Зміст:
 1. КСД
 2. Таємниці пансіону
 3. Червоний дракон
 4. Мовчання ягнят
 5. З любов’ю від Кленсі. Щоденник хорошого собаки
 6. 7 звичок надзвичайно ефективних людей (оновлене видання)
 7. Найкраще. Підсвідомості все підвладне. Квантовий воїн. Гроші, успіх і ви
 8. Історія для дорослих
 9. Чорне Сонце або дума про братів азовських
 10. Зцілення невинністю. Київська сищиця. Книга 3
 11. Життя і мета собаки
 12. Ми – це наш мозок
 13. Під куполом (перевидання)
 14. Тінь Командора
 15. Видавництво Анетти Антоненко
 16. Парк
 17. Discursus
 18. Бомжі Донбасу. Homo Profugos
 19. Винайдення Коломиї
 20. Нора-Друк
 21. Пограниччя
 22. Віхола
 23. Смерть солдата. Історія, розказана його сестрою
 24. Доба постів і карнавалів. Як жили, пили і кохались у середньовіччі
 25. Мистецтво рівноваги. Максим Рильський і його час
 26. Видавництво Старого Лева
 27. Ангели в намистах
 28. Востаннє, коли я збрехала
 29. 28: Наступного літа в той самий час
 30. #книголав
 31. П’ятеро
 32. РМ
 33. Паперовий палац
 34. Піранезі
 35. Човен
 36. Найстрашніші дні мого життя. Репортажі The Reckoning Project 
 37. Лабораторія
 38. Дзвінка
 39. По той бік чарівної палички. Магія і хаос мого дорослішання
 40. Наше. Спільне. Як зберегти в собі людину під час і після війни
 41. Парасоля
 42. Не тепер
 43. Фоліо
 44. Старший боярин. План до двору
 45. Файли Батьківщини
 46. Ляльковий будиночок
 47. Недуга
 48. Повзи, тіне, плазуй!
 49. Видавництво 21
 50. Беззубий бізнес
 51. Наш Формат
 52. Руїни бога
 53. Несказане (оновлене видання)
 54. Усюди жевріють пожежі (оновлене видання)
 55. Мислення розвідника. Як припинити обманювати себе й побачити найкраще рішення
 56. Ставка століття. Як Ілон Маск і Tesla змінили правила гри
 57. Vivat
 58. Чому Україна виграє
 59. Як ти там?
 60. Служниця 
 61. Одна з дівчат
 62. Nebo Booklab Publishing
 63. Пів світу
 64. Місто привидів
 65. Кармілла
 66. НК-Богдан
 67. Новітня війна: оповідання
 68. Розламана земля. П’ята пора. Книга 1
 69. Касація
 70. Дівчинка снігів
 71. Перша кров. Частина 2 
 72. Фабула
 73. Бій за Київ 
 74. Yakaboo Publishing
 75. Розлучись без страху. Досвід тієї, яка наважилася

"Що почитати" – щомісячна рубрика від LIGA.Life, де зібрані анонси книг від українських видавництв.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

У серпні на читачів чекають класичні і сучасні детективи, бізнесовий нон-фікшн, репортажі, зібрані за перший рік Великої війни в Україні, та романи про кохання і дружбу.

А новинки липня доступні за посиланням.

КСД

Таємниці пансіону

Автор: Аґата Крісті.
Опис: Достатньо, щоб детектив Еркюль Пуаро пригрозив поліцією – і одна з мешканок одразу ж визнає, що вкрала деякі речі. Однак не всі. Наступного ранку зловмисницю знайдено мертвою, а речі все ще зникають. Проста справа переростає в серію загадкових вбивств, і лише детективу Пуаро під силу логічно поєднати всі крадіжки та визначити справжнього злодія і вбивцю, а також розкрити мотиви.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: КСД

Червоний дракон

Автор: Томас Гарріс
Опис: З того часу як слідчий Вілл Ґрем спіймав та посадив за ґрати сенсаційного злочинця – колишнього психіатра Ганнібала Лектера, минуло п'ять років. Вілл перебуває на пенсії й не збирається повертатися до роботи. Однак в Америці з’являється новий серійний убивця, який жорстоко розправився з двома сім’ями і, схоже, не планує зупинятися. Тож Ґрем змушений взятися за цю справу. Слідчий розуміє: без допомоги Ганнібала зупинити подібні злочини неможливо. А маніяк за ґратами уже ж не зможе нашкодити. Правда ж?

Мовчання ягнят

Автор: Томас Гарріс.
Опис: Убивця і колишній судовий психіатр Ганнібал Лектер усе ще перебуває в тюремній психіатричній лікарні. Цього разу до нього по допомогу у встановленні особистості чергового серійного злочинця звертається молода стажистка ФБР Кларіс Старлінг. І поки між ними зав’язуються непрості стосунки, маніяк Баффало Білл викрадає доньку сенатора. У ФБР є три дні, щоб знайти дівчину, а для Ганнібала це шанс на укладання вигідної угоди.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: КСД

З любов’ю від Кленсі. Щоденник хорошого собаки

Автор: Кемерон Брюс.
Опис: Добрий і життєрадісний лабрадор Кленсі змінив кількох господарів, перш ніж потрапив до ідеального – Джей Бі. Вони залюбки проводять час разом. Кленсі веде щоденник, в якому розмірковує про щастя. Його життя було б зовсім безтурботним, якби не заклятий ворог – кішка Келсі. Зрештою Кленсі приймає рішення – позбутися кішки. З цього моменту на пса чекає круговерть подій, які розгортатимуться у несподіваних напрямках. 

7 звичок надзвичайно ефективних людей (оновлене видання)

Автор: Стівен Кові.
Опис: Аби досягти поставленої мети, недостатньо бути професіоналом. Проте успіх, особистісне зростання та прийняття правильних рішень гарантовані, якщо ви оволодієте всього 7 навичками. Перетворивши ці навички на звички, кожен може суттєво підвищити рівень життя й повністю реалізувати власний потенціал.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: КСД

Найкраще. Підсвідомості все підвладне. Квантовий воїн. Гроші, успіх і ви

Автор: Джон Кехо.
Опис: Вчені довели: більшість процесів у мозку відбуваються поза контролем свідомості. Проте й підсвідомість може бути нам підвладною. Джон Кехо, тренер з методик соціальної усвідомленості, допомагає розібратися, як саме працює мислення, та надає практичні поради для підвищення рівня життя.

Історія для дорослих

Автори: Олег Криштопа, Іван Дерейко.
Опис: Ведучі популярного YouTube-каналу "Історія для дорослих" вирішили укласти на основі найцікавіших матеріалів каналу своєрідний "підручник", у якому розповідають: як Росія століттями чинила геноцид в Україні та що країна-терорист поцупила у світової культури; як палкі почуття і пристрасті згубно впливали на українських гетьманів та призводили до поразок; чим завершилися любовні походеньки Тараса Шевченка й політичні ігри Степана Бандери тощо.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: КСД

Чорне Сонце або дума про братів азовських

Автор: Василь Шкляр.
Опис: Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? До видання ввійшли твори: "Чорне Сонце", "Танець під чортову дудку", "Крук – птаха нетутешня", "Останній шанс Захара Скоробагатька", "Високі гори у Ялті", "Цілком таємні історії".

Зцілення невинністю. Київська сищиця. Книга 3

Автор: Андрій Кокотюха.
Опис: Любов затьмарює розум. У цьому переконується Анна Вольська, дізнавшись про закоханість Христі, своєї відданої помічниці. Анна підозрює, що на недосвідчену дівчину полює задля забави цинічний світський спокусник. Однак незабаром викритий залицяльник сам стає жертвою київських вампірів – так охрестив таємну спільноту друг Анни, репортер Гліб Коваленко. Анна починає розслідування – і вже перший крок ставить її разом із командою поза законом. Чому київська поліція гальмує слідство? Як слуги закону пов’язані з ритуалами тих, кого називають вампірами? Це лише частина запитань, на які шукають відповідей сищики-аматори.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: КСД

Життя і мета собаки

Автор: Брюс Кемерон.
Опис: Цей пес народився вперше, щоб навчитися стерегтися людей і відчиняти двері. Однак хіба таке може бути призначенням? Юний Тобі піде, щоб повернутися золотистим ретривером Бейлі та зустріти свого хлопчика. У дивному світі людей на них чекають життєві уроки і безліч пригод. Але колись і це життя пса добіжить кінця, щоб початися знову! Рятуючи, розшукуючи, втішаючи інших, собака знатиме, що колись знайде старого друга. І коли це станеться, зрозуміє: призначення пса – просто бути поряд.

Ми – це наш мозок

Автор: Дік Свааб.
Опис: Автор розбиває вщент основні постулати філософів, релігійних діячів та політичних пропагандистів, доводячи: людина, її характер, схильності, сексуальна орієнтація формуються ще в утробі матері під впливом генів та зовнішнього середовища і не можуть бути примусово змінені, виправлені, вилікувані пізніше, а "свобода волі" – такий же нонсенс, як і віра. Єдине, що керує людиною, – її мозок.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: КСД

Під куполом (перевидання)

Автор: Стівен Кінг.
Опис: Одного дня маленьке містечко в штаті Мен абсолютно несподівано виявляється відрізаним від зовнішнього світу прозорим куполом. Ніхто не може заїхати та виїхати. І поки поселенням шириться паніка, місцевий бізнесмен Великий Джим бере владу у свої руки. Назовні випливають темні секрети мешканців, тоді як кількість жертв збільшується. І лише невелика група людей, разом з колишнім армійцем Дейлом "Барбі" Барбарою, намагається з’ясувати причини появи Купола і позбутися його.

Тінь Командора

Автор: Надія Гуменюк.
Опис: Для журналістки Рути Ружин знову знаходиться робота. Усе розпочинається з викрадення її старого комп’ютера з редакції та бронзової скульптури – з музею. Місцеві оперативники заходять у глухий кут. Їхня єдина версія – комп’ютер украв якийсь жартівник, а статую забрав скульптор. І лише Рута впевнена, що поліція помиляється, та вперто продовжує розслідування. 

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: КСД

Видавництво Анетти Антоненко

Парк

Автор: Тадей Ґолоб.
Опис: У невеличкому парку в центрі Любляни знаходять тіло безпритульної жінки з кулею у голові. Через день схоже убивство стається на Метелковій – осередку альтернативної культури столиці Словенії. Неподалік місць злочину виявляють неоднозначний підпис, можливо, його залишив убивця? Невже ці справи пов’язані?

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Видавництво Анетті Антоненко

Discursus

Бомжі Донбасу. Homo Profugos

Автор: Олексій Чупа.
Опис: У період, коли доля цілої країни вирішується на територіях довкола Донецького басейну, книжка автора з Макіївки виявиться гостросоціальною публіцистикою або "чорним реалізмом". Певну неоднозначність вносить підзаголовок "Homo Profugos" (людина-вигнанець), формально дублюючи назву, а по суті –  маркуючи текст латиною, що може слугувати своєрідним фейсконтролем на вході в романний простір. Латина немов застерігає: не все тут так просто, як видається.

Винайдення Коломиї

Автор: Іван Монолатій.
Опис: Це історія Коломиї на Прикарпатті з найдавніших часів до середини ХІХ століття, обґрунтовані найважливіші події в міській історії, які мають безпосереднє відношення до сучасного міста над Прутом – археологічні знахідки, літописна згадка, місце Коломиї у системі міжнародних відносин, історія християнських церков та їхніх парафіян, традиції міського врядування на магдебурзькому праві, модерне мітотворення про Коломию тощо.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Discursus

Нора-Друк

Пограниччя

Автор: Мішо Андре.
Опис: Одного дня дівчина-підліток Заза зникає. Все місцеве населення задіяне в пошуках, врешті її знаходять мертвою: вона потрапила в стару мисливську пастку. Смерть дівчини згуртовує громаду, чоловіки розчищають ліс від пасток, щоб зробити його безпечним для дітей, жінки влаштовують спільні обіди, кожен намагається виявити симпатію до сусідів. Але коли знаходять мертвою Сіссі, її подругу, атмосфера в селищі стає гнітючою. Розв'язка цієї драми стає повною несподіванкою як для поліції, так і для членів громади Пограниччя. 

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Нора-Друк

Віхола

Смерть солдата. Історія, розказана його сестрою

Автор: Олеся Хромейчук.
Опис: Володимир Павлів, брат авторки, – воїн, який загинув на фронті в березні 2017-го, за кілька років до початку повномасштабного вторгнення. Смерть. Заперечення. Гнів. Депресія. Прийняття. Жодна історія не може повернути близьких, але інколи чужа історія може допомогти зрозуміти та пережити втрату. 

Доба постів і карнавалів. Як жили, пили і кохались у середньовіччі

Автор: Стефанія Демчук.
Опис: Середньовіччя таке далеке від нас, що, почувши згадку про цей період часу, продовжуємо малювати в голові ту картинку, яку побачили колись у кількох поганих фільмах. Та чи справді середні віки були такими жахливими? Історикиня Стефанія Демчук стверджує, що ні, середньовіччя не було ані темним, ані диким. У своїй книжці розповідає, як усе відбувалося насправді: що їли та пили люди, як виховували дітей, чого боялися і як святкували тощо.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: ВІхола

Мистецтво рівноваги. Максим Рильський і його час

Автор: Віра Агеєва.
Опис: У книзі йдеться про нащадка шляхетного українського роду, в якому з покоління в покоління тривала боротьба двох душ, української й польської, сина "того Тадея", вихованця київської Старої Громади, яскравого представника неокласичного п’ятірного ґрона. Окрема сюжетна лінія – історія співіснування Максима Рильського з радянським режимом, аналіз його текстів з подвійним дном, текстів-шифрів, які доносять до нас трагічні колізії доби великого терору. 

Видавництво Старого Лева

Ангели в намистах

Автор: Олена Лотоцька.
Опис: Персонажі оповідань – звичайні люди, яких щодня можна перестріти на вулиці. Сусіди, знайомі, колеги по роботі, сучасники й ті, хто були ними ще вчора, позавчора. Проте не такі вони вже й звичайні, адже кожен персонаж – представник свого часу, певний типаж, узагальнений образ, за яким можна проглянути й упізнати цілу епоху. Велике, яке хоч і бачиться з відстані, але починається з малого – з кожного героя й героїні цих оповідань. Якщо ви досі не знайшли себе, можна пошукати ще й у цій книжці.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Видавництво Старого Лева

Востаннє, коли я збрехала

Автор: Райлі Сейґер. 
Опис: "Дві правди і одна брехня" – гра, в яку повсякчас грали Вів’єн, Наталі, Елісон та Емма у елітному літньому таборі "Соловей". Та однієї ночі ігри та дружба уриваються: Емма крізь сон бачить, як коліжанки вислизають з будиночка у темряву ночі. Дівчат так і не знайшли, вони зникли назавжди. Розчинилися в густих хащах лісу чи потонули у моторошному Північному озері? Минуло 15 років, Емму не відпускає цей загадковий трагічний випадок. На запрошення власниці табору Емма повертається у місце свого дитинства. Жінка над усе прагне довідатися, що сталося з дівчатами того літа. Однак що ближче Емма наближається до розгадки, то глибше усвідомлює, що правда і брехня з минулого – не завжди такі, якими вона сприймала їх у дитинстві.

28: Наступного літа в той самий час

Автор: Елін Гільдербрант.
Опис: Він і вона – добрі, трохи дивні та кумедні люди. Вони випадково зус­т­рілися у пляжному котеджі Меллорі, на парубоцькій вечірці її брата. Зблизились і розповіли одне одному про все: проблеми, мрії, очікування. І зрозуміли, що їм легко й добре разом. Меллорі та Джейк домовляються щороку зустрічатися в той же час і в тому ж місці – як у старому фільмі. Ці теплі, але дивні зустрічі тривають багато років. Чому всі ці роки вони відмовлялися від чогось більшого? 

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Видавництво Старого Лева

#книголав

П’ятеро

Автор: Ґай Морпасс.
Опис: Алекс, Кейт, Сьєрра, Бен і Майк – це комуна. Вони, дуже різні за характерами та інтересами, мешкають уп’ятьох в одному тілі вже 25 років, сперечаючись, мирячись, змінюючи і перетворюючи союзи. Вони подорожують до парку смерті, де відбуваються ігри, у яких час можна розіграти, як гроші. Вони планують заробити трохи часу, щоб купити нове вдосконалене вмістилище, коли вплутуються у зухвалу авантюру, після якої один із них зникає. Хто намагається вбити членів комуни? Хто з них затіяв цю дивну смертельну гру? І як упіймати вбивцю, якщо ви, ймовірно, мешкаєте аж надто близько?

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: #книголав

РМ

Паперовий палац

Автор: Міранда Коулі Геллер.
Опис: Елеонора Бішоп купається у ставку неподалік Паперового палацу – сімейної літньої резиденції на Кейп-Коді. Пірнувши у воду, вона заново проживає пристрасну яскраву пригоду, що трапилася з нею напередодні ввечері, доки чоловік та мати безтурботно гомоніли з гостями. Елла оповідає історію, що охоплює 24 години та 50 років, історію зі світлим відтінком любові та гірким присмаком зради. 

Піранезі

Автор: Сюзанна Кларк.
Опис: Піранезі живе в Будинку. День за днем він чітко й сумлінно фіксує у своїх зошитах дива Будинку: лабіринт зал, незчисленні тисячі статуй, припливи, що з гуркотом підіймаються сходами, хмари, що поволі снують горішніми залами. Щовівторка й щоп’ятниці бачиться зі своїм другом Однодумцем. У інший час офірує Мертвим їжу й латаття. Але здебільшого він на самоті. На хідниках починають з’являтися послання, нашкрябані крейдою. В Будинку знайшовся новачок. Але хто це й чого він хоче? 

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: РМ

Човен

Найстрашніші дні мого життя. Репортажі The Reckoning Project 

Опис: Обстріли вокзалу в Краматорську й торговельного центру у Кременчуці, бомбардування центру Чернігова та пологового будинку в Маріуполі, вивезення українських дітей до Росії, утримання цілого села у шкільному підвалі в Ягідному, переслідування людей і катівні на Херсонщині та Харківщині, окупація ЧАЕС та лікарні на Миколаївщині. Збірка репортажів про ці події, які написали журналісти The Reckoning Project – ініціативи українських і міжнародних медійників, аналітиків та юристів з документування воєнних злочинів – історичний документ першого року великої війни. 

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Човен

Лабораторія

Дзвінка

Автор: Ніна Кур’ята.
Опис: Книга про те, як це – народитися українкою в СРСР, відчути на собі спочатку радянську пропаганду і мовну дискримінацію, а потім – упередженість земляків з інших регіонів. Створити та втримати власну ідентичність Дзвінці допомагає сім’я – саме родинні історії та сімейне виховання сіють в ній зерна сумніву стосовно того, а чи варто вірити тому, що говорять у школі, пишуть в газетах і "брешуть" по телевізору. 

По той бік чарівної палички. Магія і хаос мого дорослішання

Автор: Том Фелтон.
Опис: Виконавець ролі Драко Мелфоя у фільмах про Гаррі Поттера відверто та з фірмовим гумором розповідає історії про свої перші прослуховування та ролі, про те, як отримав роль Драко, про пригоди на знімальному майданчику "Поттеріани" і про людей, з якими потоваришував за 10 років зйомок фільмів. Також Том Фелтон розмірковує про переваги й недоліки слави та те, як було складно зорієнтуватися у дорослому житті після закінчення зйомок.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Лабораторія

Наше. Спільне. Як зберегти в собі людину під час і після війни

Автор: Таня Касьян.
Опис: Війна увірвалася у кожен дім, поділила життя на "до" і "після", стала нашою новою реальністю. Щодня з'являються все нові й нові питання – як саме з цією реальністю співіснувати, не втратити в ній себе і до яких викликів ми маємо бути готовими. Як ми можемо підготувати себе і країну до збільшення кількості людей з інвалідністю? Яким вектором рухатимемося далі? Чи не відступимо від цінностей, за які віддають життя наші люди, – свобода слова, рівні права? Як підготуватись до післявоєнного стану – можливого рівня насильства, радикалізму? І чому ми ніколи не зможемо бути такими, як до 24 лютого?

Також у серпні від видавництва "Лабораторія" вийде книга "Чого я не навчився у школі. Філософія для шукачів пригод", яку LIGA.Life анонсували у липні. Детальніше – читайте за посиланням.

Парасоля

Не тепер

Автор: Лариса Рудак.
Опис: Це історія, знайома кожній жінці. Історія про відкладене майбутнє, материнство і титанічну працю, яка найчастіше лишається за кадром, про можливість, чи, радше, неможливість робити те, що хочеш та любиш, і про знехтувані потреби та амбіції, про дружбу, важливість підтримки, кохання та стосунки.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Парасоля

Фоліо

Старший боярин. План до двору

Автор: Тодось Осьмачка.
Опис: Автор хотів жити в Україні, але йому повсюди ставили "план до двору". Разюче описана письменником страшна більшовицька формула терору діяла безвідмовно. Суть "методу" полягала в тому, що за найменшу провину родину виганяли в одних сорочках з оселі. Тим, хто цих людей наважився прихистити, робили те саме, що й покараним.  Водночас і "План до двору", і не менш драматична, але сповнена кохання повість "Старший боярин" не занурюють читача в почуття безвиході. Осьмачка вірив, що його народ ніколи не складе крила.

Файли Батьківщини

Автор: Фолькер Кучер.
Опис: Комісар Гереон Рат не дуже радий новій справі. У той час як його кохану Шарлі відправляють працювати під прикриттям на кухню торговельного центру "Дім "Батьківщина", Рат проводить розслідування в маленькому мазурському містечку поблизу польського кордону, де потрапляє в чужий для нього світ. Там він знайомиться з мовчазними східними пруссами і помічає, як зростає місцевий опір його діям, коли він погрожує розкрити давній злочин.  

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Фоліо

Ляльковий будиночок

Автор: Генрік Ібсен.
Опис: Молода і чарівна Нора, щоб врятувати свого чоловіка від смерті, потай від нього бере в кредит велику суму і до того ж підробляє підпис батька, який уже на смертному ложі та який нібито виступає як поручитель. І хоча вона своєчасно виплачує борг, повірений Крогстад, що позичив гроші, розкривши підроблення, починає її шантажувати. Ляльковий будиночок – солодке "щасливе" подружжя, яке застрягло в громадських порядках, – виявився ілюзією. Його крах для героїв болісний, але він дарує головній героїні щось більше – свободу. До збірки також увійшли п’єси "Привиди" і "Дика качка".

Недуга

Автор: Євген Плужник.
Опис: Роман показує життя київської інтелігенції та мистецьких кіл 1920-х років, їхній розрив між ідеалом і дійсністю. У п’єсах "Професор Сухораб" і "У дворі на передмісті" автор виразно втілив передчуття реакції, що наступає після українізації.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Фоліо

Повзи, тіне, плазуй!

Автор: Абрагам Ґрейс Меррітт.
Опис: У Нью-Йорку 30-х років ХХ століття зустрічаються володар давнього Карнаку і Біла Дагут – донька останнього короля втраченого міста Іса. Як могли ожити персонажі давніх бретонських легенд і пісень, адже минуло понад 3000 років? Етнолог Алан Каранак шукає відповідь на це питання, оскільки його друга вбито, і це лише 1 з 4 загадкових самогубств у місті. Попереду в Алана та його нареченої Елен, доктора Остіна Ловелла і його помічника психіатра Білла Беннетта – вир загадкових, дивних і непередбачуваних подій, що відбуваються на межі дійсності й уяви.

Видавництво 21

Беззубий бізнес

Автори: Андрій Мероник, Богдан Кушнір.
Опис: Відкриття власної стоматології – складна, заплутана, а іноді навіть небезпечна справа, яка може привести не тільки до прибутків, а й до неочікуваних і гірких утрат. Помилки в цій справі варті тисяч доларів і тонн репутації. Книга за ручку проведе читача шляхом заснування власного "беззубого бізнесу".

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Видавництво 21

Наш Формат

Руїни бога

Автор: Кейт Аткінсон.
Опис: Історія Тедді Тодда – поета, героїчного пілота, батька й турботливого дідуся, який пережив війну й бачив багато такого, що не передається словами. Проте зрештою виявиться, що всі воєнні перипетії, крізь які пройшов Тедді, і близько не дорівняються до тих проблем, які чекатимуть на нього в майбутньому.

Несказане (оновлене видання)

Автор: Селесте Інґ.
Опис: Лідія – центр всесвіту сім’ї Лі. Довкола неї обертаються усі мрії, сподівання, слова і вчинки. Мати наперед визначила її долю – бачить її лікаркою. Купує їй книжки, допомагає робити домашні завдання, береже, мов коштовний скарб, і навіть не пускає з дому. Батько мовчки потурає дружині. Інші двоє дітей ростуть у тіні виплеканого батьками "сонечка". Та одного дня їхня зірка зникає назавжди. Чи наважаться рідні, опинившись на краю прірви, нарешті сказати те, про що мовчали?

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Наш Формат

Усюди жевріють пожежі (оновлене видання)

Автор: Селесте Інґ.
Опис: Шейкер-гайтс мало би бути ідеальним містом для життя. Тут усе сплановано – від кольору будинків до повсякдення його мешканців. Але хоч би як ми намагалися дотримуватися плану, в один момент щось змінює хід нашого життя. Пожежі спалахують то тут, то там і змінюють нас. Інколи вони руйнують, але подекуди – дають нове життя та підштовхують шукати вихід. У Шейкер-гайтсі ці зміни настають із переїздом сім’ї Воренів. Родини не такої, як усі.

Мислення розвідника. Як припинити обманювати себе й побачити найкраще рішення

Автор: Джулія Ґалеф.
Опис: Чому люди наполегливо обстоюють власну правоту, захищають політичних улюбленців чи релігійні погляди? Як тема вакцинування може розділити світ на ворожі табори? Чому одні люди стають жертвами фінансових пірамід, а іншим вдається вирватися зі структури? Авторка пояснює ці й інші феномени мислення на прикладі поведінки солдата й розвідника. 

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Наш Формат

Ставка століття. Як Ілон Маск і Tesla змінили правила гри

Автор: Тім Гіґґінз.
Опис: Спершу Tesla була мрією купки ексцентриків і новаторів. Потім – стартапом, що кинув виклик автогігантам на їхньому ж полі. Тоді – нішевим елітним брендом, фантазією захисників довкілля та примхою багатіїв. І нарешті – культовою компанією з великою кількістю прихильників у всьому світі. Як автомобілеві вдалося перевершити своїх бензиноїдних родичів, стати стильнішим, технічно досконалішим, ефективнішим і економнішим? Чого це коштувало команді, якщо міряти грошима, зусиллями, зруйнованими стосунками? Гіґґінз детально розповідає, як розвивалася ідея і хто до неї причетний, як воювали співзасновники Маск і Ебергард, які виклики долала компанія.

Vivat

Чому Україна виграє

Автор: Сергій Громенко.
Опис: Росія програла нинішню "велику" війну – у цьому немає сумнівів. Бойові дії ще триватимуть, але своїх стратегічних цілей в Україні Кремль вже ніколи не досягне. То чому ж ця війна взагалі стала можливою і чому Москва вірила у свій блискавичний успіх на полі бою? Це збірка текстів, які були написані з 2014 по 2022 рік і пройшли випробовування часом. Автор пропонує свої, часто неочікувані відповіді на головні питання сьогодення.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Vivat

Як ти там?

Автор: Анна Гін.
Опис: Журналістка, психологиня, блогерка з Харкова Анна Гін  щиро, правдиво та щемко, ділиться пережитим. День за днем її думки укладаються в цілісну історію – щоденник першого року повномасштабної війни Росії проти України. Особисту історію доповнюють новинні зведення й памʼятні моменти. Ракети за вікном, евакуація, втрата найближчих, вірний доберман, нові друзі, розчарування та віднайдені сенси. У текстах авторки багато читачів знайдуть себе і навіть відкриють пережиті події по-новому.

Служниця 

Автор: Фріда Мак-Фадден.
Опис: Міллі Келловей втомилася жити в автівці та харчуватися сандвічами, тому радо погодилася працювати служницею у Вінчестерів. У Міллі є таємниця, яку вона ретельно приховує. Але жінка навіть не підозрює, чого не розголошують її роботодавці. Щодня Міллі наводить лад у будинку, готує смачну їжу, пере, але стосунки з украй знервованою Ніною Вінчестер напружені. Згодом Міллі дізнається про неї дещо, від чого в жилах стигне кров. Невже ця жінка здатна на таке? 

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Vivat

Одна з дівчат

Автор: Люсі Кларк.
Опис: Шість молодих жінок прибувають на грецький острів на дівич-вечір. Незабаром їхня подруга Лексі виходить заміж за чоловіка, якого по-справжньому кохає. Дівчата купаються під зоряним небом, насолоджуючись краєвидами та смачною їжею, але насправді їхня дружба вдавана, а секрети обтяжливі. Зрештою одна з дівчат втрачає ореол таємничості – і все летить шкереберть. Невже хтось із подруг хоче зруйнувати щасливе майбутнє Лексі з Едом? 

Nebo Booklab Publishing

Пів світу

Автор: Джо Аберкромбі.
Опис: Слідкуйте за подорожжю Шпички Бату, молодої дівчини, яка мріє стати воїном у суспільстві, що не схвалює участь жінок у бою. За допомогою несподіваної групи союзників, Шпичка вирушає у небезпечний похід, який перевірить її навички та рішучість. По дорозі вона відкриє для себе справжнє значення дружби, вірності та самопожертви.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Nebo Booklab Publishing

Місто привидів

Автор: В.Е. Шваб.
Опис: Одного разу Кессіді вже померла. Ну, майже. Але хтось, точніше щось, врятувало її. І це був привид Джейкоб. Тепер він її найкращий друг, тому завжди поруч. Коли її батьки починають знімати новий документальний фільм про привидів, Кессіді вирушає у нову пригоду до Шотландії. Тут цвинтарі, замки й таємні ходи насичені невгамовними привидами. Кессіді розуміє, як багато їй ще належить дізнатися про це місце. І вчитися доведеться швидко. Місто привидів небезпечніше, ніж вона могла собі уявити. 

Кармілла

Автор: Джозеф Шерідан ле Фаню.
Опис: В ізольованому замку глибоко в австрійській Штирії Лаура веде усамітнене життя, маючи лише хворого батька за компанію. Аж поки однієї місячної ночі до замку не в'їжджає кінна карета, що везе несподівану гостю – прекрасну Карміллу. Так починається гаряча дружба між Лаурою та її таємничою, привабливою супутницею.

Але чомусь Кармілла стає все більш дивною і мінливою, схильною до моторошних нічних блукань, а Лауру починають мучити нічні кошмари і вона слабшає з кожним днем.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Nebo Booklab Publishing

НК-Богдан

Новітня війна: оповідання

Автор: Ніна Фіалко.
Опис: Діти і війна. Цю болючу тему багато письменників оминають. Ніна Фіалко відважилась написати низку оповідок, де спробувала доступно розкрити і самі події, і участь дітей у коловороті війни. Когось війна ледь зачепила, когось морально травмувала, а ще когось випробувала на людяність. 

Розламана земля. П’ята пора. Книга 1

Автор: Нора K. Джемісін.
Опис: Відкривається читачам світ Затишшя — багатостраждального континенту, що, за гіркою іронією, тисячоліттями не знає тиші та спокою і де людство полишене на милість Батечка Землі. Обранці Землі — орогени, які володіють здатністю відчувати планету й переспрямовувати земну енергію, відвертаючи або спричиняючи лихо. Раз на кількасот років аномальна сейсмічна активність зумовлює смертельні захмарення й холод, що можуть тривати роками і які прадавня наука, викарбувана в камені, іменує П’ятою порою. І найдовша Пора, яку знала ця земля, от-от розпочнеться; так настає кінець світу.
Але, крім планетарного кінця світу, є й особистий — кінець світу настає для Ессун, жінки з містечка Тіримо. 

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: НК-Богдан

Касація

Автор: Ремігіуш Мруз.
Опис: Роман про талановиту криміналістку Йоанн Хілк та її учня й підопічного, котрому волею випадку дісталося прізвисько Зордон. Насправді ж його звати Кордіаном; він лише починає свою правничу кар’єру, і от, разом зі своєю менторкою, опиняється у вирі незвичайних і моторошних подій, з яких мусить принаймні вибратися живим, аби розгадати цілу низку загадок юридичного, криміналістичного і загальнолюдського характеру. 

Дівчинка снігів

Автор: Хав’єр Кастільйо.
Опис: Роман написано лаконічним, мало не репортажним стилем, і це не випадково: друга головна тема — журналістика розслідувань, її значення у функціонуванні здорового суспільства. Героїня, спершу студентка, а потім журналістка, щиро віддана своїй професії, невтомно, коли вже й ФБР опустило руки, шукає 12 років і таки знаходить; особисті трагедії (зґвалтування, вбивство бабусі, яке скоїв дід) лише загартовують її дух і зміцнюють рішучість боротися проти сексуального й сімейного насильства. Не бракує в книжці й зворушливих описів людських переживань: і батька-матері дівчинки, і її викрадачів.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: НК-Богдан

Перша кров. Частина 2 

Автор: Девід Моррелл.
Опис: Сповна вивільнивши лють в особистій війні з начальником поліції провінційного містечка, Рембо відбуває тюремне покарання. Зненацька перед ним постає нагода повернути собі свободу й спокутати провину, хоч і дуже дорогою ціною: виконати самовбивчу місію, яка до снаги лише йому одному. Чи зможе він, не зламавшись, повернутися в самісіньке пекло й остаточно покласти край війні, що вже багато років ні на мить не припиняє терзати його душу?

Фабула

Бій за Київ 

Автор: Сергій Руденко.
Опис: Журналістське дослідження про події російсько-української війни, а саме оборону Києва. Твір складається з окремих есеїв, що висвітлюють короткі епізоди оборони столиці та в єдності утворюють велику панораму подій початку повномасш­табного вторгнення. Книжка висвітлює не лише характер боїв за українську столицю, а й характери захисників Києва. Головними дієвими особами кожного з есеїв є люди, що потрапили у вир війни.

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Фабула

Yakaboo Publishing

Розлучись без страху. Досвід тієї, яка наважилася

Автор: Bad Mama.
Опис: Книжка підкаже як наважитися на розлучення, не дати провині перед дітьми збити вас з правильного, хоч і болісного на початку, шляху. Та головне – як налагодити стосунки після розриву так, щоб усі були щасливі, а ви повернулися до повного життя та відновили або змінили на краще свою кар’єру. Авторка на прикладі власного (і не тільки) досвіду розповідає, що розлучення – це нормально, коли тебе не влаштовує твоє життя. 

Що почитати у серпні. 56 нових книжок від українських видавництв
Фото: Yakaboo Publishing