Оголошено п’ять українських фільмів, з яких оберуть претендента на "Оскар". Про що вони

П’ять українських фільмів надійшли на розгляд Оскарівському комітету, який обере стрічку, що представлятиме Україну на цьогорічному "Оскарі", повідомили на фб-сторінці комітету.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Журі вибиратиме головного претендента на нагороду серед фільмів:

  • "Відблиск" (реж. Валентин Васянович)
  • "Носоріг" (реж. Олег Сенцов)
  • "Погані дороги" (реж. Наталка Ворожбит)
  • "Стоп-Земля" (реж. Катерина Горностай)
  • "Чому я живий" (реж. Віллен Новак).

Переможця національного відбору планують оголосити 24 вересня.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Telegram: тільки корисна інформація для українських родин

"Відблиск" Васяновича 7 вересня представили світу на Венеційському кінофестивалі. Там він в основній програмі конкурсу змагається за головний приз фестивалю.

Фільм про події на Донбасі перегукується з його попередньою картиною "Атлантида". Утім, якщо події "Атлантиди" відбуваються у 2025 році після перемоги України у війні з Росією, "Відблиск" – історія 2014 року у в'язниці "Ізоляція", де окупанти піддають тортурам українських політв’язнів. Поштовхом до зйомок стало визволення українського письменника Станіслава Асєєва. Він теж взяв участь у зйомках і навіть є в трейлері фільму.

"Носоріг" Сенцова презентують 10 вересня в програмі Венеційського фестивалю "Горизонти".

"Носоріг" розповідає про хлопця, який потрапляє до кримінального світу. Там він розпочинає свій кривавий шлях, що приведе його зовсім не туди, куди він очікував. Стрічка заснована на реальних подіях того часу. Ми показуємо правдиві 90-ті, де жорстокість була нормою, але не вмирала і надія.

"Погані дороги" Ворожбит складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидва боки від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом Кіборги.

Детальніше про фільм читайте в матеріалі "Війна була вчора". Як драматургиня Наталія Ворожбит стала режисеркою і зняла фільм "Погані дороги"

"Стоп-Земля" Горностай встиг отримати "Кришталевого ведмедя" на Берлінале-2021, а також одразу три нагороди Одеського міжнародного кінофестивалю – "Найкращий актор", "Найкращий повнометражний фільм" та гран-прі ОМКФ "Золотий дюк".

Головна героїня дебютної повнометражної картини Катерини Горностай – старшокласниця Маша. Це автобіографічна стрічка.

16-річна Маша – інтроверт і відчуває себе некомфортно в оточенні однолітків. Дівчину підтримують близькі друзі Яна і Сеня. Крім майбутніх іспитів із зони комфорту героїню вибиває закоханість в однокласника Сашу. Маша боїться бути незрозумілою, але усвідомлює, що повинна відкритися хлопцеві.

"Чому я живий" Новака – історія кохання Українки та єврея на початку Другої світової війни. Сюжетна лінія розгортається в Маріуполі й показує життя української та єврейської сімей. У їхніх взаєминах змішані радість і печаль, любов і ненависть, пристрасть і непорозуміння.

Фільм знятий на Одеській кіностудії приблизно за один рік (роботи над кінострічкою розпочалися влітку минулого року), але замислювався він ще на початку 1990 років. Однак на виробництво стрічки не було коштів.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин