"Спортсмени з обмеженими можливостями" – так обережно кажуть журналісти, щоб ніяк не образити паралімпійців. Проте параатлети завжди так само толерантно виправляють пресу – немає жодних обмежень. Вони можуть усе.

І перший день Паралімпійських Ігор знову довів: ці спортсмени мають неймовірну волю, силу та жагу до перемоги.

Німкені Деніз Шиндлер стала першою призеркою Паралімпіади в Токіо. Вона виборола бронзу у велоспорті у класі C1-3 в жіночому переслідуванні.

Паралімпіада в Токіо в 10 фото: воля, сила та 8 нагород України

А вже після бронзової гонки визначилася і перша паралімпійська чемпіонка Токіо-2020.

Австралійка Пейдж Греко встановила світовий рекорд у фінальному заїзді та подолала дистанцію 3 км за 3:50.815.

До речі, у Паралімпіаді спортсмени діляться та змагаються за категоріями – з вадами зору, з опорно-рухового апарату тощо. Тобто може бути кілька чемпіонів у велоспорті чи плаванні на одній дистанції, але за різними категоріями.

Наприклад, ось іСара Сторі з Британії, яка теж виборола золоту медаль у велоспорті у жіночій гонці на 3 км, але в категорії C5.

Емоції після запливу на 400 м вільним стилем: хтось радіє перемозі, хтось незадоволений своїм часом.

У перший змагальний день збірна України виборола 8 нагород. Розпочала медальний залік "синьо-жовтих" фехтувальниця Євгенія Бреус. Вона стала бронзовою призеркою на Іграх в Токіо.

За 10 хв українська збірна вже святкувала другу нагороду. Цього разу на п'єдесталі Антон Коль та срібна медаль у кошик України.

Севілай Озтурк з Туреччини за мить стартуватиме на дистанції 200 м вільним стилем.

Ібрагім Елхусейні Хамадту з Єгипту грає в одиночному розряді з настільного тенісу серед чоловіків.

Габріель Джеральдо Дос Сантос Араухо з Бразилії збирається стартувати у фіналі плавання на дистанції 100 м на спині.

Єдину золоту нагороду в перший змагальний день для України виборола Єлизавета Мерешко на дистанції 50 м вільним стилем.

Більше про перемоги та виступи збірної України в нашому матеріалі.