У США назвали номінантів на "Оскар-2021". У фаворитах – "Земля кочівників"
Зміст:
  1. Найкраща стрічка:
  2. Найкращий режисер:
  3. Найкращий актор першого плану:
  4. Найкраща акторка першого плану:
  5. Найкращий актор другого плану:
  6. Найкраща акторка другого плану:
  7. Найкращий оригінальний сценарій:
  8. Найкращий адаптований сценарій:
  9. Найкраща операторська робота:
  10. Найкращий монтаж:
  11. Найкращий анімаційний фільм:
  12. Найкращий закордонний фільм: 
  13. Найкращий документальний фільм:
  14. Найкращий саундтрек:
  15. Найкраща пісня:
  16. Найкращі візуальні ефекти:

Список номінантів на "Оскар" оголосила Академія кінематографічних мистецтв і наук США. 

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Про це повідомили в офіційному твіттер-акаунті комітету премії The Academy.

Найкраща стрічка:

  • "Земля кочівників" / Nomadland
  • "Манк" / Mank
  • "Суд над Чиказькою сімкою" / The Trial of Chicago 7
  • "Перспективна дівчина" / Promising Young Woman
  • "Батько" / The Father
  • "Звук металу" / Sound of Metal
  • "Іуди й Темний месія" / Judas and the Black Messiah
  • "Мінарі" / Minari.

Зазначається, що серед фаворитів академіків – "Земля кочівників" із дворазовою лауреаткою "Оскара" Френсіс Макдорманд та "Суд над Чиказькою сімкою" Аарона Соркіна.

Більше про ці фільми читайте у нашому матеріалі Головні фаворити Оскара 2021: "Манк", "Перспективна дівчина" та ще три претенденти

Найкращий режисер:

  • Хлоя Чжао ("Земля кочівників")
  • Девід Фінчер ("Манк")
  • Емеральд Феннелл ("Перспективна дівчина")
  • Лі Айзек Чанг ("Мінарі")
  • Томас Вінтерберг ("Ще по одній")

Найкращий актор першого плану:

  • Чадвік Боузман ("Чорне дно Ма Рейні")
  • Різ Ахмед ("Звук металу")
  • Ентоні Хопкінс ("Батько")
  • Ґарі Олдман ("Манк")
  • Стівен Ян ("Мінарі").

Найкраща акторка першого плану:

  • Віола Девіс ("Чорне дно Ма Рейні")
  • Ванесса Кірбі ("Частини жінки")
  • Френсіс Макдорманд ("Земля кочівників")
  • Кері Малліґан ("Перспективна дівчина")
  • Ендра Дей ("Сполучені Штати проти Біллі Холідей").

Найкращий актор другого плану:

  • Саша Барон Коен ("Суд над Чиказькою сімкою")
  • Даніель Калуя ("Іуди й Темний месія")
  • Леслі Одом-молодший ("Одна ніч у Маямі")
  • Пол Расі ("Звук металу")
  • Лакіт Стенфілд ("Іуди й Темний месія").

Найкраща акторка другого плану:

  • Марія Бакалова ("Борат: Наступний фільм")
  • Ґленн Клоуз ("Сільська елегія")
  • Олівія Колман ("Батько")
  • Юн Ю Чжун ("Мінарі")
  • Аманда Сайфред ("Манк").

Найкращий оригінальний сценарій:

  • "Суд над Чиказькою сімкою" / The Trial of Chicago 7
  • "Перспективна дівчина" / Promising Young Woman
  • "Іуди й Темний месія" / Judas and the Black Messiah
  • "Мінарі" / Minari
  • "Звук металу" / Sound of Metal.

Найкращий адаптований сценарій:

  • "Земля кочівників" / Nomadland
  • "Білий тигр" / White Tiger
  • "Батько" / The Father
  • "Одна ніч у Маямі" / One Night in Miami
  • "Борат: Наступний фільм" / Borat: Subsequent Moviefilm.

Найкраща операторська робота:

  • "Земля кочівників" / Nomadland
  • "Манк" / Mank
  • "Суд над Чиказькою сімкою" / The Trial of Chicago 7
  • "Новини з усього світу" / News of the World
  • "Звук металу" / Sound of Metal.

Найкращий монтаж:

  • "Земля кочівників" / Nomadland
  • "Суд над Чиказькою сімкою" / The Trial of Chicago 7
  • "Перспективна дівчина" / Promising Young Woman
  • "Звук металу" / Sound of Metal
  • "Батько" / The Father

Найкращий анімаційний фільм:

  • "Душа" / Soul
  • "Уперед" / Onward
  • "Вовча ватага" / Wolfwalkers
  • "Над місяцем" / Over the Moon
  • "Баранчик Шон: Фармагедон" / A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

Найкращий закордонний фільм: 

  • "Ще по одній" (Данія)
  • "Життя попереду" (Італія)
  • "Кращі дні" / Better Days (Гонконг)
  • "Чоловік, що продав свою шкіру" / The Man Who Sold His Skin (Туніс)
  • Quo Vadis, Aida? (Боснія)

Найкращий документальний фільм:

  • "Колектив" / The Collective
  • "Табір Кріп" / Crip Camp
  • "Агент кротів" / The Mole Agent
  • "Мій вчитель восьминіг" / My Octopus Teacher
  • "Час" / Time

Найкращий саундтрек:

  • "Душа" / Soul
  • "Манк" / Mank
  • "П'ять солдатів" / Da Five Bloods
  • "Опівнічне небо" / The Midnight Sky
  • "Новини з усього світу" / News of the World

Найкраща пісня:

  • "Суд над Чиказькою сімкою" / The Trial of Chicago 7
  • "Життя попереду" / The Life Ahead
  • "Одна ніч у Маямі" / One Night in Miami
  • "Євробачення: Історія вогняної саги" / Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
  • "Іуди й Темний месія" / Judas and the Black Messiah

Найкращі візуальні ефекти:

  • "Тенет" / Tenet
  • "Опівнічне небо" / The Midnight Sky
  • "Душа" / Soul
  • "Любов і монстри" / Love & Monsters
  • "Один і єдиний Іван" / The One and Only Ivan.

93-я церемонія нагородження "Оскар" відбудеться 25 квітня.