Щоденна прогулянка може знизити ризик інсульту – дослідження
Фото: Unsplash

Щоденна прогулянка може допомогти знизити ризик порушення серцевого ритму (також відомого як фібриляція передсердь) та інсульту. Про це свідчить нове дослідження, яке презентували в Європейському товаристві кардіологів, пише Healthline.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Науковці проаналізували дані понад 15 000 осіб без попередньої фібриляції передсердь (AFib або AF), які пройшли тестування на біговій доріжці в період з 2003 до 2012 року.

Дослідження показало, що підвищена фізична активність корелювала зі зменшенням кількості випадків фібриляції передсердь. Примітно, що навіть базове щоденне ходіння показало потенційні переваги.

Зокрема, учасники були розділені на три рівні фізичної підготовки відповідно до метаболічних еквівалентів (MET), досягнутих під час тесту на біговій доріжці: низький (менше ніж 8,57 MET), середній (від 8,57 до 10,72) і високий (понад 10,72).

Ймовірність залишитися без фібриляції передсердь протягом п'ятирічного періоду становила 97,1%, 98,4% і 98,4% у групах низької, середньої та високої фізичної підготовки відповідно.

"Потужність фізичних вправ визначається багатьма факторами, включно з віком, захворюваннями та станом серцево-легеневої системи. Особи, які досягли МЕТ в діапазоні від 6 до 9 балів, виявилися схильними до розвитку фібриляції передсердь", — сказав доктор Ших-Сіен Сун, доцент Національного університету Ян Мін Чіао Тунг у Тайбеї, Тайвань, і автор дослідження.

Фібриляція передсердь характеризується нерегулярним серцебиттям або аритмією. Це може призвести до інших серцевих ускладнень, таких як утворення тромбів, інсульт, серцева недостатність.

Доктор Нікхіл Ворріер, кардіолог-електрофізіолог і медичний директор Інституту серця і судин MemorialCare, пояснив, що фізична активність може сприяти втраті ваги, покращити ліпідний профіль (жир в крові), знизити артеріальний тиск, контролювати рівень глюкози, а також зменшити випадки інфаркту міокарда (серцевих нападів) і частоту серцевої недостатності.

Усі ці фактори є компонентами ризику розвитку фібриляції передсердь. Тому зниження їх частоти за допомогою фізичних вправ допомагає зменшити ризик виникнення фібриляції передсердь.

Вчені не до кінця впевнені, чому фізична активність має такий вплив на фібриляції передсердь.

"Ймовірно, це пов’язано з тим, що кровоносні судини залишаються еластичними під час регулярних фізичних навантажень, а серце – більш витривалим. А відповідно, воно стає більш терпимим до розвитку дегенеративних серцевих проблем, включно з виникненням аритмій, таких як фібриляція передсердь", – сказав доктор медичних наук Ернст фон Шварц.