Вроцлавський університет, Базиліка Пресвятої Ельжбєти.
На зустріч із тваринами. У Вроцлаві працює найстаріший зоопарк у Польщі. Це понад 10 000 тварин та африкаріум, де живе 350 видів риб.
Урок з екології. Hydropolis або Hydropolis Centre for Ecological Education – мультимедійний та інтерактивний науковий центр, присвячений ролі води у навколишньому середовищі та житті людини. Він розташований у підземному резервуарі, який використовували для питної води з 1890-х років.
Якщо вам подобається гуляти містом, дивитися на історичну архітектуру, ходити в музеї та блукати незнайомими вуличками, відвідайте інші цікаві міста Польщі: Варшаву, Краків, Познань, Лодзь, Люблін та Торунь.
Відпочинок на озерах
Локація: Мазурське поозер’я.
Як дістатися: найкращий спосіб – потягом до будь-якого з містечок Ольштин, Гіжицко, Миколайки. Придбати квитки можна за посиланням. Наприклад, квиток на потяг Варшава-Ольштин коштуватиме $7,45 (2 клас) та $15,11 (1 клас). Альтернатива – автобус. Квитки можна придбати на сайті Flixbus. Квиток Варшава-Ольштин – від 8 євро.
Ціни на житло (8-9.07, 1 дорослий): залежить від міста, де ви плануєте зупинитися. Наприклад, за даними Booking.com, ціни на житло в Миколайках стартують від $37, а в Ольштині – від $18. На сайті Airbnb житло в Ольштині – від $23.
Що подивитися: проїдьтеся містами Мазурського поозер’я або оберіть один для життя та відпочинку.
Ольштин підійде для туристів, які хочуть об’єднати знайомство з історією Польщі та відпочинком на природі. По-перше, це столиця Вармінсько-Мазурського воєводства, тож прогуляйтеся Старим містом, подивіться на Кафедральний собор святого Якова, руїни Ольштинського замку та сфотографуйтеся з астрономом Миколою Коперником. Околиці міста оточені 11 озерами та Міським лісом, тож можна відпочити на природі, покататися на байдарках та прогулятися лісом.
Гіжицько – місто, яке оточує понад 100 озер. Звідси стартують водні маршрути регіоном поозер’я. Для поціновувачів вітрильного спорту є можливість активної практики. Головна принада – розвідний міст на Лучанському каналі, який досі обслуговують вручну, попри його вагу – понад 100 т.
Миколайки – привабливе місто для фанатів яхтингу та сплавів на байдарках. Поруч з містом розташований Мазурський пейзажний парк, який містить 60 озер, зокрема найбільше в Польщі – Снярдви. Також на території міста працює аквапарк Tropikana, де можна відпочити з дітьми.
Рин був відомим замком Тевтонського ордену XVI століття. Він розташований на березі Ринського озера. У замку наразі працює готель, а вздовж озера можна не тільки прогулятися, але й поплавати на яхті чи човні.
Інші цікаві локації для відпочинку на природі: заповідник Біловезька Пуща, Національний парк Уйсце-Варти, Словінський національний парк та Ельблонгський канал.
Якщо хочеться чогось незвичайного
Локація: м. Величка.
Як дістатися: містечко розташоване поблизу Кракова (13 км). Тож вирушайте з Варшави у Краків літаком, машиною, потягом або автобусом. Наприклад, квиток на рейс Варшава-Краків на 8.07 коштуватиме 2 347 грн.
Ціни на житло (8-9.07, 1 дорослий): є два варіанти – зупинитися у Кракові або у Величці.
Booking.com – від $27 (у Величці), від $8 (у Кракові);
Airbnb – від $32 (у Величці), від $18 (у Кракові).
Що відвідати: Величка славиться своїми Копальнями солі або Соляними шахтами. Це 245 км коридорів і 327 м максимальної глибини. Протягом XIV-XV століть продаж солі складав третину доходів королівської казни. Століттями шахта розвивалась, змінювала власників та росла.
У 1964 році у Величці припинили видобуток кам'яної солі. Натомість розпочалося промислове виробництво вареної солі з використанням методу вологої експлуатації.
У 1978 році Копальню включили у Список всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО. З 1994 року Соляні шахти "Величка" мають звання "Національна пам'ятка". Попри те, що видобуток та виробництво солі зупинилось у місті, шахтарі все одно спускаються у копальні, щоб перевірити рівень безпеки, можливі протікання прісної води тощо.
Зараз це одна з головних туристичних пам’яток Польщі, де проводять екскурсії. Туристи знайомляться не лише з історією шахти, але й соляними озерами, підземними камерами та каплицею Святого Кінга.
На території Соляних шахт працює курорт, який спеціалізується на лікуванні захворювань дихальних шляхів. Вся інформація про екскурсію Соляними шахтами та відпочинок на місцевому курорті – за посиланням.
Інші цікаві місця для екскурсій: Замок Тевтонського ордену в Мальборку, Підземний музей у Кракові, Музей народної архітектури в Саноку тощо.